Home » Kultūra » Vėl linksmino liaudies muzikantai ir kapelos

Vėl linksmino liaudies muzikantai ir kapelos

Vėl linksmino liaudies muzikantai ir kapelos

Lapkričio 14 d. Utenos kultūros centrą jau 24-tą kartą drebino Lietuvos kaimo kapelų ir liaudies muzikantų šventė „Linksmoji armonika – 2015“. Kaimo stiliumi įrengtoje scenoje sukinėjosi gausi šeimyna: vaikai (UKC Vaikų ir jaunimo teatro studijos dalyviai, vad. Vida Kairienė), jų „tėvai“, šventės vedėjai Angelė ir Linas Bražioniai, sutikę svečius, atvykusius į puikiausią „atšlaimą“. „Linksmoji armonika“, prasidėjusi per pietus, baigėsi vakare, bet šventė neprailgo ir linksmybių joje netrūko – žiūrovai pritarė muzikantams plojimais, kvatojo iš vedėjų Angelės ir Lino pašmaikštavimų, o pertraukos metu galėjo nusipirkti tautodailininkų siūlomų gėrybių – kultūros centro fojė veikė tautodailės mugė.


Svečius sutiko gausi šeimyna. Autorės nuotraukos

Šiemet, skirtingai nei ankstesniais metais, šventė truko vieną dieną. Joje dalyvavo 7 kaimo kapelos ir būrys liaudies muzikantų.


Žiūrovai negailėjo plojimų

Pirmieji koncertavo tolimiausi šventės svečiai – Pasvalio kultūros centro kaimo kapela „Svalia“ (vad. Stasys Vytonis) ir iki šiol Utenoje nekoncertavusi Joniškio meno mokyklos liaudiškos muzikos kapela (vad. Edita Rudienė), kurios didžioji muzikantų dalis – profesionalai. Išmonę rodė Visagino kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Linksmuolė“ (vad. Tomas Kochanka), Zarasų kultūros centro kapela „Čir vir vyrai“ (vad. Gintaras Andrijauskas), Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“ (vad. Darius Daknys), Utenos muzikos mokyklos kapela „Sietynėlis“ (vad. Rima Garsonienė), UKC Sudeikių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Seliavytė“ (vad. Angelė Dikmonienė).


Jaunosios „Seliavytės“ dainininkės

Pastaroji kapela – bene jauniausia, skaičiuoja antrus gyvavimo metus. Smagiai armonikas virkdė liaudies muzikantai: Stasys Junda iš Varėnos, šeimyninis Kazimiero Streikaus ir Kristinos Jasiūnienės duetas iš Utenos, Antanas Kirvelevičius, Algimantas Šukys, Vincas Bieliūnas iš Jonavos ir jaunieji kauniečiai Vilius Marma ir Darius Bagdonavičius.

Kiekviena kapela, kiekvienas liaudies muzikantas stengėsi pralinksminti žiūrovus: traukė humoristines ir meilės dainas, skambėjo valsai ir polkos, ne vieną kapelą ar liaudies muzikantą kvietė į sceną dar pagroti.


Penki „Čir vir vyrai“

Nei balsuoti, nei rinkti šauniausių muzikantų ir kapelų žiūrovams šiemet nereikėjo – buvo nutarta „pasičėdyti“, kad kitąmet jubiliejinėje šventėje kiekvienas dalyvis gautų daugiau „gastinčiaus“.


Sudeikiečių „Seliavytė“

Nors nebuvo garbingos komisijos, skirstančios prizines vietas, muzikantai ir dainininkai nebuvo nuskriausti: kiekviena kapela ar muzikantas buvo apdovanoti šakočiais, kuriuos skyrė UAB „Utenos duona“, UKC padėkomis ir specialiai šiai progai sukurtais Giedriaus Mazuro suvenyrais.


Šeimyninis Kazimiero Streikaus ir Kristinos Jasiūnienės duetas

Vėliau kapelos ir muzikantai buvo pakviesti į šventinę vakaronę.

Birutė Zabukienė

1555 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.