Home » Gallery » Pramogos » Uteniškis Deividas Žygas: „Eurovizijos atrankoje tikiuosi didelio kraštiečių palaikymo“

Uteniškis Deividas Žygas: „Eurovizijos atrankoje tikiuosi didelio kraštiečių palaikymo“

Uteniškis Deividas Žygas: „Eurovizijos atrankoje tikiuosi didelio kraštiečių palaikymo“

 

 

 

Kristina SAKAITĖ

Sausio 9 d. prasidėjo nacionalinė atranka į 2016 m. Eurovizijos konkursą. Kitą šeštadienį, sausio 23 d. kartu su gerai žinomais ir mažiau girdėtais Lietuvos atlikėjais atrankoje pasirodys ir uteniškis Deividas Žygas.
Atsispyręs nuo Utenos muzikos mokyklos scenos prieš pora metų Didžiojoje Britanijoje buvo išgirstas ir pastebėtas garsių muzikos prodiuserių. Tačiau baigęs studijas Londone, grįžo į Lietuvą. Šiuo metu Vilniuje gyvenantis atlikėjas pasinėręs į muzikinę veiklą, o savo kūrybos gerbėjams žada dar ne vieną dainą. Eurovizijos konkursas jam kol kas didžiausias muzikinis projektas, kuriame teko dalyvauti, uteniškis tikisi ir kraštiečių palaikymo.

IMG_0547 copy

Atlikėjas Deividas Žygas / Manto Golubevo nuotrauka

 

Viena pirmųjų tavo scenų buvo moksleivių autorinės dainos konkursuose. Ar prisimeni savo pirmąjį viešai atliktą kūrinį?

Taip. Visiškai teisingai. Pirmasis viešas mano pasirodymas buvo lygiai prieš 10 metų. Tai buvo respublikinis moksleivių autorinės dainos konkursas-festivalis „Ave, Vita“. Iš tikrųjų, tai buvo vienas iš didžiausių ir geriausių mano gyvenimo sprendimų – kurti ir dalyvauti tame festivalyje. Jausmas buvo neapsakomas ir ką tik nulipęs nuo scenos nesuvaldžiau emocijų proveržio.

Kas buvo pirmieji tavo mokytojai? Turiu galvoje, ne tik muzikos mokykloje, bet ir popžvaigždes, dariusias įtaką tavo kūrybai, muzikinei krypčiai, dainavimo stiliui?

Iš tikrųjų, asmeninėje muzikinėje veikloje turėjau nemažai mokytojų. Ne dėl to, kad aš būčiau kažkoks įnoringas ir netiktų dėstymo metodai ir skiriamos pamokos, bet, manau, todėl, kad taip sudėliojo pats gyvenimas ir suvedė su žmonėmis, kurie darė didelę įtaką mano muzikinei veiklai. Pagrindiniai mokytojai su kuriais dirbau tai gerai Utenoje žinomi žmonės – Nijolė Gelgotienė, Vilija Jonuškienė, Roberta Saifulinienė. Taip pat dar teko dirbti su Rosita Čivilyte, Daina Bilevičiūte bei pasaulyje garsiu Britney Spears, Stingo ir kitų garsių atlikėjų muzikos prodiuseriu Steven Andrew Williams.

Prieš pora metų mėginai siekti karjeros Londone, užsienyje tavo dainomis susidomėjo žymūs prodiuseriai. Papasakok, apie tą gyvenimo etapą – ar lūkesčiai atitiko realybę?

Taip, prieš pora metų turėjau galimybę dalyvauti žinomos muzikinės kompanijos atrankoje, kurią ir laimėjau. Man pasiūlė kontraktą bei galimybę dirbti su jais. Deja, bet kontrakto sąlygos manęs netenkino ir neradome bendro susitarimo. Tad iki šiol kontraktas yra mano, bet dar nepasirašytas. Galbūt kada prieisime bendrą sprendimą ir jį pasirašysiu.

Su kuo svajoji sudainuoti duetu?

Mano autoritetas yra britų kilmės dainininkė Jessie J. Jos balsas yra nuostabus. Vien kaip ji kontroliuoja savo balsą yra nepakartojama. Aš buvau jos koncerte Londone, tad nuo to karto ir svajoju sudainuoti duetu su ja.

Šiemet kartu su kitais 28 Lietuvos atlikėjais dalyvauji Eurovizijos konkurse. Kokią dainą pristatysi, kas jos autorius? Kaip vertini savo galimybes?

Eurovizija – tai mano didžiausias muzikinis projektas iki šiol. Atliksiu švedų kūrybos dainą „Survivors“. Prie šios dainos dirba 5 muzikos prodiuseriai Lietuvoje bei 3 Švedijoje ir 1 Didžiojoje Britanijoje. Taip pat norėčiau padėkoti ir fotografui Mantui Golubevui. Iš tikrųjų prie šio kūrinio dirba labai didelė komanda, todėl dedu dideles viltis, kad šį kūrinį pamils ir Eurovizijos gerbėjai. Šiais metais yra labai daug gerų, vertų didžiosios Eurovizijos scenos pasirodymų, todėl iš tikrųjų kažką prognozuoti ar vertini yra labai sunku. Tikiuosi didelio savo kraštiečių palaikymo.

Eurovizijos konkursas vertinamas labai prieštaringai, abejojama vertinimo objektyvumu. Ar manai, kad tai galėtų būti žingsnis į didesnę sceną?

Taip, iš tikrųjų manau, kad Eurovizija yra žingsnis į platesnius vandenis. Kaip ir galvojau, taip ir dabar jaučiu, kad tai – neįkainojama patirtis, kuri, manau, man pravers ateityje.

Šiuo metu gyveni Vilniuje. Studijuoji ar užsiimi muzikine veikla? Kokie artimiausi planai?

Šiais metais pabaigiau verslo studijas Londone, tad šiuo metu intensyviai užsiimu muzikine veikla. Artimiausių planų neturiu, nes planuoti, iš tikrųjų, nelabai mėgstu. Žinau tik tiek, kad šiais metais išleisiu dar ne vieną dainą, kurią pristatysiu savo muzikos gerbėjams. Galbūt dar nufilmuosiu Eurovizinės dainos klipą. Tai bus antrasis mano vaizdo klipas.

Ar dažnai grįžti į Uteną? Ką pirmiausiai aplankai?

Dėl laiko stokos, būna labai įvairiai. Į Uteną grįžtu bent jau kartą per mėnesį. Žinoma, grįžtu pas šeimą, tad ją ir pirmiausiai aplankau, nes į Uteną grįžtu tik dėl jos.

Kuo tave taip traukia muzika, dainavimas, kad tai tapo viena svarbiausių tavo gyvenimo dalių?

Man muzika yra viskas. Tai mano gyvenimas. Be jos neįsivaizduoju savo kasdienybės, nes visas dienas mane lydi muzika ir aš tiesiog joje gyvenu. Tad tai yra neatsiejama mano dalis. Nuo pat mažumės augau su muzika, tad tikiuosi, visą likusį gyvenimą darysiu tai, kas iš tiesų patinka ir kas puikiai sekasi.

 

949 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.