Home » Kultūra » Donatos Prušinskaitės tapybos parodoje – gėlių jūra ir akordeono melodijų žaismas

Donatos Prušinskaitės tapybos parodoje – gėlių jūra ir akordeono melodijų žaismas

Donatos Prušinskaitės tapybos parodoje – gėlių jūra ir akordeono melodijų žaismas

Parodoje – gėlių jūra ir akordeono melodijų žaismas

Daiva ČEPĖNIENĖ

Kovo 23 dienos popietę gausus būrys meno mylėtojų ir menui prijaučiančių žmonių rinkosi į Utenos kraštotyros muziejų, kur vyko Donatos Prušinskaitės tapybos darbų parodos pristatymas. Renginį vedusi muziejininkė Rolanda Gudynienė sakė, kad ši paroda – išskirtinė, jubiliejinė. Šios autorės darbai skleidžia jaukią šilumą, o spalvos ir gėlių kompozicijos atskleidžia ir pačios autorės individualų pasaulį. „Donatos Prušinskaitės darbai išskirtiniai, kaip išskirtinė ir autorės asmenybė“, – kalbėjo R. Gudynienė.

Donata Prušinskaitė gimė ir augo Utenoje, o dieną prieš parodos pristatymą, kovo 22-ąją, jai sukako 90 metų, kaip sakė pati autorė: ,,Šis jubiliejus – tai tik 10 iki 100“. Specialių meno mokslų moteris nestudijavo, o menininkės kelią pradėjo piešdama atvirukus, kurie žmonėms labai patiko. Gavusi dovanų aliejinių dažų dėželę pradėjo tapyti paveikslus ir šis užsiėmimas iki šiol užima didelę D. Prušinskaitės gyvenimo dalį. Autorės paveiksluose dominuoja gėlių motyvai, o popieriaus lape, kuriame Donata tik nusivalo teptuką netikėtai „nusitapo“ jūra. Uteniškė D. Prušinskaitė ne tik tapo paveikslus, yra surengusi ne vieną personalinę parodą, bet rašo eiles, apsakymus, yra literatų klubo „Verdenė“ narė.

Parodos pristatymo metu autorė skaitė savo eiles, o etnokultūros specialisto Raimondo Garsono atliekamos melodijos akordeonu užbūrė kiekvieno širdį ir kūrė romantišką renginio nuotaiką. Tapytoją Donatą Prušinskaitę sveikino Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Petravičius. Už aktyvią veiklą, Utenos vardo garsinimą, liaudies meno tradicijų puoselėjimą jis autorei įteikė mero Alvydo Katino padėką. Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos atstovų sveikinimą perskaitė Utenos rajono savivaldybės Kultūros skyriaus specialistė Zita Mackevičienė.

Kūrybos draugai ir kiti garbūs visuomenės veikėjai parodos autorei linkėjo viso ko geriausio ir prašė ,,užkrėsti“ ilgaamžiškumu, o žavesio ir elegancijos nestokojanti parodos autorė skendo gražiausių palinkėjimų ir dovanotų gėlių jūroje.

IMG_0030

Daivos Čepėnienės nuotraukos

IMG_0042

IMG_0020

IMG_0023

1375 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.