Home » Gallery » Verslas » Naujame ceche uteniškiai gamins „sumuštinius“ statybininkams

Naujame ceche uteniškiai gamins „sumuštinius“ statybininkams

Dabar miestuose ir jų apylinkėse tuščių patalpų ilgai ieškoti nereikia. Dažnai sunkiau sugalvoti, ką jose veikti. Utenoje šalia maisto, metalo apdirbimo, tekstilės pramonės įmonių birželio mėnesį įsikūrė ir statybinių blokelių bei pakuotės iš putplasčio gamintojai.

UAB „Baltijos polistirenas“ veiklą pradėjusi 2002 m. Kauno rajone, Garliavoje, gamybos plėtrai panaudojo buvusius AB „Utenos trikotažo“ sandėlius. Utenoje atidarytame ceche bus gaminamos termoizoliacinės plokštės. Statybininkai šias plokštes vadina daug paprasčiau – sumuštiniais. Pavadinimas kilo iš produkto struktūros – jo sudėtiniai sluoksniai dedami vienas ant kito, kaip ant duonos su sviestu dedame sumuštinio „sudėtines dalis“, o paskui vėl viską uždengiame duona.


Prie valdymo pulto. Autorės nuotraukos
Pagrindinė gamybos linija visu pajėgumu pradės veikti lapkričio pradžioje, laukiama žaliavų. Kauniečiai Utenoje sukūrė per 20 naujų darbo vietų. Į patalpų pertvarkymą ir įrangą investavo per 4 milijonus eurų.

UAB „Baltijos polistirenas“ Atitvarinių plokščių gamybos cecho viršininkas Dainius Dagilis pasakoja, kad jau prieš metus buvo apsisprendę pradėti gamybinę veiklą Utenoje. „Įsikūrėme 5400 kv. m patalpose, tačiau esminis faktorius yra ne plotas, o patalpų ilgis. Jų mums reikėjo bent 100 metrų, kad tilptų technologinė linija. Tiesą sakant, net ir dabar telpa ne visa – jos dalį mes „užrietėme“ 180 laipsnių.


Pagrindinė gamybos linija bus paleista lapkričio mėnesį
Nors patalpos dabar atrodo labai paprastai, išskyrus, aišku, įspūdingą įrangą, viską kapitaliai pertvarkėme – pradedant storomis grindimis iš specialaus betono“, – sakė D. Dagilis. Daugiasluoksnės izoliacinės plokštės gaminamos pagal bendrąjį ES standartą EN 14509 ir tinkamos fasadams, stogams, patalpų pertvaroms ir luboms įrengti. Daugiasluoksnė plokštė – tai gamykloje paruoštas statybinis pastato elementas, kurį sudaro du metalo lakštai, tarp kurių yra talpinamas izoliacinis užpildas. Izoliacinis užpildas gali būti pagamintas iš mineralinės vatos (MW), poliuretano (PU), poliizocianurato (PIR) arba polistireno (EPS). Daugiasluoksnė plokštė tinka pramoniniams ir komercinės paskirties pastatams, logistikos centrams, sporto arenoms, sandėliams, jėgainėms ir kitiems statiniams, kurie privalo užtikrinti spartų statybos tempą, didelį konstrukcijos atsparumą išorės veiksniams ir aukštą energetinį efektyvumą. Be daugiasluoksnių plokščių Utenoje bus gaminamos poliuretano (PU) ir poliizocianurato (PIR) plokštės, dengtos daugiasluoksne aliuminio folija (ar kitomis dangomis), taip pat lankstiniai, kurie reikalingi užbaigiamiems ir apdailos darbams pastatams iš daugiasluoksnių plokščių. D. Dagilis sako, kad Utenos ceche sukurta 21 nauja darbo vieta ir tai tik pradžia, kol dirbama viena pamaina. Veiklai įsibėgėjus numatoma priimti daugiau žmonių. „Tiesą sakant, mes labai apsidžiaugėme, kuomet paaiškėjo, kad tinkamos mums patalpos yra būtent šiame mieste.


Atitvarinių plokščių gamybos cecho viršininkas D. Dagilis rodo produkcijos pavyzdžius
Skirtingai nuo kitų alternatyvų, Utena buvo pakankamai didelė, kad mes rastumėm ne tik galinčių ir norinčių dirbti, bet ir turinčių tinkamą kvalifikaciją. Jeigu anksčiau Utenos miestas asocijavosi daugiausia su alumi, mėsa ar tekstile, tai dabar praplėsime pramonės veiklos sritis. Mūsų įmonės svečiai iš Lietuvos ir užsienio, lankydamiesi gamykloje, naudodamiesi esamomis logistikos, svetingumo ir kitomis paslaugomis, taip pat pastebės, kad Utena yra gražus ir jaukus miestas – patogus gyventi ir dirbti. Bendrovė „Baltijos polistirenas“, be jau minėto poveikio regiono patrauklumui gerinti, moka mokesčius, jau naudojasi ir toliau naudosis vietinių įmonių paslaugomis, todėl ir jos galės išlaikyti ir steigti naujas darbo vietas, galvoti apie veiklos plėtrą. Tokiu būdu kiekvienas šiame regione investuotas euras gali sugeneruoti dar kelis papildomus ir bendrovės investicija Utenoje yra žymiai svaresnė nei sako oficialūs skaičiai“, – kalbėjo specialistas.


Į vokišką įrangą ir patalpų remontą investuota 4 mln. eurų
Paklaustas apie produkcijos paklausą ir eksportą, pašnekovas sako, kad norėtųsi pateisinti įmonės pavadinime esantį žodį ir tiekti produkciją šalims aplink Baltijos jūrą. „Paklausa daugiasluoksnėms plokštėms, kaip ir kitoms statybinėms medžiagoms, auga ar krenta kartu su svyravimais ekonomikoje. Dabar reikalaujama statyti kokybiškai, greitai ir mažiausiomis sąnaudomis, o mūsų plokštės tai ir gali užtikrinti.

Mes taip pat matome, kad auga paklausa geresniam statybos darbų aptarnavimui, trumpesniems tiekimo terminams, geresniam dialogui tarp gamintojo ir vartotojo – tą ir stengsimės padaryti, veikdami kaip vietinis gamintojas, o išmoktas pamokas namie, taikysime savo eksporto veiklose“, – gamybos perspektyvas vertino Atitvarinių plokščių gamybos cecho viršininkas Dainius Dagilis.

Kristina Sakaitė

2063 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.