Home » Gallery » Aktualijos » Uteniškiai pasisako prieš laikrodžių persukimą

Uteniškiai pasisako prieš laikrodžių persukimą

Uteniškiai pasisako prieš laikrodžių persukimą

 

Daiva ČEPĖNIENĖ

Kovo paskutinį sekmadienį įvedamas vasaros laikas, laikrodžio rodyklę turėsime pasukti valanda į priekį. Laikas Lietuvoje, kaip ir visoje Europos sąjungoje keičiamas du kartus per metus vykdant Europos parlamento ir Tarybos direktyvą. Teigiama, kad laikrodžių rodyklių pasukimas suteikia galimybę ilgiau naudotis šviesiu paros metu ir sutaupyti elektros energijos. Gydytojų nuomone, daugumą žmonių laiko kaitaliojimas veikia neigiamai. Žmonės patiria bioritmų sutrikimus, tampa dirglesni, paūmėja depresijos ir prireikia net keleto savaičių adaptuotis prie laiko pokyčių. Užsienyje atliktų tyrimų rezultatai leidžia teigti, kad laikrodžių sukinėjimas jokio ekonominio efekto nedavė. Lietuvoje praėjusių metų pabaigoje ir šių metų pradžioje atlikti vasaros laiko taikymo poveikio sveikatos, energetikos, transporto, aplinkos, turizmo ir žemės ūkio sritims tyrimai bei gyventojų apklausa parodė, kad vasaros ir žiemos laiko sistema nedaro neigiamo poveikio ūkio sektoriams. Taip pat nenustatyta, kad vasaros laiko taikymas turi neigiamą poveikį žmonių sveikatai. Paprašėme Utenos miesto gyventojų, įmonių atstovų išreikšti savo nuomonę apie laiko persukimą.

Arūnas Rudzevičius, UAB „ Utenos Mėsa“ technikos direktorius

Mūsų įmonėje pagrindiniai elektros suvartojimai nesusiję su apšvietimu. Gamybinėse patalpose nepertraukiamu režimu yra naudojamas dirbtinis apšvietimas. Vasaros ar žiemos laiko įvedimas suvartotos energijos kiekiui įtakos tikrai neturi. Kiekvienam žmogui tai labai individualu, taip ir mūsų darbuotojams. Vieni taip vadinami – vyturiukai, kiti – pelėdžiukai. Tas laiko persukimas vieniem aktualu, kitiem nelabai. Vieniems reikalingas tas pereinamasis periodas, kai persukus laiką dingsta stabilumas, kol žmonės persiorientuoja. Aš asmeniškai teigčiau, kad dėl pereinamojo laikotarpio įtakos žmonių stabilumui persukti laiko nereikėtų.

Vytautas Samsonas, UAB ,,Umaras“ vadovas

Asmeniškai man būtų geriau jei laikas nebūtų persukamas, taip būtų patogiau gyventi. Jeigu vasarą į darbą einu 8 valandą, o eisiu 7 valandą ir vienu, ir kitu atveju bus šviesu. O darbą baigus taip pat dar šviesu, tai ką čia galima sutaupyti ar išskaičiuoti. Žiemos laiku pradedant darbą 8 valandą dar tamsu, baigiant darbą taip pat tamsu. Kai buvo įvestas laiko keitimas, tada buvo sakoma, kad tai yra ekonomiška ir niekas tam negalėjo paprieštarauti, niekas neskaičiavo ir vargu, ar čia ką galima suskaičiuoti. Bet problema yra kita, kai persuki laiką, tada reikia žmogui persiorientuoti. Aš manau, jei būtų nuspręsta nebesukti laikrodžio rodyklių, vertėtų palikti vasaros laiką dėl to, kad vakaras ilgesnis. Kaip anksčiau buvo nuspręsta nesukti laiko ir palikti žiemos laiką, tai 22 valandą vakaro jau temdavo, vasaros laiku – temsta 23 valandą. Tačiau dėl įmonės tai nėra jokio skirtumo.

