Home » Gallery » Aktualijos » Senatvės pensija didėja 8 eurais

Senatvės pensija didėja 8 eurais

Senatvės pensija didėja 8 eurais

Nuo sausio 1 dienos vidutinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, didėja apie 8 eurus arba 3,2 proc. ir sieks 265 eurus.

Bazinės pensijos ir einamųjų metų draudžiamųjų pajamų padidinimas palies visus valstybinių socialinio draudimo pensijų (išskyrus našlių pensijų) gavėjus. Dėl bazinės pensijos padidinimo taip pat padidės valstybinės šalpos išmokos (apie 151 tūkst. gavėjų), kurių dydžiai taip pat siejami su bazine pensija. Be to, padidės pareigūnų ir karių valstybinės pensijos, mokamos neįgaliesiems, tapusiems tokiais privalomosios karo tarnybos Lietuvos kariuomenėje ar karinių mokymų metu, taip pat pareigūnų ir karių valstybinių pensijų priedas už tarnybą (apie 7,5 tūkst. gavėjų). Iš valstybės biudžeto bazinės pensijos padidinimas 2016 metais pareikalaus iš viso apie 11 mln. eurų.

Dėl einamųjų metų draudžiamųjų pajamų padidinimo taip pat didės po 2016 m. sausio 1 d. skiriamų socialinio draudimo pašalpų ir kitų socialinio draudimo išmokų minimalūs ir maksimalūs dydžiai. Šios pašalpos ir išmokos mokamos iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto lėšų ligos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės), nelaimingų atsitikimų darbe, profesinės ligos ir kitais įstatymų numatytais atvejais.

Padidintoms pensijoms mokėti 2016 metais iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto prireiks apie 74,1 mln. eurų.

Paskutinį kartą pensijos buvo didintos šiemet liepos 1 dieną – po 3 eurus didėjo bazinės pensijos ir einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžiai. Dėl šių dydžių padidinimo senatvės pensija, paskirta turint būtinąjį stažą, vidutiniškai padidėjo apie 4,79 euro (16,54 Lt), o netekto darbingumo pensija, paskirta turint būtinąjį stažą – apie 3,46 euro (11,95 Lt).

SODRA ir „Utenos apskrities žinių“ informacija

945 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.