Home » Gallery » Aktualijos » Tarp renovacijos pirmūnų – Ignalina, Anykščiai ir Molėtai

Tarp renovacijos pirmūnų – Ignalina, Anykščiai ir Molėtai

Tarp renovacijos pirmūnų – Ignalina, Anykščiai ir Molėtai

Kaip informuoja Aplinkos ministerija, daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa sėkmingai įgyvendinama visoje Lietuvoje. Remiantis naujausiais Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, šiais metais jau atnaujinta 535 seni daugiabučiai. Vien per pastarąją savaitę baigta modernizuoti 30 daugiabučių.

Vertinant dabartinius renovacijos rezultatus, akivaizdu, jog nuo 2013 metų patvirtintas naujas daugiabučių namų modernizavimo modelis,  kurį buvo įtrauktos savivaldybės, pasiteisino. Dabartinė strateginė Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos kryptis užtikrins sėkmingą ir ilgalaikį šalies daugiabučių atnaujinimo procesą“, – teigia aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Vertinant šiais metais pasiektus rezultatus, matyti, kad savivaldybės itin noriai dalyvauja renovacijos procese, tačiau galime išskirti keletą savivaldybių lyderių, kurios visgi aktyviau dalyvauja atnaujinimo programoje. Iš 60 savivaldybių pagal baigtų atnaujinti daugiabučių skaičių pirmauja Ignalinos rajono savivaldybė, kurioje atnaujinti net 62 gyvenamieji namai. Antroje­ – trečioje vietoje yra Klaipėda ir Kaunas. turintys 34 modernizuotus daugiabučius.  

Ketvirtą vietą užima Tauragės rajono savivaldybė, kurioje jau renovuotas 31 daugiabutis. Penktąja – šeštąja vieta dalijasi Druskininkų ir Molėtų savivaldybės, kuriose atnaujinta po 30 daugiabučių namų. Sostinė yra septinta, modernizavusi 28 daugiabučius. Alytus yra aštuntoje vietoje, renovavęs 25 daugiabučius. Anykščiai – devinti, kur atnaujinti 24 daugiabučiai namai. Dešimtoji – Varėnos rajono savivaldybė, kur atnaujinta 19 namų.

Šiandieninės renovacijos apimtys suteikia galimybę diskutuoti ne tik apie išaugusią šalies gyventojų gyvenimo kokybę, bet ir apie tiesioginę renovacijos procesų įtaką šalies ekonominiams procesams – statybų sektoriaus atsigavimui, naujų darbo vietų kūrimui, nekilnojamo turto rinkos pokyčiams.

Remiantis BETA ataskaitos duomenimis, dėl 1705 daugiabučių namų atnaujinimo yra pasirašytos rangos darbų sutartys, o 208 daugiabučiams namams pradėti statybos rangos darbų pirkimai. Šiuo metu modernizavimo darbai vyksta prie 1006 daugiabučių namų.

 

1110 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.