Home » Sportas » „Utenio“ kapitonas: „Aukščiausioje lygoje kol kas išliekame vidutiniokai“

„Utenio“ kapitonas: „Aukščiausioje lygoje kol kas išliekame vidutiniokai“

„Utenio“ kapitonas: „Aukščiausioje lygoje kol kas išliekame vidutiniokai“

Susidomėjimas futbolu pamažu didėja ne tik visoje šalyje, tačiau ir Utenoje. Žingsnis po žingsnio šis sportas skinasi kelią pritraukdamas vis daugiau jaunuolių, kurie savo gyvenimą sieja su šia sporto šaka bei siekia futbolo karjeros aukštumų. Utenos futbolo komanda „Utenis“ pastaraisiais metais atgimė, sudomindama vis daugiau miestelėnų bei miesto svečių čia vykstančiomis futbolo rungtynėmis. Kas padeda skinti pergales bei apie futbolininko kasdienybę, gyvenimą ir karjerą kalbamės su „Utenio“ kapitonu Valentinu Jeriomenko.


Vytauto Gimžausko nuotraukos
Sportininkas savo pirmus karjeros žingsnius pradėjo gimtajame mieste Visagine. „Futbolą pradėjau žaisti dar vaikystėje, kai man buvo penkeri ar šešeri metai. Pradėjau žaisti kieme, kaip ir visi vaikai, pirmosios varžybos – su draugais. Vėliau pradėjau lankyti futbolo treniruotes ir, laikui bėgant, supratau, kad tai gali būti ilgam. Taip ir atsitiko – žaidžiu futbolą iki dabar“, – apie karjeros pradžią pasakoja Valentinas. Paklaustas, kodėl jis pasirinko būtent šią sporto šaką, jaunuolis sako: „Visagine, iš kur ir esu kilęs, labai mažas sporto šakų pasirinkimas, tačiau tėvams vis tiek nelabai patiko, kai pradėjau lankyt futbolą. Pradėjus žaisti „Utenyje“ teko persikelti į šį miestą ir čia man labai patinka“.

Taigi, kaip jaunuoliui pavyko patekti į „Utenio“ komandą? Jau antrus metus žaidžiu „Utenio“ komandoje ir tikrai esu laimingas. Prieš tai žaidžiau Baltarusijoje ir Lenkijoje, o kai grįžau į Lietuvą po Lenkijos futbolo etapo, susitikom su „Utenio“ treneriu Mindaugu Čepu, pasikalbėjom ir supratau, kad komanda kelia didelius tikslus, tuomet nutariau, kad noriu prisijungti prie komandos ir eiti kartu su „Uteniu“, – šypsosi sportininkas. Anot futbolininko, „Utenis“ – tai labai jauna ir ambicinga komanda, kuri turi daug planų, taip pat padeda atsiskleisti jauniems žaidėjams. „Utenis“ turi savo futbolo filosofiją – žaisti greitai, kitaip tariant žaisti atakuojantį futbolą. Tačiau kol kas „Utenis“ išlieka tik Lietuvos aukščiausios lygos futbolo vidutiniokas“, – prasitaria sportininkas.

Anot Valentino, visgi futbolas Lietuvoje nėra pati populiariausia sporto šaka, taip pat ir Utenoje. Tačiau visgi jaunuolis pastebi žmonių susidomėjimą, jie stengiasi palaikyti komandą, taip pat vis daugiau vaikų pradeda lankyti futbolo treniruotes. „Žiūrovų skaičius Utenoje yra vienas iš didžiausių Lietuvoje, tačiau vis tiek norisi, kad dar daugiau žmonių ateitų palaikyti komandą.  Gaila, kad paskutiniu metu negalim pradžiuginti savo žiūrovų, bet artimiausiu metu bandysim tai ištaisyti“, – kalbėjo komandos kapitonas.

Šiuo metu Valentinas ne tik žaidžia „Utenyje“ – jis taip pat yra ir antro kurso studentas. „Kai persikėliau į Uteną, pradėjau studijuoti Utenos kolegijoje, tai stengiuosi derint futbolą su mokslais. Kartais būna sunku, bet dėstytojai supranta tai ir padeda“, – šypsosi sportininkas. Futbolininko grafikas yra įtemptas ir užimtas, kadangi treniruotės vyksta itin dažnai. „Treniruočių grafikas priklauso ir nuo rungtynių grafiko. Taip pat būna pasiruošimo etapas, tada kartais būna ir po dvi treniruotes per dieną. Treniruočių metu, daug laiko skiriame taktikai, treneriai analizuoja varžovų žaidimą“. Paklaustas ar dažnai treniruočių bei rungtynių metu sportininkai patiria traumų, V. Jeriomenko atsako, jog traumos yra vienas iš blogiausių dalykų sporte, tačiau tai yra sportas, ir visi sportininkai supranta, kad kartais būna sunku jų išvengti.

Sandra Stankevičiūtė

1118 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.