Home » Gallery » Verslas » Anykštietiškas verslas su prancūziškais prieskoniais

Anykštietiškas verslas su prancūziškais prieskoniais

Anykštietiškas verslas su prancūziškais prieskoniais

Kai niekas nepasiūlo, turi sukurti pats – taip anykštėnai galvoja apie darbo vietas ir demonstruodami išradingumą vis dar atranda naujų verslo idėjų. Metams baigiantis, kai prasideda įvairių veiklos sričių geriausiųjų rinkimai, tas kūrybinis įkvėpimas ir jo rezultatai buvo įvertinti praėjusią savaitę Anykščiuose vykusiame renginyje „Verslo žiburiai 2015“. Tarp pagerbtų ir apdovanotų daugiausia nuveikusių verslininkų – daugiausia neseniai savo verslą pradėję ir jį plėtojantys jauni žmonės.


„Verslo žiburiai 2015“ nominantai ir menininkai. Anykščių r. savivaldybės administracijos nuotrauka

Pirmoje iš šešių nominacijų „Sėkmingas verslo tęstinumas“ apdovanojimas skiriamas už sėkmingą verslumą, skatinančią, ugdančią veiklą ar projekto iniciatyvą, kuri turėjo įtakos Anykščių rajono ekonomikai arba šeimos verslo puoselėjimą, tradicijų arba verslo iniciatyvų perdavimą iš kartos į kartą, įteiktas UAB „Pilnatvė“ ir šios įmonės vadovei Renatai Paramonovai.


UAB „Pilnatvė“ vadovė R. Paramonova kuria „kvepiantį“ verslą. Autorės nuotraukos

Per pastaruosius metus įmonės apyvarta išaugo 7 kartus. Anykščių menų inkubatoriuje „kvepiantį“ verslą kuriančios keturios moterys planuoja įdarbinti daugiau žmonių. Gamybą pradėjusios nuo vieno produkto, šiuo metu gali pasigirti net 12 pavadinimų gaminių asortimentu. Jų muilus galima pamatyti įvairių Lietuvos miestų ekologinių produktų krautuvėlėse. 2014 m. UAB „Pilnatvė“ buvo suteiktas Anykščių regioninio parko prekinis ženklas. Medžių lajų tako lankytojų centre galima įsigyti ir iš Šventosios upės pakrantėje surinktų žolelių pagamintos kosmetikos. Šią vasarą įmonė pristatė Anykščių miestą floristikos parodoje Vokietijoje. Darbuotojos dalyvavo tarptautiniame japonų kultūros festivalyje, įvairiose parodose bei mugėse. Populiariausias produktas tarp vyrų, anot įmonės vadovės, aliejus po skutimosi iš stumbražolių.


„Jaunas ir verslus“ – UAB „Biomaistas“ direktorius P. Kisielius

„Mūsų veikla iš pradžių buvo gyvenimo būdas, hobis, kuris netyčia peraugo į verslą“, – atsiimdama apdovanojimą sakė R. Paramonova.

Nominaciją „Jaunas ir verslus“, į kurią pretendavo verslininkai iki 29 m., sėkmingai plėtojantys verslą ne trumpiau nei metus, laimėjo UAB „Biomaistas“, kuriai vadovauja Paulius Kisielius. Praėjusią vasarą iš emigracijos Norvegijoje grįžęs į Lietuvą jis tęsė anksčiau pradėtas studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete ir atidarė gamybos cechą gimtuosiuose Anykščiuose.


Prancūziškos muzikos vakarą dovanojo E. Sašenko

Anot įmonės direktoriaus, jų gaminius pamėgo tie, kurie vertina natūralius produktus. Visi mėsos produktai – šašlykai, guliašai ir kt. – įmonėje gaminami iš kalakutienos, taip pat ruošiami varškėčiai, vyniotiniai. Anot jauno verslininko, randasi vis daugiau šeimų, kurios ieško produktų ne prekybos centruose, o būtent tokiose nedidelėse įmonėse. Per mėnesį UAB „Biomaistas“ pagamina 0,5 t įvairių produktų. Anykštėnas tikisi, kad metų pabaigoje tiek gamins kas savaitę, plėsis asortimentas, daugės darbuotojų. P. Kisielius verslą pradėjo iš savo užsienyje uždirbtų santaupų, prisidėjo ir verslo partneriai, taip pat teko skolintis.


„Verslios moters“ nominacija įteikta L. Tamoliūnienei

„Verslios moters“ nominacija atiteko UAB „Paukštukas Pūga“ ir vadovei Linai Tamoliūnienei, Anykščių senamiestyje atidariusiai kavinukę su, anot anykštėnų, prancūziška atmosfera ir rankų darbo šokoladu bei prancūziškais kepiniais. Neseniai kavinės filialas įsikūrė Anykščių viešojoje bibliotekoje.

