Home » Pro dienų prizmę » Gyvenimas iš arti

Gyvenimas iš arti

Gyvenimas iš arti

Elvyra SABALYTĖ

Ledo karalienė ir kiškis

Artėjant Kalėdoms tėvai tradiciškai buvo pakviesti į susirinkimą vaikų darželyje. Be kitų klausimų, aptarta, kokį šventinį spektaklį vaidins vaikai. Nuspręsta, kad darželinukai kurs spektaklį „Pirštinė“ ir atliks įvairių miško žvėrelių vaidmenis. Su šiais vaidmenimis sutiko visų vaikų mamos, išskyrus vieną. Supermamos vaidmenį visada atliekanti moteris pareiškė, kad jos duktė yra išskirtinė ir nevaidins jokio kito vaidmens, išskyrus Ledo karalienės. Grupės auklėtoja nuolankiai sutiko su siūlymu ir į pasirodymą įtraukė naują vaidmenį.

Man tai panašu į vaikų reitingavimą. Tokios mamos visą gyvenimą bet kokia kaina stengiasi, kad jų atžalos gautų tai, ko įsigeidė jos pačios arba jų vaikai, – įsižeidusi kalbėjo viena tėvų susirinkimo dalyvė. – Sumanioji mamytė mums užsiminė, kad bet kokiomis progomis asmeniškai sveikina auklėtoją. Taigi pastaroji tapo lyg ir savotiška įkaite, negalinčia atsisakyti jai primetamos nuomonės. Jeigu mano duktė irgi norėtų vaidinti Ledo karalienę, be abejo, ji būtų tik lapė arba kiškis, mat aš asmeniškai jokiomis progomis niekada nesveikinu auklėtojos“.

Santechniku dirbu Ukmergėj…

Anekdotai ir dainos apie santechnikus, dirbančius Ukmergėj (neabejoju, kad prisimenate Vytauto Kernagio dainą), kuriami ne be reikalo. Tokių santechnikų dirba ir UAB Utenos butų ūkis.

Kai namuose užsikemša kanalizacija, tveriesi ir šiaudo. Taip vieną rytą nutiko uteniškei (pavardė ir vardas redakcijai žinomi). Privačiai dirbantis pažįstamas santechnikas tą rytą buvo išvykęs į gretimą rajoną, todėl ji nusprendė kreiptis į Utenos butų ūkį. Nors ši įmonė neprivalo aptarnauti privačiuose namuose gyvenančių gyventojų, uteniškei pavyko prisiprašyti pagalbos. Belaukdama avarinės tarnybos į klozetą moteris pripylė druskos rūgšties tirpalo.

Atvažiavę tarnybos darbuotojai nieko nepadarė, tik paskėsčiojo rankomis, o atsisveikindami pateikė sąskaitą, kad sumokėčiau už tarnybos iškvietimą. Sumokėjau 6 eurus ir 44 centus, – pasakojo moteris. – Sąskaitą išrašę santechnikai ėmė ginčytis tarpusavyje, ką jiems parašyti kvite, jeigu neatliko jokio darbo. Vyrams besiginčijant, vienas jų tarė: „Ponia, aš gi įkišau ranką į klozetą ir ištraukiau popierių, kuriuo buvo užsikimšusi kanalizacija“. Buvo graudu ir juokinga klausytis tokių santechniko paistalų. Keisčiausia, kad avarinės tarnybos darbuotojai net neturėjo troso, kuriuo valomi užsikimšę kanalizacijos vamzdžiai. Beje, druskos rūgšties tirpalas puikiai atliko savo darbą, nuo klozeto sienelių nukrito susikaupusios apnašos, kurių neįveikdavo ir brangiausios chemijos priemonės. Neabejoju, minėtas tirpalas trumpam pravalė ir kanalizacijos vamzdį, tik aš per greitai jį nuploviau vandeniu. Vakare kanalizacija vėl ėmė kimštis. Ją išvalė pažįstamas santechnikas, o kaimynas dėl to, kad sumokėjau pinigus kaip į balą, mane išvadino kvaile. Įdomu, kas apsikvailins kitas?“

