Home » Gallery » Pramogos » Utenoje klegėjo Kaziuko mugė

Utenoje klegėjo Kaziuko mugė

Utenoje klegėjo Kaziuko mugė

Daiva ČEPĖNIENĖ

Kovo 3 dieną Utenos socialinės globos namuose it bičių avilys ūžė kasmet organizuojama Kaziuko mugė. Į šventę susirinko gausybė svečių iš kitų Lietuvoje veikiančių globos namų. Visus susirinkusius linksmino Utenos socialinės globos namų gyventojų ir atvykusių svečių saviveiklininkų pasirodymai. Mugėje akys raibo nuo grožiu užburiančių, spalvingų megztų, veltų, lipdytų, pieštų, klijuotų, pintų ir kitaip sumeistrautų iš Kupiškio, Zarasų, Anykščių, Pasvalio ir kt. globos namų atvežtų ir vietoje pagamintų rankdarbių. Kaziuko mugėje netrūko ir gardžiai kvepiančių skanėstų. Dalyviai buvo vaišinami Kaziuko kava ir arbata, o kiekvienas čia atėjęs ar atvažiavęs galėjo įsigyti sau patikusį, su meile ir šiluma pagamintą, išskirtinį rankų darbo kūrinį. „Būkite sveiki ir drūti, semkit laimės iš saulutės, o iš vyturio giesmės te sveikatos pribyrės… sveikiname jus visus, Kazytes ir Kaziukus, džiaugiamės visi kartu, linkim laimės be ribų…“ Tradiciškai buvo pasveikinti varduvininkai, nors šiais metais jų buvo tik du.

Pirmą kartą į šią šventę atvyko svečiai iš Leliūnų miestelio (Utenos r.) socialinės globos namų. Ant jų stalelio puikavosi ir globos namų gyventojų, ir bendromis jėgomis su darbuotojais sukurti įvairūs rankdarbiai. ,,Leliūnų socialinės globos namuose šiuo metu gyvena 28 žmonės, tačiau nė vieno Kaziuko ar Kazytės tarp jų neturime“, – sakė socialinio darbuotojo padėjėja Rūta Lauciuvienė.

Utenos socialinės globos namai šios šventės proga sulaukė svečių iš šiaurinio Lietuvos pakraščio – Pasvalio rajono, Lavėnų kaimo socialinės globos namų. Direktorius Edmundas Kriščiūnas pristatė akį traukiančius savo globotinių autorinius darbus. ,,Mūsų gyventojas Vytautas Vilkyšius be degtukų gyventi negali, jis ne piromanas, bet labai įdomus žmogus ir iš degtukų daro šventus reikalus“, – besididžiuodamas pasakojo Lavėnų socialinės globos namų direktorius. Anot Edmundo Kriščiūno, šiuos darbus sunku įkainoti, nes pinigas nėra tiek vertas, kiek yra verti šie kūriniai. Atvykę svečiai iš Pasvalio rajono Lavėnų kaimo labai užimti ir veiklūs, pakoncertavę ir pardavę savo darbelius Utenoje, skubėjo namo, nes kovo 4 dieną jau linksminosi Kaziuko mugėje Pumpėnuose (Pasvalio r.).

Jau ne pirmi metai į Kaziuko šventę Utenos socialinės globos namuose atvažiavo svečiai ir iš Kupiškio. Savo įstaigos nagingųjų gyventojų kūrinius pristatė užimtumo specialistės Danutė Daugėlienė ir Raminta Murnikova ir globos namų gyventoja Gražina Tamoliūnaitė.

Kaziuko mugės dalyviai klegėjo ir Utenos r. savivaldybės posėdžių salėje. Jau trečius metus į šią pavasario šventę čia susirenka gausios rajono šeimynos, Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro globotiniai bei jų auklėtojai. Atvyksta ne tuščiomis: pilnas pintines saldumynų prikepę, obuolių pridžiovinę, rankdarbių, papuošalų prigaminę jais stalus nukloja. Prekyba vyko aktyviai, o vaikams, pasak Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro direktorės Dianos Deveikienės, tai buvo galimybė užsidirbti pirmuosius pinigėlius. „Vaikai labai laukia ir ruošiasi Kaziuko mugei: vieni visą vakarą kepė žagarėlius, kiti darė sages, apyrankes. Kiekvienas nupirktas darbelis jiems savotiškas įvertinimas ir paskatinimas“, – sakė direktorė.

DSC_1807

Daivos Čepėnienės ir Kristinos Sakaitės nuotraukos

IMG_0085

DSC_1811

IMG_0087

IMG_0063

IMG_0069

IMG_0089

IMG_0071

DSC_1809

DSC_1821

1590 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.