Home » Gallery » Pramogos » UTENAI – 754

UTENAI – 754

Šventiniai renginiai Utenoje prasidėjo jau rugsėjo 3 dieną XIX Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio atidarymu. Renginio svečiai – perkusininkų ansamblis „Giunter percussion“ pakerėjo visus žiūrovus. Perkusinių instrumentų ir būgnų skambėjimo klausėsi ne tik Utenos kultūros centre susirinkę žmonės, bet ir aplinkinių namų gyventojai.


Antano Kibicko nuotrauka
Tai tarsi paskatino uteniškius puošti ir gražinti miestą – rugsėjo ketvirtąją skveras prie J. Basanavičiaus paminklo nušvito floristiniais kilimais, vienas už kitą gražesniais.


Svečių sveikinimai Utenai
Vieni floristiniai darbai priminė paveikslus, kiti – rudens gėrybių parodą, treti – tikrus kilimus, nors imk ir išvyniok. Rugsėjo penktosios rytą miesto gatvėmis važinėjo Utenos baikerių klubo „Ugnies ratas“ nariai.


Birutės Zabukienės ir Sandros Stankevičiūtės nuotraukos
Prižadinę miestelėnus baikeriai susibūrė Utenio aikštėje. Į aikštę plūdo ir šventinės eisenos dalyviai. Tuo metu Utenos savivaldybės salėje vyko neeilinis rajono tarybos posėdis.


Pasirašoma bendradarbiavimo sutartis su Palestinos Beit Sahour miesto meru
Jame dalyvavo delegacijos miestų, su kuriais Utena yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis: Latvijos Respublikos Rezeknės miesto, Ukrainos Respublikos Gomelio miesto, Lenkijos Respublikos Chelmo miesto, Baltarusijos Respublikos Glubokaja miesto delegacijos, Pontinijos miesto iš Italijos delegacija ir kiti. Posėdyje ir šventėje dalyvavo Lietuvos karinio jūrų laivyno laivo „Sėlis“ delegacija.

Utenos miesto draugų ratas prasiplėtė – neeilinio posėdžio metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su tolimosios Palestinos Beit Sahour miestu.

„Mes trokštame būti laisvi, nieko negali būti baisiau už okupaciją šiame amžiuje. Tikimės, kad vieną dieną Palestinos okupacija baigsis“, – kalbėjo Beit Sahour miesto meras.

Posėdžiui pasibaigus iš Utenio aikštės nusidriekė šventinės eitynės kultūros centro link.

Baikeriai, rajono vadovai, švietimo įstaigos, rajono bendruomenės – eisena buvo spalvinga ir išradinga. Estradoje prie kultūros centro vyko iškilmingas šventės atidarymas.

Sveikinimus ir linkėjimus uteniškiams išsakė užsienio delegacijų vadovai, Seimo narė Milda Petrauskienė, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

Šventės metu buvo apdovanoti konkursų-apžiūrų „Gražiausia 2015 metų daugiabučio gyvenamojo namo aplinka Utenos mieste“ ir „Gražiausia kaimo gyvenamoji vietovė Utenos rajone 2015“ nugalėtojai.

Šauniausiai besitvarkančia buvo pripažinta Leliūnų seniūnija, laimėjusi I vietą ir apdovanota 600 eurų prizu, antrąją vietą ir 500 eurų laimėjo Utenos seniūnija, trečioji vieta ir 400 eurų skirta Tauragnų seniūnijai.

Labiausiai namo aplinką puoselėja Krašuonos g. 29 numeriu pažymėto namo gyventojai – šiam daugiabučiui skirta I vieta, II vietą užėmė Vaižganto g. 6 daugiabučio gyventojai, Aušros g. 69 namo gyventojų pastangos įvertintos III vieta.

Šventinėje programoje netrūko pramogų įvairaus amžiaus uteniškiams. Aukštaičių, žemaičių, dzūkų, suvalkiečių, Pamario krašto ir Utenos kaimiškųjų seniūnijų gaspadoriai ir gaspadinės laukė svetelių, tarptautiniame folkloro festivalyje skambėjo dainos, tradicinių amatų kiemo meistrės kvietė užsukti ir pasimokyti drožybos, atvirukų gaminimo ar škaplierių audimo meno.

Įvairios atrakcijos, burbuliatorius, vaikų draugas Amsis, spektakliai viliojo mažuosius į vaikų kiemą. Aušros gatvėje vyko šventinė prekyba: savo išmonę demonstravo tautodailininkai, kolekcionierių akį traukė blusturgis, miestelėnus viliojo gardūs žuvies, mėsos ir konditerinių gaminių kvapai.

Nors pasiūla buvo didelė – nuo gydomųjų žolelių ir tepalų, veltų šlepečių, papuošalų, pintų krepšių iki gardžiai kvepiančių bandelių – prekeiviai sakė, jog meniškais dalykais uteniškiai daugiau grožėjosi, nei pirko.

Populiariausia prekė buvo maisto produktai. Daugelį sužavėjo parodomoji Utenos ugniagesių gelbėtojų programa. Automobilį nemokamai skyrė Utenos UAB „IRON MVB“. Imituoto gaisro automobilyje gesinimas akimirksniu sutraukė didžiulį būrį žiūrovų, o pakilti į aukštybes gaisrininkų bokšteliu pasisekė tik nedaugeliui – kiti galėjo tik stebėti gelbėjimo įrangos galimybes.

Daug smalsuolių pritraukė ir Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės programa. Miestelėnai domėjosi ginklais, fotografavosi su šauliais.

Utenos jaunimas šventėje „pasiskyrė“ erdvę miesto sode – čia jaunuoliai galėjo dalyvauti stalo futbolo turnyre, stebėti įspūdingus akrobatinio važiavimo motociklu pasirodymus.

Gausaus būrio gerbėjų sulaukė vakarinė šventės programa – grupės „Skylė“ ir Aistės Smilgevičiūtės, ansamblių „Jonis“ ir „Daugailių berniokai“ koncertai.

Šventę vainikavo fejerverkai ir Sauliaus Prūsaičio koncertas.

Birutė Zabukienė

1153 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.