Home » Aplinkosauga » Aplinkos apsaugos kontrolė vykdoma ir iš oro

Aplinkos apsaugos kontrolė vykdoma ir iš oro

Aplinkos apsaugos kontrolė vykdoma ir iš oro

2015 m. birželio 4 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje buvo pristatytas pirmasis sraigtasparnis, kuris naudojamas aplinkos apsaugos kontrolei užtikrinti. Sraigtasparnis aprūpintas kelių tipų radijo stotimis komunikacijai su antžeminėmis, jūrų ir oro priemonėmis, taip pat koordinavimo centrais. Turi radarą, veikiantį paieškos ir orų stebėjimo režimais, infraraudonųjų spindulių radarą (termovizorių), paieškos žibintą ir kitas priemones. Pagal Aplinkos ministerijos pasirašytą bendradarbiavimo su Krašto apsaugos ministerija sutartį, pirmuosius penkerius metus šis sraigtasparnis kasmet skirs ne mažiau kaip 75 skrydžio valandas aplinkos stebėjimui ir kontrolei.

2016 m. kovo 31 d. buvo atliktas pirmasis iš penkių šiais numatytų žvalgomųjų skrydžių Utenos regione. Utenos RAAD pareigūnai žvalgė Molėtų rajoną. Skrydžio metu pagrindinis dėmesys buvo skiriamas taršos, atliekų tvarkymo, išteklių naudojimo bei kraštovaizdžio kontrolei. Visi galimi pažeidimai buvo fotografuojami ir filmuojami. Išnagrinėję vaizdo medžiagą, pareigūnai identifikuos galimus pažeidimus bei atliks patikrinimus nuvykę į vietą. Pasitvirtinus pažeidimams, atsakingiems asmenims bus taikomos atitinkamos poveikio priemonės.

0.701274001459769743

Po skrydžio įgytą patirtį bus stengiamasi pritaikyti žvalgant kitus rajonus, kad sraigtasparnio panaudojimo galimybės aplinkos apsaugos srityje būtų panaudojamos kuo efektyviau.
Dėkojame Lietuvos kariuomenės Karinėms oro pajėgoms ir VšĮ „Molėtų aeroklubas“ už bendradarbiavimą.

Utenos regiono aplinkos apsaugos informacija ir nuotraukos

881 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.