Home » Gallery » Aktualijos » VMI Utenos rajono gyventojams grąžino per 33 tūkst. Eur pajamų mokesčio permokos

VMI Utenos rajono gyventojams grąžino per 33 tūkst. Eur pajamų mokesčio permokos

VMI  Utenos rajono gyventojams grąžino per 33 tūkst. Eur pajamų mokesčio permokos

Utenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Utenos AVMI) informuoja, kad balandžio 1 d. VMI, per 300 Utenos rajono gyventojų jau pervedė pirmuosius 33 tūkst. Eur gyventojų pajamų mokesčio permokos.

Kaip ir kasmet, grąžintų permokų pirmieji sulaukė tie gyventojai, kurie deklaraciją pateikė elektroniniu būdu ir ją užpildė be klaidų, o jų pateikti duomenys sutampa su VMI turimais duomenimis, – primena Utenos AVMI Mokestinių prievolių skyriaus vedėja Irena Gečienė, pažymėdama, jog nuo šiandien, pavedimus į gyventojų sąskaitas VMI atliks kiekvieną darbo dieną, atsižvelgdama į savivaldybių biudžetų pajamas.

Utenos AVMI pažymi, jog deklaruota permoka nebus grąžinta, jei gyventojas mokesčių administratoriaus nurodymu nėra patikslinęs anksčiau pateiktos pajamų deklaracijos ar nepateikęs nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijos. Tokiems mokesčių mokėtojams VMI permokas grąžins tik jiems patikslinus ankstesnių metų deklaracijas ir įvykdžius visus anksčiau gautus Mokesčių inspekcijos nurodymus. Kitaip tariant permokos bus grąžinamos tik tiems mokesčių mokėtojams, kurie savo pareigas įvykdo atsakingai: neturi skolų ir už ankstesnius laikotarpius, yra pateikę visas deklaracijas. Susirūpinti turėtų tie, kurie turi pradelstų mokestinių prievolių: t.y., nėra pateikę ar patikslinę ankstesnių laikotarpių privalomų deklaracijų. Deklaracijas pateikti gyventojai turi iki gegužės 2 d.

Pažymėtina, jog VMI vis dar sulaukia patikslintų duomenų iš trečiųjų šaltinių, todėl deklaracijas jau pateikę gyventojai, turėtų pasitikrinti ar jų preliminariosios deklaracijos nėra atnaujintos, o pastebėję atnaujinimus, pateikti patikslintą deklaraciją. Tą jie gali padaryti paprastai – prisijungę prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS).

Norime priminti mokesčių mokėtojams, jog pasitaiko atvejų, kuomet gyventojas deklaracijoje pateikia duomenis, kurie nesutampa su VMI turima informacija apie jo pajamas ir išlaidas“, – sako I.Gečienė, pažymėdama, jog tokiu atveju, VMI specialistai susisiekia su gyventojais, kad pastarieji patikslintų informaciją arba pateiktų papildomus dokumentus. Informaciją apie tikslintinus duomenis. 2016 m. balandžio 1 d., Utena. deklaracijoje EDS vartotojams VMI išsiunčia nedelsiant, o tiems kurie nėra sistemos vartotojais – kartą į savaitę.

Pajamas iki šios dienos jau deklaravo per 6 tūkstančius Utenos rajono gyventojų, VMI sulaukė beveik 300 turto deklaracijų iš uteniškių, taip pat 700 prašymų skirti paramą organizacijoms ir partijoms.

Utenos AVMI primena, kad pajamas deklaruoti šiemet privalo gyventojai, įregistravę individualią veiklą ar turėję verslo liudijimus, net ir tuo atveju, jei pajamų negavo; ūkininkai ir jų partneriai; gavę pajamų už parduotą ar kitaip perleistą nuosavybėn turtą; gavę kitokių pajamų. VMI pažymi, kad gyventojai, kurie praėjusiais metais naudojosi nepamokestinamuoju pajamu dydžiu (NPD) turėtų visada pasitikrinti, ar jiems per metus perskaičiavus metinį NPD, neatsiranda prievolė sumokėti mokesčio (arba gali susigrąžinti). Pažymėtina, jog antrus metus, gyventojams reikia sumokėti mokestį už tam tikrą palūkanų ir vertybinių popierių pardavimo pelno dalį, gautą 2015 metais. 

Utenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

1011 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.