Home » Gallery » Aktualijos » Utenoje kariai tramdė „teroristų“ išpuolius

Utenoje kariai tramdė „teroristų“ išpuolius

Praėjusią savaitę Utenoje buvo kėsintasi „užgrobti“ policijos komisariatą, savivaldybės, kitus svarbius pastatus, naktį vyko karinių grupuočių gaudynės, penktadienį buvo padegtas štabas – pastatas Maironio gatvėje, o vidurdienį mieste driokstelėjo sprogimas ir užsiliepsnojo „teroristų“ susprogdintas automobilis. Karinėse pratybose dalyvavę kariai linkėjo, kad miestelėnai liktų tik žiūrovais ir niekada nesusiklostytų aplinkybės, kad reikėtų tapti tokių veiksmų dalyviais.


Aikštelėje šalia Aušros gatvės „teroristai“ susprogdino automobilį. Autorės nuotraukos
Spalio14–18 dienomis vykusios Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės lauko taktikos pratybos „Gudrus ir Stiprus Aukštaitis 2015“ prasidėjo Zarasuose ir pasienyje.


Pulkininkas leitenantas A. Mickus
Pagal menamą pratybų scenarijų, neramumams iš Zarasų persikėlus į Uteną, siekiant apginti šalies konstitucinę santvarką ir teritorijos vientisumą, Prezidento dekretu Utenos rajono savivaldybės teritorijoje įvesta nepaprastoji padėtis. Ketvirtadienį Utenos rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas sukvietė savivaldybės ekstremalių situacijų komisiją, paskelbiama ekstremali situacija… „Pratybų tikslas – dirbti kartu kariuomenei, civilinės valdžios atstovams ir jėgos struktūroms, bendrai koordinuoti veiksmus kovojant su hibridinėmis grėsmėmis.


Išminuotojai rado antrą sprogmenį
Operacijos pradžia ir mokymai prasidėjo veiksmais Zarasų mieste, kur buvo kovojama su Penktąja kolona, imituojamas Valstybės sienos pažeidimas panaudojant jėgą ir stabdomi priešo bandymai sukelti provokaciją, sustiprinta valstybės sienos apsauga kartu su Ignalinos pasienio rinktine. Veiksmams persikėlus į Uteną, taip pat buvo kovojama su vidaus priešais“, – baigiantis pratyboms „Utenos apskrities žinioms“ sakė Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Andrius Mickus. Anot karininko, nežinant, kokį teisinį vakuumą priešas gali išnaudoti, ruoštasi blogiausiam scenarijui. Hibridinis karas – tai tokia karo forma, kai negalima nustatyti ir aiškiai apibrėžti priešo. Kai priešas naudoja ne tarptautinės teisės nustatytas priemones, veikia be uniformų, kai naudoja jėgą prieš civilius gyventojus, kai ieško tokių kariavimo būdų, kuriems kariuomenės nėra pasiruošusios. Hibridinis karas, kibernetinės atakos – pavojingesnės karo formos, kadangi jiems negali pasiruošti.

„Visos tarnybos – ugniagesiai, pasieniečiai, greitosios medicinos pagalbos bei valdžios institucijos savo užduotis atliko greitai ir efektyviai, deja, realioje situacijoje jos būtų labiau nenuspėjamos. Todėl reikia ruoštis ir numatyti blogiausius scenarijus, nes saugumo stiprinimas – ne vien kariuomenės, bet ir visuomenės bendras darbas“, – sakė pulkininkas leitenantas A. Mickus.


Karių pratybos Utenoje
Pasibaigus pratyboms, kuriose dalyvavo apie 300 karių, buvo organizuojamas renginys visuomenei, kuriame Utenos miesto gyventojai ir svečiai galėjo prisidėti prie diskusijos „Šiuolaikinio hibridinio karo grėsmės“, apžiūrėti Lietuvos kariuomenės ginkluotės ir technikos parodą šalia daugiafunkcio sporto centro, paskanauti „kareiviškos“ košės.

Pratybos „Gudrus ir Stiprus Aukštaitis“, kurias organizavo Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-oji rinktinė, rotacijos pagrindu vyksta pasirinktoje Aukštaitijos teritorijoje.

Pernai panašios pratybos vyko Pasvalio ir Joniškėlio rajonuose.

Kristina Sakaitė

 

1202 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.