Home » Gallery » Aktualijos » Akcijos ir nuolaidos – masalas pirkėjams?

Akcijos ir nuolaidos – masalas pirkėjams?

Akcijos ir nuolaidos – masalas pirkėjams?

Rytas dideliame prekybos centre. Masinio žmonių antplūdžio nėra, ne visos kasos dirba – nėra būtinybės. Pagrindiniai pirkėjai – vyresnio amžiaus žmonės, dairosi akcijų ir nuolaidų. Kaip pastebėjo viena pensininkų pora, rytinis žygis į prekybos centrą yra dviguba nauda: pasivaikšto, „kaulus pajudina“ ir pigesnių prekių paieško. Viena prekė su lojalumo kortele – 40 proc. nuolaida, kitai prekei, žiūrėk, akcija – šitaip ir pildosi pirkinių krepšelis. Yra ir prekybos centro NORFA „Praktiškų valandų“ nuolaidų medžiotojai, ir MAXIMA „vakarinių“ nuolaidų gaudytojai. „Vakariniais“ uteniškiai vadina tuos, kurie laukia, kol po 21 val. atpigins keptus mėsos gaminius.

Kai kurie „vakariniai“ būna pikti – ne kartą girdėjau, kaip barėsi. Nuolaidomis ir akcijomis domisi ne tik pensinio amžiaus žmonės – ne vieno jaunesnio uteniškio piniginė išsipūtusi nuo nuolaidų kortelių. Netrūksta ir nuolaidų kortelių priešininkų – jiems nuolaidų kortelės tėra gudrus prekybininkų triukas. Bet – apie viską iš eilės.

2

„Korteles turėti pravartu“, – sako Vanda

Viename Utenos prekybos centre užkalbinau pagyvenusią moterį: kokią naudą ji gauna iš nuolaidų kortelės? Klausimas apie nuolaidų korteles jai sukėlė įtarimą: tuoj pasiskubino patikinti, kad šlamančiųjų piniginėje nesinešioja ir namie nelaiko – nesaugu. Visuomet atsiskaito banko kortele. Patikslinau: kalbu apie nuolaidų korteles. Vanda (toks moters vardas) sakė, kad turinti 4 korteles: IKI, MEDUS, RIMI, MAXIMA. Jomis ir naudojasi. Girdėjusi, kad nebloga esanti NORFA nuolaidų kortelė, bet jos neturi – Vanda gyvena šalia Molėtų, kaime, NORFA yra toli nuo namų, į ją neužsuka. „Nežinau, kokia iš tų kortelių nauda, tik žinau, kad jas turėti pravartu. Nežiūriu į čekius“, – sakė molėtiškė. Vėliau ne kartą girdėjau: nauda yra, sutaupau apsipirkdamas, bet nelabai žinau tas nuolaidų sistemas…

3

Jauna mama beveik nesinaudoja kortelėmis, dažniausiai apsiperka internetu

NORFOJE – nuolaidų įvairovė

Įvairių akcijų metu nuolaidų kortelės išduodamos nemokamai ar pigiau, nei nuspręstum įsigyti pats. Iš didžiųjų Utenos prekybos centrų, kuriuose žmonės perka pirmo būtinumo prekes, brangiausiai kainuoja įsigyti NORFA nuolaidų kortelę – 2,90 Eur. Jei palygintume NORFA nuolaidų sistemą su kitų prekybos centrų sistema, NORFA teikia bene daugiausia nuolaidų tipų: momentinę nuolaidą, nuolaidą už praėjusio mėnesio pirkimus, NORFA litų kaupimą. Nuolaidos yra verčiamos NORFA eurais, kurie kaupiasi, ir kuriais galima padengti iki 50 proc. pirkinių sumos. Šio prekybos centro nuolaidų kortelės būna klasikinės, sidabrinės ir auksinės. Jei praėjusiais kalendoriniais metais minėtame prekybos centre palikote daugiau kaip 2 tūkst. eurų, gausite sidabrinę nuolaidų kortelę. Jei prapylėte daugiau kaip 4 tūkst. eurų, jums priklausys auksinė. Be to, kuo daugiau pirksite, tuo didesnę nuolaidą gausite. Jei jūsų pirkinių suma mažesnė nei 15 eurų – momentinės nuolaidos… nėra. Praktiškoji NORFA nusitaikiusi į linkusius pirkti gausiai. Jei pirkinių suma iki 30 eurų – 1 proc. momentinė nuolaida, iki 60 eurų – 2 proc., o jei viršiji 120 eurų – net 5 proc.

