Home » Nelaimės » Metaliniu strypu pervertą vyrą gelbėjo ugniagesiai

Metaliniu strypu pervertą vyrą gelbėjo ugniagesiai

Metaliniu strypu pervertą vyrą gelbėjo ugniagesiai

Nors priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų viena dažniausių atliekamų darbų yra gaisrų gesinimas. Tačiau pastaraisiais metais situacija keičiasi, nes visų atliekamų darbų 40 – 50 %sudaro gelbėjimo darbai. Ugniagesiai gelbėtojai atlieka gelbėjimo darbus eismo įvykių metu, gelbėja skęstančius, talkina kitoms tarnyboms.

Kiekvienais metais tenka atlikti gelbėjimo darbus, kurie yra sudėtingi, nestandartiniai. Tokius gelbėjimo darbus teko atlikti Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnams ir šių metų sausio 11 d. apie 16.00 val.

Iš Bendrojo pagalbos centro buvo gautas pranešimas, kad Turmanto mstl. Tilžės g. žmogų pervėrė metalinis strypas.

Atvykę Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, vadovaujami budinčios pamainos vado Valerijaus Aleksejevo pamatė, kad žmogaus žande styro metalinis, židiniui prižiūrėti skirtas, įrankių laikiklis. Situacija buvo sudėtinga, nes dalis strypo buvo visai šalia akies.

Budinčios pamainos vadas nutarė kampinio šlifuoklio pagalba nupjauti dalį metalinio laikiklio strypo. Nukentėjusio veidas buvo kiek įmanoma apsaugotas nuo kibirkščiavimo, paruoštas vanduo aušinti pjaunamas metalines detales. Budinčios pamainos vadas Valerijus Aleksejevas ir ugniagesys gelbėtojas Algimantas Navickas laikė nukentėjusįjį, o ugniagesys gelbėtojas Vasilij Zujev pjovė metalines detales kampiniu šlifuokliu.

Gelbėjimo darbai buvo atlikti nepriekaištingai, tačiau kaip vėliau prisipažino pareigūnai, buvo juntamas emocinis nuovargis.

Šiuo gelbėjimo darbu budinčios pamainos budėjimas nesibaigė. Naktį apie 01.10 val. buvo gautas pranešimas, kad Zarasuose Malūno g. dega ūkinis pastatas. Atvykus priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms prie mūrinio ūkinio pastato degė sukrautos malkos. Gaisro gesinimo metu buvo apsaugotas pastatas, apdegė malkos.

Labiausiai tikėtina gaisro priežastis yra ta, kad gyventojas iš krosnies susikaupusius pelenus supylė į polietileninį maišą ir atrėmė prie ūkinio pastato sukrautų malkų.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai primena, kad pelenuose gali likti smilkstančių anglių. Smilkstančios anglys gali smilkti iki paros, bei kaitindamos degias medžiagas gali sukelti gaisrą. Dėl tokių priežasčių kiekvienais metais kyla po kelis gaisrus.

 

 

Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdyba

1004 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.