Home » Gallery » Aktualijos » Šiemet dvigubai daugiau prašymų išduoti leidimus dirbti trečiųjų šalių piliečiams

Šiemet dvigubai daugiau prašymų išduoti leidimus dirbti trečiųjų šalių piliečiams

Šiemet dvigubai daugiau prašymų išduoti leidimus dirbti trečiųjų šalių piliečiams

Ar atvykstančių dirbti trečiųjų šalių piliečių skaičiaus augimas signalizuoja apie pagerėjusią situaciją darbo rinkoje? Iš dalies taip. Ekonominės krizės laikotarpiu nedarbas buvo labai aukštas, laisvų darbo vietų nedaug, o ir konkurencija dėl kiekvieno darbo pasiūlymo buvo daug didesnė. Atsigaunant ekonomikai laisvų darbo vietų skaičius augo, kartu išryškėjo tam tikrų profesijų darbuotojų trūkumas ir, visų pirma, tai pasakytina apie tarptautinių pervežimų vairuotojus.
Jei 2014 m. buvo išduoti/pratęsti 3 leidimai dirbti Lietuvoje vairuotojams iš trečiųjų šalių, tai šiemet Utenos regione (Anykščių, Ignalinos, Molėtų, Utenos, Visagino, Zarasų savivaldybės) išduoti 48 leidimai dirbti. Laisvos darbo vietos Tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonių vairuotojams skelbiamos nuolat, taigi šios profesijos atstovų įsidarbinimo galimybės yra bene didžiausios dabartiniu laikotarpiu. Tarp atvykusių vairuotojų tik dviejų šalių piliečiai: iš neramumų krečiamos Ukrainos dirbti atvyko 34 vairuotojai, iš Baltarusijos – 14.
Kartais tam tikrų profesijų atstovų trūkumo problema yra aktuali atskiroms savivaldybėms. Jau daugelį metų Visagine trūksta kvalifikuotų siuvėjų. Laisvos darbo vietos yra skelbiamos nuolat, o net ir neturintys šios profesijos, gali būti apmokomi tiesiog įmonėje, tačiau norinčių dirbti neatsiranda. Jau keletą metų problema sprendžiama įdarbinant Šri lankos pilietes. Šiemet vyriškų drabužių siuvėjomis pradėjo dirbti arba nutarė pasilikti Lietuvoje dar metams 44 Šri lankos pilietės.
Tarptautinių pervežimų vairuotojai ir siuvėjai sudaro didžiąją dalį į Utenos regioną dirbti atvykstančių trečiųjų šalių piliečių – 90 procentų.
Iš viso šiemet buvo išduotas 81 leidimas dirbti užsieniečiams ir priimti 24 teigiami sprendimai dėl užsieniečio darbo atitikties Lietuvos Respublikos darbo rinkos poreikiams, iš kurių 1 dėl užsieniečio aukštos profesinės kvalifikacijos reikalaujančio darbo atitikties Lietuvos Respublikos darbo rinkos poreikiams. Pagal pilietybes atvyko 4 šalių piliečiai: Ukrainos (42), Baltarusijos (18), Šri lankos (44) ir Indijos (1). Jei ankstesniais metais didžiąją dalį atvykusių sudarydavo moterys (vyriškų drabužių siuvėjos), tai šiemet vyrų atvyko netgi daugiau: 55 vyrai ir 50 moterų. Prašymų išduoti leidimą dirbti arba priimti sprendimą dėl užsieniečio darbo atitikties Lietuvos Respublikos darbo rinkos poreikiams skaičius pagal Utenos teritorinės darbo biržos skyrius pasiskirstė labai netolygiai: Visagino skyrius sulaukė 52 prašymų, Utenos – 40, Ignalinos – 10, Molėtų – 2, Anykščių – 1, Zarasų – 0.
Žvelgiant į paskutinius 5 metus, atvykusių trečiųjų šalių piliečių skaičius kito taip: 2011 m. – 35, 2012 m. – 37, 2013 m. – 82, 2014 m. – 49, 2015 m. – 105.
Gruodžio 30 d. 105 trečiųjų šalių piliečiai turėjo galiojantį leidimą/sprendimą, leidžiantį dirbti Utenos regiono įmonėse.
Utenos teritorinės darbo biržos informacija

828 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.