Home » Gallery » Švietimas » Utenos trečiojo amžiaus universitetas atšventė 4 – ąjį gimtadienį

Utenos trečiojo amžiaus universitetas atšventė 4 – ąjį gimtadienį

Utenos trečiojo amžiaus universitetas atšventė 4 – ąjį gimtadienį

 

Birutė ZABUKIENĖ

Žiemiškai speiguotą sausio 7 d. popietę Utenos senjorai, trečiojo amžiaus universiteto klausytojai, rinkosi į Utenos kultūros centrą švęsti 4 – ojo universiteto gimtadienio. Trečiojo amžiaus universitetas gyvuoja ir gyvena pačių lankytojų iniciatyva, tolerancija, žiniomis, išmone, kantrybe bei fantazija.

 

IMG_0112Trečiojo amžiaus universiteto jubiliatai /Birutės Zabukienės nuotraukos

 

Universitetas ketvirtąjį gimtadienį pasitinka išaugęs kiekybiškai – jame daugiau nei 270 klausytojų. 2015 m. „studentų“ būrį papildė 41 naujas narys. Įdomus faktas – skirtumas tarp vyriausio ir jauniausio universiteto klausytojo yra 31 metai. Gausus jubiliejinių gimtadienių sulaukusiųjų būrys – net 22 žmonės švenčia jubiliejų, besibaigiantį nuliu. Keturi iš šio gražaus būrio švenčia 80 metų jubiliejų. Visi, kurie šiais metais pažymės 60, 70 ar 80 metų buvo pakviesti į sceną, pasveikinti ir apdovanoti. Plojimais buvo pasveikinta ir kita klausytojų grupė – žmonės, lankantys universitetą nuo pirmųjų įsikūrimo metų ir tapę „bakalaurais“. Šventės rengėjai nepamiršo padėkoti meno saviveiklos kolektyvų vadovams Romualdui Mažeikai bei Agnei Rakauskienei.

 

IMG_0108Jubiliatams – ilgiausių metų

Gražios šventės proga Utenos TAU direktorės pavaduotoja Eugenija Norkūnienė universiteto klausytojams linkėjo to, ko už pinigus nenusipirksi – sveikatos. „Labai norėtųsi, kad raudosiosios beždžionės metai kalbėtų į mus ne beždžioniškai – kalbėtų meilės kalba. Dar pasakyčiau, kad jei beždžionėlė padovanotų dalį savo vikrumo, turbūt nė vienas iš mūsų neprieštarautų“, – juokavo moteris.

IMG_0134

Rusų liaudies šokis „Dvarininkaitė“

Šypsenų, geros nuotaikos ir sveikintojų netrūko. Šiltą sveikinimo žodį tarė Utenos savivaldybės kultūros skyriaus vyr. specialistė Zita Mackevičienė. „Jūs esate gražus idėjos mokytis visą gyvenimą pavyzdys“, – sveikindama trečiojo amžiaus universiteto lankytojus sakė Utenos kolegijos atstovė Ramutė Kavoliūnienė. Didžiausia šventės staigmena – Visagino trečiojo amžiaus universiteto lankytojų padovanotas koncertas. Koncertuoti jie atvyko ypatingą dieną – sausio 7 d. buvo švenčiamos stačiatikių Kalėdos.

IMG_0101Šventės rengėjos Utenos TAU direktorė Vyda Krasauskienė ir pavaduotoja Eugenija Norkūnienė

 

Kuo žavi šių žmonių susibūrimai? Nebejauni žmonės nesėdi „ant pečiaus“ – susirenka, bendrauja, mokosi, dalyvauja meno saviveikloje, kūrybinėje veikloje ir neturi kada skųstis ligomis ir koneveikti valdžios.

 

 

 

 

1573 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.