Home » Kultūra » R. Mikulėnaitė-Jonuškienė: jaučiuosi lyg gavusi Oskarą

R. Mikulėnaitė-Jonuškienė: jaučiuosi lyg gavusi Oskarą

R. Mikulėnaitė-Jonuškienė: jaučiuosi lyg gavusi Oskarą

Sekmadienį pasveikinta dar viena A. Miškinio literatūrinės premijos, skiriamos už aukštaitiškos dvasios išsaugojimą poezijoje, laureatė. Šiemet ja tapo uteniškė, jau dešimtmetį emigracijoje gyvenanti poetė, žurnalistė Rūta Mikulėnaitė-Jonuškienė, neseniai pristačiusi savo naujausią poezijos knygą „Papartynų aitvaras“.


Poetė R. Mikulėnaitė-Jonuškienė. Autorės nuotraukos
Juknėnuose, A. ir M. Miškinių literatūrinėje-etnografinėje sodyboje laureatę sveikino Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, kolegos, mokytojai, poezijos mylėtojai ir bičiuliai.


Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas ir Utenos r. savivaldybės meras A. Katinas
„Labai dažnai jaučiu šitą būseną, kai esi toli (jau beveik 10 metų gyvenu Škotijoje) ir galvoji: kaip ten žydi obelys? Ar dar spėsiu atvažiuoti, ar jau bus nužydėję? Ar spėsiu pamatyti, kai bus obuolių prikritę, ar jau nebe… Nes kur tu bebūtum, trapiais atminties siūleliais esi pririštas prie tos žemės, kurioje išaugai. Ši premija man yra tas pats, kaip Oskaras. Aš tikrai nesitikėjau…“, – dėkodama už įvertinimą sakė 2015 m. A. Miškinio literatūrinės premijos laureatė. Pasak R. Miklėnaitės-Jonuškienės, jos knyga „Papartynų aitvaras“ yra skirta Motinos atminimui. Ne tik ji – daugelis žmonių darė įtaką poetės kūrybai, norui užfiksuoti įspūdžius ir jausmus. „Galbūt, reikia padėkoti ir gyvenimui, kuris manęs tikrai nelepino, bet aš išmokau eiti prieš vėją, nelenkti galvos ir nesilenkti, nes jeigu kelias tavo, tu turi juo eiti. Mano eilėraščiai, kaip knygos anotacijoje rašo V. Braziūnas, yra neišgalvoti, jie – tikras gyvenimas, viskas, ką esu išgyvenusi. Todėl kartais būna labai sunku, kai išeina knyga ir atsistoji lyg nuogas ir truputį su baime prieš žmones. Mes pripratę vis dar galvoti – o ką kiti pasakys? Nors gyvenimas tik mūsų, ir ne kitiems spręsti, ką su juo daryti“, – savo mintimis dalijosi ir poeziją skaitė laureatė.

Antano Miškinio literatūrine premija taip pat apdovanoti kūrėjai: Petras Panavas, Jonas Strielkūnas, Henrikas Čigriejus, Vytautas Kaziela, Vytautas Vilimas Skripka. Regina Katinaitė-Lumpickienė, Algimantas Baltakis, Marius Burokas, Alis Balbierius ir Gintaras Bleizgys.

Kristina Sakaitė

1327 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.