4

Oksana su nuolaidų kortelėmis sutaupo daug pinigų

Gimtadienis su RIMI

Kaskart apsiperkant, ir nesvarbu už kokią sumą, 1 proc. nuo pirkinių sumos sugrįžta Mano RIMI pinigais į kortelę. Jais galima atsiskaityti iki 99 proc. pirkinių sumos. RIMI – už individualius pasiūlymus. Parduotuvėje veikia Mano RIMI kortelių terminalas. Perbrauksite kortele – atsispausdinsite specialiai Jums skirtą nuolaidą su Mano RIMI kortele. Taip teigia prekybininkai. Gimtadienio proga – 20 proc. nuolaida tortams ir pyragams, vynams ir pelėsiniams sūriams. Toji nuolaida pradeda galioti dieną prieš gimtadienį ir galioja 7 dienas imtinai. Mano RIMI kortelė kainuoja 1 eurą. Kiek girdėjau, pirkėjai mėgsta vieną pardavėjų klausimą: gal nurašyti centukus nuo kortelės? Tokiu būdu pirkėjai, atsiskaitantys grynaisiais, piniginėse išvengia smulkių centų.

MAXIMA šūkis: „Tai, ko reikia“

Tiek NORFA, tiek RIMI, tiek MAXIMA „lošia“ iš to, kad leidžia žmonėms pasijusti psichologiškai geriau: net jei tavo banko sąskaitoje švilpauja vėjai, vis tiek gali pasidžiaugti turįs pinigų nors nuolaidų kortelėje. Prekybos centro MAXIMA nuolaidų kortelė AČIŪ kainuoja 1,45 euro. Šioje kortelėje taip pat kaupiasi MAXIMA pinigai – 1 proc. nuo pirkinių sumos. Į grynuosius šių pinigų, aišku, neiškeisite, bet jais galima padengti 99 proc. pirkinių sumos. Tiesa, šiais pinigais negalima atsiskaityti už tabako gaminius, jais neapmokėsite sąskaitų ar draudimo paslaugų. Per kalendorinius metus sukaupti pinigai galioja iki kitų metų paskutinės vasario dienos. Pavyzdžiui, už 2015 m. sukauptus pinigus privalu išleisti iki 2016 m. vasario 28 dienos. Jei pamiršai juos panaudoti per nustatytą laiką – užmiršk apie jų egzistavimą, nes jie anuliuojami. Tik vargu, ar kas pamiršta – nuolaidų kortelės tam ir įsigyjamos, kad žmogus pirktų pigiau.

AIBĖ – nuolaidų kortelė pigiausia

Nuolaidų kortele AIBĖ JUMS gali pasidžiaugti ir miestelių, ir kaimų gyventojai. Jei bažnytkaimyje nerasite MAXIMA, RIMI ar NORFA, rasite parduotuvę AIBĖ. Šis prekybos tinklas neapeliuoja į kaupimą. Tiesa, kažkokiu būdu kortelėje kaupiasi taškai ir jie, reikia manyti, virsta momentine nuolaida. Momentinė nuolaida – 1 proc. nuo pirkinių sumos, dažniau perkantieji pasiekia ir 2 proc. nuolaidą. Pirkinių čekyje nerasite sukauptų eurų, tik sužinosite, kad turėdami nuolaidų kortelę sutaupėte – sumokėjote keliais ar keliolika centų pigiau. Be to, net prekes, kurioms paskelbta akcija AIBĖ JUMS lojalumo kortelių turėtojai nusipirks su papildoma nuolaida.

Ar nuolaidų kortelė padeda taupyti?

