Home » Gallery » Aktualijos » Taromatai yra, bet dar neveikia

Taromatai yra, bet dar neveikia

Taromatai yra, bet dar neveikia

 

Kai kuriose Utenos parduotuvėse jau įrengti taromatai, tačiau pakuočių į juos mesti žmonės dar negali. Vasario 3 d. paskambinus į Utenos didžiosios „Maximos“ parduotuvę, direktorė informavo, kad taromatas nuo vakar dienos neveikia – užstrigo. Parduotuvės vadovė tikisi, kad po dienos aparatas jau bus pataisytas. Žmonės šiuo aparatu nesinaudoja, nes stiklinę tarą priima pardavėjos, o atitinkamai paženklintų plastikinių butelių dar niekas neįsigijo.
Šiandien „Utenos apskrities žinioms“ direktorė paaiškino, kad aparatus prižiūrinti įmonė tvarko juos nuotoliniu būdu, gedimas atsirado dėl kompiuterinės klaidos. Kada bus pataisytas aparatas prižiūrėtojai neinformavo, nes dėl daugybės užstrigusių aparatų susidarė didelis krūvis.
Šiandien keletas žmonių jau domėjosi taros supirkimo aparatu, bet jie buvo atnešę senas pakuotes, nes ne visi dar supranta, kad senų pakuočių nepriims. „Maximos“ darbuotojai informuoja apie naują paslaugą pirkėjus.
Utenoje esančios „Rimi“ parduotuvės direktorė vakar sakė, kad taromatas, kaip ir kitose Lietuvos parduotuvėse, neveikia dėl nenumatytų atvejų. Direktorė atsisakė komentuoti daugiau
ir patarė kreiptis į viešųjų ryšių specialistę.
Aukštakalnio „Norfos“ direktorė taip pat informavo, kad taromatas neveikia, laukiama, kol aparatą prižiūrinti komanda šalins gedimus.
VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ generalinis direktorius Gintaras Varnas teigė, kad dalis parduotuvių pačios prisiėmė atsakomybę prijungti taromatus. „Pirmą savaitę nuo sistemos startavimo jie yra jungiami, baigiamos nustatyti programinės sistemos… Nuo ateinančio pirmadienio taromatai turėtu sklandžiai veikti“, – žadėjo G. Varnas.
„Utenos apskrities žinių“ informacija

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

www.grazintiverta.lt informuoja:
1. Kaip veikia užstato sistema?
Vartotojas, atėjęs į parduotuvę nusipirkti gėrimo, kuris įpakuotas į vienkartinę pakuotę, palieka 10 ct užstatą. Užstatas grąžinamas, kai pirkėjas priduoda tarą parduotuvėje.
Parduotuvėse surinkta tara yra surenkama ir nuvežama į skaičiavimo centrą. Ten pakuotės yra suskaičiuojamos ir paruošiamos perdirbti.
 2.Kokių gėrimų pakuotės dalyvauja užstato sistemoje?
Naujoji užstato sistema apima į stiklinę, plastikinę ir metalinę pakuotę (skardines) išpilstytą alų, alaus kokteilius, sidrą, vaisių vyną ir jo kokteilius bei gėrimus, kitus fermentuotus gėrimus, alkoholinius kokteilius ir nealkoholinius gėrimus, girą, taip pat visų tipų vandenį, sultis, nektarą.
Naujojoje užstato sistemoje nedalyvauja vaisių vyno, vaisių vyno gėrimų ir vaisių vyno kokteilių bei stipriųjų gėrimų pakuotės.
Užstato sistemoje taip pat nedalyvauja gėrimų pakuotės, kurios buvo įsigytos ne LietuvojeVisos sistemoje dalyvaujančios pakuotės pažymėtos užstato ženklu.
 3. Kur surenkamos pakuotės?
Pakuotes grąžinti ir atgauti užstatą galima visose parduotuvėse, kurių prekybos plotas yra didesnis nei 300 kv. metrų, arba kaimo parduotuvėse.
Vietas, kuriose galite grąžinti pakuotes, rasite adresu
 4. Kokie reikalavimai taikomi grąžinant pakuotes?
Pakuotės turi būti tuščios, išlaikiusios pradinę formą, o jų etiketės – nepažeistos. Pakuotės svoris, forma ir ant etiketės esantis brūkšninis kodas yra pagrindiniai kriterijai, pagal kuriuos taromatai atpažįsta pakuotes.
5.Kas yra taromatai ir kiek jų bus?
Taromatai – modernūs įrenginiai, į kuriuos galima patogiai priduoti pakuotes. Jų Lietuvos parduotuvėse VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ kartu su „Tomra Group“ planuoja įrengti apie 1000. Taromatų įrengimas bus baigtas balandžio pabaigoje.
 6. Ar parduotuvėse, kuriose pakuotės bus surenkamos rankiniu būdu, bus atlaidžiau žiūrima, jei tara bus suglamžyti arba be etikečių?
Ne, pakuotėms taikomi vienodi reikalavimai, nes iš parduotuvių, kuriose tara surinkta rankiniu būdu, pakuotės bus gabenamos į skaičiavimo centrą, kuriame jos bus suskaičiuojamos automatiškai, naudojant panašius įrengimus, kaip ir taromatai.
 7. Kada prekyboje pasirodys pakuotės, kurios dalyvauja vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistemoje?
Nors užstato sistema pradeda veikti nuo vasario 1 d., prekyboje sistemoje dalyvaujančios pakuotės turėtų pasirodyti šiek tiek vėliau. Vasario 1 d. gamintojai ir importuotojai pradeda tiekti užstato ženklu pažymėtas pakuotes. Be to, prekybininkai siekia visų pirma išparduoti senas pakuotes, už kurias užstatas nėra imamas. Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, pardavėjai senas pakuotes turi išparduoti iki gegužės 1 d. Visos pakuotės, už kurias imamas užstatas, yra pažymėtos užstato ženklu. Nepažymėtas pakuotes gyventojai turėtų išmesti į tam skirtus rūšiavimo konteinerius.
8. Ar galima į taromatus priduoti daugkartinius alaus ir giros butelius?
Taip, taromatai priima ir daugkartinėje užstato sistemoje dalyvaujančius butelius.
 9. Kodėl nesurenkama kitos pakuotės (pvz., kartonas, tetra pak)?
Statistika rodo, kad būtent vienkartinių gėrimų pakuotės labiausiai teršia mūsų gamtą ir patenka į sąvartynus, nors galėtų būti perdirbamos. Užsienio šalių – Skandinavijos, Olandijos, Vokietijos, Estijos – patirtis rodo, kad vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistema padeda surinkti ir perdirbti labai didelius šių atliekų kiekius.
Be to, gyventojai dažnai būtent gėrimų pakuotes palieka gamtoje – miškuose, paežerėse, pakelėse, nors žaliava, iš kurių gaminamos gėrimų pakuotės, suyra per itin ilgą laiką. Pavyzdžiui, stiklas suyra per 1 mln. metų, plastikinis buteliukas – per 450 metų, metalinė skardinė – per 200 metų.

975 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.