Regina Bajoraitė, pensininkė

IMG_0108

Daivos Čepėnienės nuotraukos

Kiekvieną rytą keliuosi ir keikiu: kodėl įvedė tokią tvarką? Labai sunku ūkininkams, reikia keltis penktą valandą, kad pieną prieš surenkant spėtų atšaldyti. Ta valanda iš ryto tokia brangi. Dirbau vaikų darželyje auklėtoja – būdavo labai sunku. Jokios elektros nesutaupome, aš esu skaičiavusi, per mėnesį pavykdavo sutaupyti daugiausiai 2,5–3 litus, dėl tiek neverta taupyti. Dabar, kai jau nebedirbu, tai neskaičiuoju ir miegu kiek noriu. Bet labai negerai laikrodžių rodyklių sukiojimas.

Darius

Aš už vienodą laiką, kad jis nebūtų keičiamas. Ar žiemos, ar vasaros laikas? Galbūt palikčiau vasaros laiką. Geriau tamsus paros laikas ilgiau tęstųsi iš ryto nei vakare, nes vakarais didesnis avaringumas. Jei paliktumėm vasaros laiką tai ir elektros energijos sutaupytumėm. O mano sveikatai laikrodžio rodyklių persukimas jokios įtakos neturi.

Zita Pretkelienė, parduotuvės ,,Rūta“ savininkė

IMG_0110

Man būtų geriau, kad laikas nebūtų kaitaliojamas. Pripranti prie vieno laiko ir yra gerai. Žinoma persukus laiką pripranti, bet labai sunku vaikams, nes jiems visada mažai miego. Geresnis yra vasaros laikas, nes vakare ilgiau šviesu. Nemanau, kad galima sutaupyti elektros energijos.

Ugnė Ručinskaitė, kosmetologė

IMG_0112

Man laiko persukimas netrukdo. Kadangi dirbu pagal laisvą darbo grafiką, tai didelio skirtumo nėra. Persukus rodyklę valanda į priekį ilgesnė diena, tai puiku. Apie elektros energijos taupymą negalvojau. Iš tiesų, kai ilgesnė diena tai ir šviesos jungti nereikia. Nors iš tikro tai ne taip daug elektros energijos sunaudoja elektros lemputė, daug daugiau sunaudoja buities prietaisai, virdulys. Nemanau, kad tai turi įtakos pasirinkimui sutaupyti. Apskritai, aš nesuprantu, kam reikia kaitalioti tą laiką. Aš dažnai užmirštu, kad reikia pasukti laikrodžio rodyklę, buvo tekę ir pavėluoti dėl to. Ne visose valstybėse tai daroma ir žmonės puikiai jaučiasi. Aš manau, kad ir mums tai nereikalinga.

Petras Kaunelis, pensininkas

IMG_0143

Mano nuomonė apie laikrodžių rodyklių sukiojimą yra neigiama. Aš pagal kilmę kaimietis, todėl labiau žiūriu į saulę. Nereikėtų sukioti, nes saulė ne žmogaus galioje, ji yra gamtos ar Dievo kūrinys. Galbūt miesto požiūriu tai ir ekonomiška, bet aš nelabai domėjausi. Gal ir yra koks paskaičiavimas, tuo užsiima ekonomistai, ar tai naudinga valstybei ir visuomenei, aš neturiu tvirtos nuomonės. Sutaupyti elektros energijos, tai reiškia tuo pačiu prisidėti prie ekologijos. Mano požiūriu, kuo mažiau sunaudojama elektros, tuo mažiau sunaudojama ir kuro, tuo pačiu išsaugoma ir gamta. Mano nuomone ir kitų mano pažįstamų pagyvenusių žmonių nuomone, nereikėtų sukioti laikrodžių rodyklių.

IMG_0146

Vilma Šukštienė, vertimų biuro vadovė

Man nėra jokio skirtumo, o ar galima sutaupyti elektros energijos skaičiuoti nebandžiau. Ir taip viena diena apsiniaukusi, kita ne, kartais ir dienos metu tenka įsijungti šviesą. Persukus laikrodžio rodykles man nereikia ilgo laiko prie to priprasti, užtenka vienos dienos. Būtų geriausia jei iš viso nereikėtų sukti laikrodžių rodyklių. Vasaros laikas geresnis, nes diena ilgesnė.

1706 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.