Home » Nelaimės » Šiandien gaisras suniokojo medinę Ceikinių bažnyčią

Šiandien gaisras suniokojo medinę Ceikinių bažnyčią

Šiandien gaisras suniokojo medinę Ceikinių bažnyčią

Balandžio 5 dieną gaisras suniokojo medinę Ceikinių Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčią. Bendrasis pagalbos centras pranešimą apie gaisrą gavo 9.41 val. ryto. Atvykus ugniagesiams liepsnos jau buvo įsisiautėję. Bažnyčios pastatas visiškai užgesintas apie 13 val. Iš jos liko tik apdegusios medinės sienos. Ugnis nepalietė šalia bažnyčios stovinčios varpinės. 

DSCN1244m-26519

gaisras5m-26517

Ceikinių bažnyčia garsi  tuo, kad joje kunigavo ir šventoriuje palaidotas kun. Karolis Garuckas, vienas Lietuvos Helsinkio grupės narių steigėjų. Bažnyčios pastatas padidintas ir atnaujintas  pokaryje kunigo Broniaus Laurinavičiaus pastangomis. Žmonės gražiu žodžiu mini čia kunigavusį poetą ir tremtinį Kazimierą Vaičionį. Pastaraisiais metais Ceikinių parapija rūpinosi ir bažnytėlę renovavo klebonas Marijonas Savickas. Jis apgailestauja ir dėl Ceikinių širdimi buvusios šventovės pastato, ir ypač dėl sunaikintų meno vertybių. Tai centrinis altorius – kilnojamoji kultūros vertybė (įrašytas į registrą, unikalus kodas 12667), paveikslas Miręs Kristus su klūpančiu šalia angelu“ (kodas 12670), skulptūra „Nukryžiuotasis“ (kodas 8872), šoninis altorius I (kodas 12668), šoninis altorius II (kodas 12669).

DSCN1243m-26515

Nelaimė jau įvyko. Dabar žmonėms reikia tvirtybės, paguodos ir vilties. Balandžio 5 d. 18 val. Ceikinių kaimo seklyčioje šv. Mišias aukos gyventojus ir dvasininkus palaikyti atvykstantys arkivyskupas Gintaras Grušas ir vyskupas Arūnas Poniškaitis.

Parengė Lina Kovalevskienė

1165 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.