Tik ar visi uteniškiai savo gyvenimo neįsivaizduoja be nuolaidų kortelių? Dvi jaunos uteniškės, Aurelija ir Kristina, kalbėjo, kad jų piniginėse – daug nuolaidų kortelių. Kai pradėjo jas vardinti – net nežinojau, kad tokių esama. Aurelija labiausiai vertina kortelę Mylimiausia. „Degalinėje „Statoil“ su šia kortele – kas aštuntas kavos puodelis nemokamas, kas penktas automobilio plovimas taip pat nemokamas, o dar nuolaida degalams – man labai aktualu“, – sakė Aurelija. Kristina antrina: „Nuolaidas su šia kortele suteikia prekybos centras „Senukai“, Čili pica, IKI, Gintarinė vaistinė“. Kristina sakė, jog dažniau naudojasi RIMI ir MAXIMA prekybos centrų kortelėmis – imponuoja, kad kaupiasi pinigai, kuriais galima atsiskaityti už pirkinius. Visgi ypatingų sentimentų nuolaidų kortelėms jos nejaučia. „Nuolaidų kortelės – prekybininkų triukas. Bet kortelių negalime išvengti: prekybininkai užkelia kainas, o vėliau neva daro nuolaidą. Reikia sekti prekybininkų triukus: kainą pakelia 40 proc., o paskui daro 40 proc. nuolaidą. Tai gal geriau pasiimti tariamą nuolaidą, nei mokėti padidintą kainą. Tai ir yra kortelių privalumas“, – svarstė Aurelija. Kita pašnekovė, parduotuvėje „Santaka“ apsipirkusi Olga sakė, kad turi dvi korteles: AIBĖ JUMS ir SANITEX. Pastarąją gavo darbe nemokamai, o gyvena Leliūnuose – kitokio prekybos centro miestelyje nėra, tik parduotuvė „Aibė“. Moteris sakė, kad nežinanti kaip, bet kartais būna 2 proc., o kartais 1,5 proc. nuolaida nuo pirkinių sumos. Klausiu, ar yra paskaičiavusi, kiek sutaupo pinigų, pirkdama su nuolaidų kortele. „Nesutaupau, nes imu pirkinių maišelį, o jis kainuoja daugiau, nei gaunu nuolaidų“, – juokiasi moteris. Olga pasakojo, kad norėjo įsigyti NORFA nuolaidų kortelę, bet nepirko – per brangi. Kai prireikia kitų prekybos centrų nuolaidų kortelių, pasiskolina iš šeimos narių: dukrų ar žentų. Miesto parke su sūneliu Tomu vaikščiojusi jauna mama Oksana sakė, kad labiausiai vertina prekybos centrus MAXIMA ir NORFA – jie siūlo daugiausiai nuolaidų. „Nuolaidas aš labai mėgstu. Su nuolaidų kortelėmis sukaupiu daug taškų, perku daiktus, kai jiems skelbiama akcija – šitaip sutaupau daug pinigų“, – kalbėjo Oksana. Tačiau anaiptol ne visose piniginėse yra nuolaidų kortelių. Pažįstamas vyras, prekiaujantis ne maisto produktais, sakė nėmaž netikintis nuolaidomis. „Pats prekiauju ir žinau, kaip lengva apgauti žmogų. Neturiu nė vieno prekybos centro nuolaidų kortelės. Reikia daikto – nueinu ir nusiperku, neskaičiuodamas centų. Geriau brangesnį, bet kokybišką. Nuolaidų kortelės – moterų dalykas, žaidimas: renka lipdukus, klijuoja, paskui perka peilius ar pigius drabužius, kurie po pirmo skalbimo susitraukia, tada jos skundžiasi“, – mostelėjo ranka vyras.

Pabaigai – tikra istorija. Sumanė vyras su žmona vakarienei išsikepti blynų su obuoliais. Žvilgt į šaldytuvą – jame pienas, kiaušiniai, sviestas, grietinė ir kt. Visko yra, nėra tik obuolių. Žmona paprašė vyro nupirkti obuolių. Grįžta vyras iš parduotuvės ir krausto pirkinius: skalbimo miltelius, vynuoges, sausainius, saldainius ir obuolius. Žmona pykteli: tik obuolių prašė nupirkti. Vyras skėsteli rankomis: tai kad akcijos didelės buvo.

Sandra Šeduikienė

1698 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.