Home » Gallery » Pramogos » Zarasų šventė: politikų ir tikinčiųjų „posėdžiai“, vandens „bolidai“ ir užstrigusi Gulbė

Zarasų šventė: politikų ir tikinčiųjų „posėdžiai“, vandens „bolidai“ ir užstrigusi Gulbė


Autorės nuotraukos
Pačiame Lietuvos pakraštyje įsikūrusiuose Zarasuose retai būna taip sausakimša žmonių – vietinių zarasiškių, emigrantų ir Vilniaus, Kauno ir kitų pakraščių, braliukų latvių, rusų, skandinavų. Praėjusį savaitgalį svečiai suvažiavo į nejubiliejinį 509-ąjį miesto gimtadienį su folkloro festivaliais, dailininkų parodų atidarymais, tradiciniu Ežerų krašto valčių paradu, tautodailininkų muge, kitais kultūros ir sporto renginiais.

 


Žiūrovai valčių paradą stebėjo nuo apžvalgos rato

Miesto šventėje, kuri šeštadienį sutapo su Žoline, netrūko sveikinimų ir palinkėjimų. Ežerų krašto gyventojus sveikino premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo nariai Algirdas Sysas, Algimantas Dumbrava, Visagino merė Dalia Štraupaitė, kiti politikai ir visuomenininkai. „Įgyvendinami svarbūs projektai. Vis garsiau ir kaskart naujai skamba Zarasų, kaip pirmosios Lietuvos kultūros sostinės, žvejų rojaus, nuostabaus grožio kurortinės vietovės vardas“, – iškilmingą Zarasų r. savivaldybės tarybos posėdį pradėjo meras Nikolajus Gusevas ir ragino miestelėnus savo kraštą gražinti gera nuotaika ir prasmingais darbais.

 


Savo kraštui nusipelnę zarasiškiai, valdžios atstovai

Ryte kultūros centro salėje vykęs iškilmingas posėdis sutraukė nedaug zarasiškių, tad šventės organizatoriams linkėta, kad kitąmet iškilmingi savivaldybės posėdžiai nesutaptų su tikinčiųjų „posėdžiais“ bažnyčioje.

 

Savo ruožtu miestelėnai atsidėkojo ir valdžios atstovams: Premjerui – už tai, kad Zarasų ir Visagino gyventojams suteiktos lengvatos elektros energijai, o Aplinkos ministro pavaduotojui Linui Jonauskui – už tai, kad Zarasai tampa žvejybos rojumi.

 


LR Ministro pirmininko A. Butkevičiaus sveikinimas

Pagausėjo garbių zarasiškių gretos – dar penkiems nusipelniusiems šiam kraštu žmonėms suteiktas Zarasų krašto garbės piliečio vardas: rašytojui Vasilijui Baranovskiui, pasižymėjusiam puoselėjant Zarasų krašto sentikystės tradicijų išliekamojo rašytinio lobyno kaupimą, reikšmingą švietėjišką veiklą; kraštotyrininkui Jonui Nemaniui, pasižymėjusiam tyrinėjant Zarasų krašto istoriją bei nuopelnus vystant ilgametę kraštotyrinę ir paminklosauginę veiklą, puoselėjant istorinę atmintį; mokslininkui, politikui Lionginui Radzevičiui, pasižymėjusiam ugdant jaunąją kartą, plėtojant kraštiečių, gyvenančių Vilniuje, pastovius ryšius su rajono visuomenę, atskleidžiant Zarasų krašto istorinį ir kultūrinį paveldą bei reikšmingą mokslinę bei aktyvią ir įvairiapusę tarptautinę veiklą; inžinieriui-statybininkui Algirdui Vapšiui, pasižymėjusiam plėtojant ir modernizuojant Zarasų krašto viešosios ir visuomeninės paskirties infrastruktūros objektus, už nuopelnus skleidžiant Salako krašto istorinį ir kultūrinį paveldą, einant atsakingas valstybės institucijų vadovo pareigas, aktyviai dalyvaujant atstatant Valdovų rūmus; mokytojai, kraštotyrininkei Jadvygai Žilinskienei, pasižymėjusiai ugdant jaunąją kartą, atliekant reikšmingą švietėjišką veiklą, ypač aplinkosaugos srityje bei už nuopelnus vystant ilgametę muziejinę veiklą.

 


Kalvis kalė progines monetas

Garbingus zarasiškius sveikino anksčiau išrinkti garbės piliečiai: dainingai – Lionginas Abarius, trumpai – broliai Algirdas ir Faustas Latėnai, taip pat vienas pirmųjų šio „klubo“ narių – Petras Papovas.

 


Europos F2 motorlaivių čempionato dalyviai ir organizatoriai

Pagrindiniai renginiai persikėlė į miesto aikštę ir Zaraso ežerą. Sėlių aikštėje vos išsitenkantys tautodailininkai, amatininkai ir prekybininkai privežė drožinių, pintinių, žaislų, siūlų ir jau pirštinių, sidabro žiedų ir auskarų, čirškino dešras ir kopūstus, pilstė girą ir alų, raikė naminę duoną, siūlė muilo, žolelių nuo beveik visų ligų, kermošinių saldainių, o kalvis siūlėsi iškalti proginę monetą.

 


„Kur tie laivai užstrigo?…“

Pakrantėje taip pat virė veiksmas, tiesa, nemažai zarasiškių varžybas Zaraso ežere viena akimi stebėjo už tvoros – ne visi įpirko bilietus. Dvi savaitės tropinės vasaros išsekino ir ežerų krašto vandenis. Vakare turėjęs vykti valčių paradas vėlavo beveik valandą, nes laivai užplaukė ant seklumos po tiltu. Įstrigo didžiausias ir turbūt įspūdingiausias laivas-gulbė, kuris buvo sėkmingai išvaduotas ir grąžintas jį lydintiems laiveliams-gulbiukams bei žiūrovų vertinimui.

Prieš pora savaičių Zarasuose vykusį ralį sausumoje pakeitė greičio varžybos vandenyje: Zaraso ežere pirmą kartą vyko Europos F2 motorlaivių čempionatas.

Su švedų, austrų, suomių, rusų, italų sportininkais lenktyniavo ir vienas Lietuvos atstovas Edgaras Riabko, deja, jau pirmąją dieną jį ištiko nesėkmė – kvalifikacinėse varžybose patyręs avariją sportininkas pasitraukė iš kovos. Rungtynių vedėjo raginimai toliau palaikyti artimiausius kaimynus latvių sportininkui nepadėjo patekti tarp prizininkų – Uvis Slakteris liko ketvirtas. Europos F2 motorlaivių čempionato pagrindinį prizą išsivežė švedas Pierre Lundin, antras liko austras Rupp Temper, trečia vieta taip pat atiteko švedui Erik Edin.

Kristina Sakaitė

1240 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.