Home » Gallery » Pramogos » Ežerų šventėje Mindūnuose kvepėjo žuvimi

Ežerų šventėje Mindūnuose kvepėjo žuvimi

Vasarą Molėtų rajonas tampa poilsiautojų ir žvejų rojumi – ežeruose meškeres ir spiningus meta žvejai, stovyklavietėse kvepia šašlyko dūmu, paplūdimiuose krykštauja vaikai. Vasarai persiritus į antrąją pusę, rugpjūčio 1 d., Ežerų žvejybos muziejus Mindūnuose sukvietė į Ežerų šventę. Oras šventei, kaip sakoma, buvo „pats tas“ – dangus nežadėjo lietaus, pro retus debesėlius švietė saulė. Tradiciškai – šventė prasidėjo kaimišku turgeliu.


Autorės nuotraukos
Prie įėjimo į jį visus pasitiko žymus lietuvių liaudies muzikos instrumentų meistras Egidijus Virbašius. Vyras demonstravo senovinius ragus, pasakojo, kaip iš jų buvo daromi muzikos instrumentai, o kiekvienas norintis galėjo jais pagroti. Jau nuo 12 val. turgelyje galima buvo nusipirkti voveraičių ir mėlynių, sūrių ir duonos, saldumynų ir keramikos dirbinių, iš natūralios vilnos veltų šlepečių ir šalikų, itin meistriškai numegztų riešinių, lininių kepuraičių ir, žinoma, rūkytos žuvies.

Į turgelį viliojo gardūs žuvienės kvapai, o puoduose ant ugnies kunkuliavo žolelių arbata. Buvo demonstruojami senieji amatai: verpimas, juostų pynimas, lipdymas iš molio, žvejybinių mazgų rišimas ir kt. Mažiausieji netgi galėjo užmesti meškerę į tvenkinėlį. Neliko nuskriausti aktyvių pramogų mėgėjai: vyko Molėtų krepšinio klubo „Ežerūnas“ krepšinio turnyras 3×3, moterų tinklinio varžybos 4×4, jėgas išbandė orientacinio sporto mėgėjai.

Siesarties ežero pakrantėje galima buvo stebėti, kaip ruošiamasi Lietuvos spiningautojų lygos varžyboms. Stebėti pasiruošimą – įdomiausia, nes paskui žvejai išplaukia į ežero platumas. Šventę simboliškai atidarė mitologinis ežerų personažas Ežerinis (Algirdas Breidokas) su savo „gaspadine“ – žinoma etnologe Gražina Kadžyte.

Jie teisėjavo smagiose ir unikaliose varžytuvėse – sviesto mušimo varžytuvėse senovinėmis sviestamušėmis, vadinamosiomis „boikomis“. Pramogų ir veiklos buvo tiek daug, kad visko ir neišvardinsi…

Kol kunkuliavo žuvienė ir kvepėjo žolelių arbata, svečiams koncertavo Mindūnų mišrus vokalinis ansamblis, vadovaujamas garsiosios žuvienės virėjos Irenos Rimvydienės, Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Spalvų orkestras iš Vilniaus (vad. Valerija ir Romualdas Brūzgai), bardas Vincas Brundza iš Kauno, liaudiškos muzikos kapela „Provincija“ (Ukmergė).

Ežerų šventėje netrūko geros nuotaikos, pramogų, įspūdžių ir sportinio azarto.

Birutė Zabukienė

1131 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.