Home » Aplinkosauga » Išgelbėta tinkle įsipainiojusi naminė pelėda

Išgelbėta tinkle įsipainiojusi naminė pelėda

Išgelbėta tinkle įsipainiojusi naminė pelėda

Prieš dvi savaites Sartų regioninis parkas sulaukė Užtiltės gyventojų skambučio apie į bėdą pakliuvusią pelėdą. Pasirodo tai naminė pelėda įsipainiojo į futbolo aikštelę juosiantį aukštą tinklą. Laimei, ją pamatė gyventojai ir išvadavo iš šių spąstų. Vargšas paukštis matyt ilgokai kabėjo šiame tinkle ir gerokai nusikamavo, nebuvo aišku, ar nepatyrė rimtesnių sužalojimų. Pelėdą sutiko priimti Utenos gyvūnų mylėtojų draugijos savanorė Asta Malakauskaitė, kuri jau yra išslaugiusi ne vieną dešimtį į panašią bėdą patekusių paukščių, kitų gyvūnų. Taigi po dviejų savaičių vėl sulaukėme skambučio, šį kartą iš Astos, kuri pranešė, jog galima ir reikia paukštį paleistį į laisvę, nes pelėda atkuto, ilgesnis laikymas nebeturi prasmės, o besiblaškydama patalpoje gali tik susižeisti, ypač naktį. Prieš paleidžiant pelėdą žiedavome, išmatavome. Paaiškėjo, kad tai vyresnė nei dvejų metų patelė.
Naminių pelėdų šalyje yra gausu, jos aptinkamos visoje Lietuvos teritorijoje. Pelėda aktyviausia prietemoje ir naktį, bet, kai reikia maitinti augančius jauniklius, medžiojančius kartais galima pamatyti ir dieną. Dažniausiai minta smulkiais žinduoliais, kartais mažais paukščiais. Gyvena miškuose, parkuose ir aršiai gina savo lizdą ar jauniklius – gali pulti tiek žmones, tiek kates ar šunis.
Sartų regioninio parko kolektyvas labai dėkoja vietiniams gyventojams Petrui, Gitanai ir kitiems kurių vardų nežinome, kad nepaliko paukščio likimo valiai, padėjo kuo galėdami, bei ieškojo tolimesnės pagalbos. Kartais net ir futbolo aikštelės tinklas gali nuskriausti gamtą, laimei, kad šį kart to pavyko išvengti!

Sartų regioninio parko informacija bei nuotraukosgel

1151 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.