Home » Gallery » Veidai » Susipažinkime – jaunieji kūrėjai

Susipažinkime – jaunieji kūrėjai

Susipažinkime – jaunieji kūrėjai

Nida TREINYTĖ

Kiekvienas mūsų turime talentą, kurį atsinešame nuo pat gimimo. Vieni piešiame, kuriame eiles, vaidiname, sportuojame ar muzikuojame. Tik ,,Rečiau pasitaiko drąsuolių, kurie išdrįsta eiti ten, kur talentas veda(E. Jong). Šiuo keliu sėkmingai eina Dauniškio gimnazijos dvyliktokas Mindaugas Aleknavičius.

  • Mintis ieškoti ir pristatyti jaunuosius atlikėjus bei kūrybą uteniškiams kilo Utenos kultūros centroŽaliaduoniųteatro dailininkei, parodų koordinatorei Falmirai Sinicienei.Atidarydami parodas KC galerijoje dažnai pakviečiame jaunus atlikėjus pagroti. Būna ir taip, kad atlikę vos kelis trumpus kūrinėlius, savo profesionalumu bei talentu jie pakeri ir užburia klausytojus. Artimiausiu metu miestelėnus žadame pakviesti į pirmąjį jaunųjų atlikėjų koncertą ,,Susipažinkime, kuris vyks KC galerijoje vasario 10 d. 17.30 val. Klausysime kuriančio muziką, saksofonu ir fortepijonu grojančio Mindaugo Aleknavičiaus atlikimo,sakė F. Sinicienė.

Mindaugas gimė ir augo Vilniuje. Praeitą pavasarį baigė Karoliniškių muzikos mokyklą, kurioje saksofonu groti mokė vyr. mokytojas Vytautas Mockūnas, o fortepijonu vyr. mokytojas Kornelijus Karnaševičius.Saksofonasdžiazo karalius, jo minkštas ir sodrus garsas pavergia klausytojų širdis,sako Mindaugas.Penkerius metus grojau muzikos mokyklos bigbende, vadovaujamame Eugenijaus Vedecko. Su šiuo kolektyvu teko daug koncertuoti įvairiuose muzikiniuose renginiuose, projektuose, festivaliuose. Dalyvavome tarptautiniame džiazo orkestrų (bigbendų), kamerinės muzikos, liaudies muzikos bei chorinio dainavimo festivalyje Vokietijoje Bad Bramstedt miestelyje ,,Internationales Musikfest Bad Bramstedt 2012. Vilniaus ,,Mintiesgimnazijoje, kurioje ir mokėsi, lankė folkloro ansamblįDagaja. Ansamblio vadovė Jovita Štikelienė kilusi Daugailių. Dabar Mindaugas Dauniškio gimnazijos folkloro ansamblyjeUntytė(vadovas Laimis Kirilauskas) groja lumzdeliu ir armonika.

Šį rudenį jaunuolis su šeima atsikėlė gyventi į Uteną. Miestas nėra atsitiktinis ar svetimas. Mindaugo tėtis ir močiutė uteniškiai, o šviesios atminties Pranas Aleknavičiussenelis, gerai žinomas uteniškiams ilgametis muzikos mokyklos pedagogas, chorvedys. Seneliai ir pastebėjo jo pirmuosius gabumus muzikai. Būdamas 4-erių metukų, Mindaugas jau mokėjo dainuoti ir intonuoti bei sugebėjo ritmiškai atkartoti suplotą ritmą.

Kalbėdamas apie pirmuosius žingsnius kūryboje, jaunuolis atvirauja, kad kurti elektroninę ir akustinę muzikąvienas didžiausių iššūkių ir tikslų. Įkvėpimas aplanko pačiose netikėčiausiose vietose. Kūrybingiems žmonės retai pasitaiko, kad tiksliųjų dalykų pamokos patiktų ar būtų įdomios.Nuo devintos klasės pastebėjau, kad per matematikos pamokas dažniausiai draugauju su ,,didžiąja kūrybine mūza,juokauja pašnekovas. Nusiuntęs į atrankas pirmuosius kūrinius, sulaukė teigiamų įvertinimų Power Hit Radio stoties. Kūriniai buvo sugrotiPOWER HITAIlaidoje. Apima neapsakoma euforija, kai pagal mano ,,sukurtąkūrinį jaunimas šoka Lietuvos diskotekose.

Pastaruoju metu M. Aleknavičiaus prioritetasartėjantys baigiamieji egzaminai gimnazijoje. Nori savo gyvenimą ir toliau susieti su muzika. Baigęs gimnaziją žada studijuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Todėl maloniai kviečiame jaunimą, miesto gyventojus į pirmąjį susitikimą su jaunuoju kompozitoriumi ir atlikėju pasiklausyti jo atliekamos muzikos.Grosiu ir savo kūrybos melodijas. Vieną pavadinauNetikėta akimirka. Kyla klausimas, o kodėl gi ji tokia netikėta? Šio kūrinio atsiradimo istoriją pats ir papasakosiu koncerto metu,žada M. Aleknavičius.

1292 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.