Maži darbai daromi su didele meile

Pilkame kasdienybės maratone laukiant didžiųjų metų švenčių džiugina kiekvienas gerai atliktas darbas, maža, bet maloni smulkmena, ištartas šiltas žodis ar šypsena. Beveik kiekvieną dieną daugelis mūsų susiduriame su aptarnavimo sferos darbuotojais. Nors daugelis kasdienybėje neretai būname nemandagūs, irzlūs, neatidūs kitiems ir dar nekultūringi, iš mus aptarnaujančių darbuotojų tikimės paties puikiausio aptarnavimo. Sutikit, bet netgi laikraštį, kavos puodelį ar kitą nedidelį pirkinį galima parduoti su meile, galima pateikti ir atžagariomis rankomis, taip, kad nuotaika subjurtų visai dienai.

Man visada patinka užsukti į „Norfoje“ įsikūrusius „Žygio batus“. Kodėl? Todėl, kad čia dirba visada pirkėjui pasirengusi padėti, savo darbą išmananti šviesiaplaukė Jurgita. Dešimties metų darbo stažą šiame skyriuje skaičiuojanti moteris ne tik profesionaliai pataria, bet ir kiekvienam pirkėjui negaili išskirtinio dėmesio. Jurgitos dėka išmokau batų priežiūros abėcėlės, kurią maniau gerai žinanti, sužinojau daug smulkmenų, į ką reikia atkreipti dėmesį perkant batus. Žinau, kad nemažai pirkėjų iš kitų rajonų atvyksta pirkti batų būtent į šį skyrių ir niekada namo neparvažiuoja tuščiomis.

Mums tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad pardavėjos darbas yra lengvas, o ja gali dirbti bet kas. Pabandykit bent vieną dieną padirbėti parduotuvėje, ir patys tuo įsitikinsite. Žaviuosi tokiomis pardavėjomis kaip Jurgita, kurios, anot motinos Teresės, mažus darbus daro su didele meile.

Patekti pas prezidentą lengviau nei pas dujininkus

Jeigu jums prisireiks dujininkų konsultacijos, apsišarvuokite kantrybe, nes prasidės tikra odisėja. Klientų aptarnavimo tvarka Lietuvos dujų AB Utenos klientų aptarnavimo centre primena anekdotą, kai tiltą pradėjusiam statyti skruzdėliukui ėmė vadovauti keliasdešimt vienas kitam vadovavusių viršininkų – tarakonas, kamanė, voras ir t. t., kurie visi turėjo darbo. Nusprendus mažinti etatus, iš darbo buvo atleista vienintelė dirbusi skruzdėlė.

Dujininkų telefono aptikti internete nepavyks, todėl tiesiogiai jiems neprisiskambinsite. O gal tai sukarinta įstaiga? Paskambinus bendruoju telefonu operatorė perduos prašymą Utenos dujininkams, kurie su jumis susisieks ne vėliau kaip per dvi paras. Paklausta, ar nebūtų greičiau, jei pati nuvažiuočiau į klientų aptarnavimo centrą, operatorė atsakė teigiamai. Per pietus nuvykau į minėtą centrą, parašiau prašymą, tačiau paaiškėjo, kad greičiau nebus. Kitą rytą man paskambino įmonės atstovė ir pasakė, kad užregistruos mano prašymą ir liepė laukti skambučio.

Baigiantis antrai parai po prašymo parašymo ėmiau nerimastingai žvilgčioti į telefoną, ar nepraleidau dujininkų skambučio. Juk ne avarinė situacija, pyktelėjau ant savęs. Grįžusi po darbo iš mano namus remontuojančio meistro išgirdau, kad buvo atvykęs dujininkų atstovas. Meistras atliko namų šeimininko vaidmenį, bet kai kurie dalykai man liko neaiškūs. Dujininkų atstovas mano namuose vėl apsilankė po dviejų parų, tuokart jis pasišnekėjo su dažytoju… Nejau jam buvo sunku man pranešti apie savo vizitą telefonu? Bandžiau į minėtą centrą prisiskambinti telefonu, kuriuo man skambino pareiškimą užregistravusi darbuotoja, tačiau įsijungdavo faksas. Teks vėl gaišti laiką ir važiuoti į centrą. Tikiuosi, kad bent jau nereikės rašyti dar vieno prašymo dujininkams. Patekti pas prezidentą gerokai lengviau nei pas dujininkus.

832 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.