Home » Gallery » Pramogos » Lūšių ežere pasirodė piratų laivas

Lūšių ežere pasirodė piratų laivas

Praėjusį savaitgalį Lūšių ežerą (Ignalinos r.) vėl raižė įprastos ir ne visai plaukiojimo priemonės. Šeštadienį nuo pat ryto stipriu vėju besimėgaujančius buriuotojus keitė plaukiojanti šachmatų lenta, krosnis, piratų laivai bei kiti „vandens objektai“.


Autorės nuotraukos
Panevėžio jachtklubo ir Palūšės bendruomenės iniciatyva jau penktą kartą organizuojamas renginys – tarsi priminimas, kad Palūšė – vandens turizmo trasų pradžia, o miestelis, įsikūręs Aukštaitijos nacionaliniame parke, kurortinės vietos statusą turinčios Ignalinos pašonėje, gali nenusileisti pajūrio kurortams.

„Pirmiausia, norime, kad Palūšė atsigautų. Prieš 20 metų miestelis bruzdėjo, pripratome prie turistų, poilsiautojų triukšmo, o dabar nutilo. Vandens turizmas vis ar populiarus tarp vietinių, Lietuvos poilsiautojų, iš kitų šalių sulaukiame mažiau svečių. Norime atgaivinti tą triukšmą, juk gamtos atžvilgiu šis kraštas neturi konkurencijos“, – sakė Palūšės kaimo bendruomenės pirmininkas Arvydas Gaidelis.

Vėjuota pirmoji varžybų diena buvo labai palanki buriuotojams, nors prireikė ir gelbėjimo operacijų – du sportininkai nesuvaldė laivų, jų jachtos apvirto.

Varžybose dalyvavo 25 buriuotojai iš Panevėžio, Vilniaus, Kupiškio, Biržų, Palūšės. Po penkių įskaitinių plaukimų jachtų klasėje lyderiavo Jono Lazausko ekipažas, burlenčių klasėje amžiaus grupėje per 40 m. geriausiai sekėsi biržiečiui Vitalijui Jasiūnui, tarp jaunesnių burlentininkų nepralenkiamas buvo Mindaugas Bečelis. Pasimėgauti keturvėju buriuotojai galėjo plaukdami dar vieną plaukimą-maratoną aplink Lūšius „Pažink ežerą“.

Daug vandenų perplaukę panevėžiečiai sako, kad Lūšiai nėra pats „lengviausias“ ežeras. „Kuo didesnė akvatorija, kuo žemesni ežero krantai, tuo didesnis vėjas. Buruotojams nebuvo labai paprasta…“ – sako Panevėžio jachtklubo komandoras Jonas Rozis kartu su gausiu būriu panevėžiečių kasmet atvykstantis į Palūšės regatą.

„Galėjo būti šilčiau, bet tiems, kas plaukia, visada yra šilta. Linkiu, kad ši iniciatyva dar ilgai neužgestų, o regata keltų dar didesnį pasigėrėjimą“, – regatos dalyvius sveikino, o organizatoriams linkėjo Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis.

Pirmąjį kuklų regatos jubiliejų švenčiantiems gero vėjo taip pat linkėjo Ignalinos seniūnijos seniūnas Jonas Polita, Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parkų direktorius Sigitas Žvinys, Palūšės bendruomenės pirmininkas Arvydas Gaidelis ir Lietuvos kaimo, sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ valdybos pirmininkas Kęstutis Levickis.

Antrąją regatos dieną buvo atiduota pagarba palūšiečiams. Šįkart vainikuotas 85-erius šiemet atšventęs palūšietis Stasys Rastenis, senos garbingos šio krašto giminės, prisidėjusios prie Palūšės bažnyčios statymo, atstovas.

Nurimus sporto aistroms ant vandens, pakrantėje prasidėjo kaimo kapelų varžytuvės „Susgrojam, broliai, ant Lūšių“, kuriose žiūrovus šokdino Vilniaus „Sutaras“ ir „Grieža“ iš Anykščių, o vakare skambėjo bardų koncertas.

Kristina Sakaitė

1414 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.