Home » Aplinkosauga » Už lankytojų bilietus surinktos lėšos panaudotos saugomų teritorijų tvarkymui

Už lankytojų bilietus surinktos lėšos panaudotos saugomų teritorijų tvarkymui

Už lankytojų bilietus surinktos lėšos panaudotos saugomų teritorijų tvarkymui

 

Pastebima tendencija, kad žmonės vis labiau lankosi nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, užsuka į saugomų teritorijų lankytojų centrus, kopia pasižvalgyti nuo naujų apžvalgos bokštų, keliauja pritaikytais lankymui gamtos takais. Praėjusiais metais lankytojai noriai rėmė saugomas teritorijas, pirkdami lankytojo bilietą.
2015 m. nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centruose, edukaciniuose renginiuose (pamokose), ekskursijose, žygiuose lankėsi daugiau kaip 180 tūkstančių žmonių. Lankytojai nupirko valstybinių parkų bilietų už beveik 150 tūkstančių eurų.
Lėšos, surinktos už lankytojų bilietus, buvo naudojamos valstybinių parkų apsaugai, tvarkymui, priežiūrai, edukacinei ir švietėjiškai veiklai, saugomų kompleksų bei objektų apsaugai ir lankymui propaguoti, pažintiniam turizmui organizuoti.
Saugomų teritorijų direkcijos savo internetiniuose tinklalapiuose pateikė informaciją apie lėšų, gautų už lankytojų bilietus, panaudojimą.
Anykščių regioninio parko direkcija, kur lankytojai traukte traukė pažiūrėti naujo Medžių lajų tako, planavo prasmingai panaudoti surinktas lėšas: remontuoti Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnio tiltą, laiptus Šventosios pažintiniame take, laiptus prie Variaus atodangos, lentų taką į Bijeikių bokštą, Taip pat bus atnaujinta Lajų tako virštutinės aikštelės  danga.
Asvejos regioniniame parke už lankytojo bilieto surinktas lėšas Dubingių piliavietėje sutvarkyti  Radvilų rūmų liekanų ekspozicijos sudaužyti stoglangiai ir durys. Taip pat planuojama, kad sezono metu, lankytojų pageidavimu, bus pastatytas biotualetas.
Salantų regioniniame parke surinktos lėšos panaudotos Šauklių riedulyno tako remontui.
Gražutės regioninio parko socialiniame tinkle buvo vykdoma apklausa ir už lankytojų bilietus nuspręsta įrengti persirengimo kabinas Sabalunkų ir Asavo stovyklavietėse.

Valstybinės saugimų teritorijų tarnybos informacija

893 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.