Home » Gallery » Aktualijos » Milijonas pajamų deklaracijų – išmaniuoju telefonu

Milijonas pajamų deklaracijų – išmaniuoju telefonu

Milijonas pajamų deklaracijų – išmaniuoju telefonu

Utenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Utenos AVMI) informuoja, kad jau kovo 15 d. Elektroninio deklaravimo sistemoje (http://deklaravimas.vmi.lt) pateiktos preliminariosios gyventojų pajamų mokesčio deklaracijos beveik 1,8 mln. šalies gyventojų. Deklaruoti pajamas šiemet reikia iki gegužės 2 dienos. Pajamų deklaracijas privalo pateikti gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat gyventojai, kurie privalo patekti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.) ir, be abejo, gyventojai, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių.

Kiekvienais metais VMI siekia, kad pajamų deklaravimas taptų paprastesnis, ir gyventojai galėtų įvykdyti prievolę negaišdami. Daugiau nei milijonas mokesčių mokėtojų šiemet keliais mygtukų paspaudimais VMI užpildytą deklaraciją gali pateikti išmaniuoju telefonu, pasinaudodami e.VMI programėle“, – akcentuoja Utenos AVMI viršininkas Pranas Alsys, informuodamas, kad Utenos AVMI specialistai padės deklaracijas pildyti kai kuriose bibliotekose, seniūnijose, policijos komisariatuose.

Utenos AVMI primena, kad programėlę „e.VMI“ išmaniesiems telefonams, padėsiančią keliais mygtukų paspaudimais pateikti deklaraciją, gyventojai gali parsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvių, taip pat iš VMI interneto svetainės http://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles. „e.VMI“ skirta populiariausioms „i.OS“ ir „Android“ operacinėms sistemoms, tinka planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams.

Gyventojų patogumui Elektroninio deklaravimo sistema šiemet pirmą kartą aiškiai nurodys, kokią sumą gyventojas turi sumokėti ar susigrąžins – nebereikės „klaidžioti“ deklaracijos laukeliuose.

Pirmą kartą šiemet VMI pažymose ir preliminariose deklaracijose pateikia informaciją apie automobilių pirkimo / pardavimo sandorių sumas, jei automobilis buvo neišlaikytas trejus metus, (neatsižvelgiant į tai ar parduotas su pelnu ar ne). Taip pat pažymose bus pateikiama informacija iš turimų duomenų apie nekilnojamojo turto įsigijimo kainą. Todėl deklaracija bus pilnesnė ir gyventojams nereiks patiems ieškoti trūkstamos informacijos.

VMI EDS taip pat patalpino euro skaičiuoklę, mat pirmą kartą gyventojai šiemet teiks „eurines“ deklaracijas, taip pat pirmą kartą turtą deklaruos nauja valiuta. Dėl to turto deklaracijas reikėtų pildyti naujame blanke arba, pildant senosios deklaracijos pagrindu, visus skaičiukus konvertuoti į eurus.

Utenos AVMI rekomenduoja visiems gyventojams, nežinantiems, ar jie turi pateikti pajamų deklaracijas, pasitikrinti VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje, mat nemažai gyventojų gali susigrąžinti arba privalo sumokėti dėl praėjusiais metais taikyto nepamokestinamojo pajamų dydžio (NPD).

Praėjusiais metais Utenos rajone deklaracijas už 2014 metus pateikė daugiau nei 14 tūkst. gyventojų (98 proc. tai padarė e. būdu), beveik 2 tūkst. mokesčių mokėtojų teikė turto deklaracijas (99 proc. – e. būdu), per 8 tūkst. gyventojų teikė prašymus skirti paramą nuo sumokėto pajamų mokesčio. Pernai beveik 9 tūkst. Utenos rajono gyventojų, pasinaudojusių mokesčių lengvatomis, susigrąžino per 744 tūkst. €.

Utenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

1118 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.