L. Tamoliūnienė priminė, o nežinantiems pristatė, kad kavinukė įsikūrusi tarp Anykščių teismo ir prokuratūros pastatų. Tuo tarpu vienas iš renginio vedėjų Juozas Gaižauskas nepraleido progos pašmaikštauti ir paragino kavinę pervadinti „Lygtinai“.

Kavinukės vadovė kitais metais tikisi lankytojus pakviesti į dar vieną savo maitinimo įstaigą – itališkų patiekalų restoraną, kuris įsikurs Anykščių vyno gamyklos patalpose.


Anykščių naujų vėjų bendruomenės įkūrėjai pagerbti už kūrybines visuomenines iniciatyvas

Renkant „Sėkmingą projektą rajone“ dalyvavo įmonės, kurios įgyvendino projektus gavusios ES paramos ir teikia paslaugas ar parduoda gaminius prisidėdamos prie Anykščių vardo žinomumo didinimo. Joje nugalėjo mažoji bendrija „Traukos slėnis“ ir jos savininkai Tomas Kairys bei Matas Jakovlevas, įkūrę vandenlenčių parką Pagojės kaime. Jų įmonė 2015 m. tarptautinėje konferencijoje „Leader Lietuvoje 10 metų“ buvo nominuota kaip „Metų jaunimo iniciatyva“. Jaunuoliai pasakojo, kad idėja įkurti tokį parką augo nuo vaikystės, kai laisvalaikį leido ant snieglenčių, dviračių, riedučių. Vėliau abu studijavo, baigė universitetą, turėjo kitus darbus, tačiau nesijautė laimingi. Nusprendę kurti savo verslą pritrūko lėšų, abu išvyko uždarbiauti į užsienį.

Vandenlentės Lietuvoje buvo dar nauja sporto šaka, tačiau jos mėgėjų nestinga. Jauniausi parko klientai buvo 10–12 metų, vyriausias – 70-ties. Ateityje parke planuojama teikti laikino apgyvendinimo paslaugas, pasiūlyti kitų pramogų.


MB „Traukos slėnis“ įkūrėjai T. Kairys ir M. Jakovlevas – verslui įkurti pasinaudojo ES parama

Šiuo metu jauni verslininkai rengia mistinę pramogą anykštėnams ir miesto svečiams – menų inkubatoriuje atsiras kambarys, kur kiekvienas galės pasijusti kaip kosmose – priartėti prie dangaus, žvaigždžių.

Nominacija „Nauji sprendimai“ atiteko UAB „Vli Timber“, vadovaujamai Dariaus Mickaus. Įmonėje dirba 53 darbuotojai, pagrindinė įmonės produkcija – medienos ruošiniai. Šiuo metu įmonės patalpos jau siekia 21 150 kv. m, produkcija eksportuojama į Italiją, Prancūziją, Belgiją, Vokietiją ir kt. šalis. D. Mickus tikisi, greitai įmonėje dirbs daugiau kaip 100 darbuotojų. „Kūrybinės visuomeninės iniciatyvos“ nominacijai pretenduoti galėjo ne viešojo sektoriaus institucijos, savo nuolatine veikla ar trumpalaikėmis iniciatyvomis sukūrusios krašto patrauklumą bei žinomumą skatinančius procesus, objektus ir / ar produktus. Penktadienio vakarą pagerbti nominantai – Anykščių naujų vėjų bendruomenė. Tai bendruomenė, kuri kuria ne ekonominę, o kitokią – sėkmės vertę. Per 20 registruotų narių turinti bendruomenė į savo veiklas įtraukia šimtus anykštėnų ir miesto svečių.

Vakaro atmosferą kūrė prancūziškai atliekamos Evelinos Sašenko dainos.

Po verslo apdovanojimų buvo pagerbti ir menininkai, profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalio Anykščiuose „Pakeleivingi 2015“ nominantai. Nominacija „Ryškiausias festivalio spektaklis“ ir 500 Eur premija atiteko Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro spektakliui „Devynbėdžiai“, režisuotam Mariaus Meilūno. „Festivalio aktorė“ nominacija ir 250 Eur premija – Kauno kamerinio teatro aktorei Almai Masiulionytei už Goldos vaidmenį D. Čepauskaitės spektaklyje „Diena ir naktis“, režisierius Stanislovas Rubinovas. Nominacija „Festivalio aktorius“ ir 250 Eur premija paskirta teatro „CEZARIO GRUPĖ“ aktoriui Juozui Gaižauskui už vaidmenį spektaklyje „Drąsi šalis“.

Kristina Sakaitė

1102 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.