Home » Nelaimės » Ugnis niokojo ūkinius pastatus, sudegė gyvuliai

Ugnis niokojo ūkinius pastatus, sudegė gyvuliai

Ugnis niokojo ūkinius pastatus, sudegė gyvuliai

Šių metų sausio 7 dieną, besikeičiant Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pamainų ugniagesiams, septintą valandą trisdešimt aštuonios minutės iš Bendrojo pagalbos centro gautas pranešimas, kad Utenos mieste Stoties gatvėje dega ūkinis pastatas.

 

 

pictures 038 (2)Atvykus ugniagesiams į įvykio vietą, medinis ūkinis pastatas ir jame stovėję du automobiliai degė atvira liepsna. Ūkiniame pastate buvusį automobilį „Toyota corola” ryte savininkė norėjo užvesti, tačiau to padaryti nepavyko, kaip galvoja, dėl smarkai paspaudusio šaltuko. Po kiek laiko buvo pastebėta, kad iš po variklio dangčio veržiasi dūmai. Automobilio savininkė dar bandė gesinti automobilį gesintuvu, tačiau nesisekė. Tada puolė gelbėti šalia stovėjusį vyrui priklausantį automobilį „Mazda Premacy”, bet ir vėl nesėkmingai. Supanikavusi moteris bėgo pagalbos prašyti pas kaimynus ir tik tada buvo iškviesti ugniagesiai gelbėtojai.

Gaisras pasiglemžė du automobilius, daug pastato viduje buvusių namų apyvokos daiktų. Sudegė ūkinio pastato stogas, pradegė perdengimas, apgadinta šalia pastato stovėjusi pavėsinė.

Tą pačią dieną dvyliktą valandą dvidešimt aštuonios minutės Anykščių seniūnijos Naujonių kaime degė ūkinis pastatas. Gaisro gesinti išvyko Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčios pamainos ugniagesiai gelbėtojai. Atvykę gelbėtojai į įvykio vietą pusiau medinį pusiau mūrinį pastatą rado degantį atvira liepsna. Ūkinio savininkas iš pastato buvo išvedęs penkiasdešimt avių.

Skaudžiausia, kad gaisro metu ūkiniame pastate likę keturiasdešimt penkios vištos, dešimt avių, trys karvės ir dvi telyčios sudegė. Pastato savininkas apgailestavo, kad niekaip negalėjo prisiskambinti telefonu 112 ir išsikviesti pagalbą. Dėl kokių priežasčių kilo gaisras, ugniagesiai atsakyti dar negali, vyksta tyrimas. Spėjama, kad gaisras galėjo kilti dėl netinkamo dūmtraukio įrengimo (įrengiant dūmtraukį buvo panaudotas ventiliacinis vamzdis).

 

foto 004

Daugelis piliečių skambinančių į pagalbos centrą nežino, kad telefono signalui rodant užimtumą ir pasigirdus operatoriaus balsui, sakančiam jog visos linijos yra užimtos, padeda ragelį ir vėl bando skambinti. Pareigūnai dar sykį paaiškina, jog skambinant reikia sulaukti, kol atsilaisvinęs operatorius atsakys į Jūsų skambutį. Būkite kantrūs. Jei po kelių kvietimo signalų nesulaukiate atsiliepiant operatoriaus, jokiu būdu nenutraukite pradėto skambučio ir neskambinkite iš naujo dar kartą. Kiekvieną Jūsų pakartotą skambutį sistema fiksuos kaip naują ir jis bus nukeltas į skambučių eilės pabaigą, todėl prisiskambinimo laikas gali pailgėti.

Ugniagesiai įspėja, kad šiuo metu spustelėjus šalčiui sunkiau užvedami automobiliai, o dėl didelio elektros krūvio įrenginiuose gali plykstelėti liepsnos ir kilti gaisras. Gelbėtojai prašo, pastebėjus ar įtarus gaisrą nebūti abejingu ir nedelsiant paskambinti pagalbos numeriu 112.

Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos informacija

969 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.