Home » Kultūra » „Sudeikiečių gaida“ atšventė 10 metų jubiliejų

„Sudeikiečių gaida“ atšventė 10 metų jubiliejų

„Sudeikiečių gaida“ atšventė 10 metų jubiliejų

Birutė ZABUKIENĖ

Balandžio 8 d. Utenos kultūros centro Sudeikių skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Sudeikiečių gaida“ savo kūrybos gerbėjus, artimuosius bei draugus pakvietė į jubiliejinį koncertą, vykusį Utenos kultūros centro (UKC) didžiojoje salėje. Dainuojančios mamos atsivežė savo vaikus, pasveikinti koncertuojančių anytų atvyko marčios su anūkais, o dainininkių vyrai sakė nėmaž nepykstantys, kai žmonos prapuola iš namų repetuoti ar koncertuoti, nors tuomet jie lieka be vakarienės. Šventinį vakarą „Sudeikiečių gaida“ sulaukė svečių – kolegų dainininkų ir muzikantų. Ansamblis iš Salako „Trys viename“ (vad. Rasa Lukošiūnaitė) padovanojo nuotaikingą muzikinę kelionę po pasaulį, savo dainomis žiūrovus linksmino UKC vyrų vokalinis ansamblis (vad. A. Driukas), skambėjo UKC styginių kvarteto (vad. A. Driukas) atliekama muzika. Į režisūrinį rūbą šventę „įvilko“ UKC režisierė Irena Leikauskienė. Jubiliejiniame koncerte netrūko nei sveikintojų, nei gėlių.

birutės Zabukienės nuotraukosIMG_0039Birutės Zabukienės nuotraukos

Pirmasis krikštas buvo sėkmingas

Ansamblio istorija prasidėjo prieš 10 metų, kuomet Utenos kultūros centro Sudeikių skyriuje renginių koordinatore pradėjo dirbti Lina Latožienė, o meno vadovu – Adolfas Driukas. Abu kultūros srityje turėjo daug patirties, abiejų galvoje kirbėjo ta pati mintis – sukurti moterų vokalinį ansamblį. Meno vadovas A. Driukas žūtbūt norėjo suburti akompanuojančią muzikantų grupę. „Ir sudėties, ir repertuaro prasme analogų tuo metu nebuvo – tai buvo naujas dalykas. Ir neprastas dalykas“, – pasakoja dabartinė ansamblio vadovė Audronė Misiukaitė, vardo „Sudeikiečių gaida“ krikštamotė ir jo dalyvė nuo pirmųjų dienų. Dainingos moterys – Birutė Elena Jokūbauskienė, Vilma Karnuševičienė, Birutė Kubilienė, Lina Latožienė, Regina Remeikienė, Danguolė Špakauskienė, kiek vėliau prisijungė Sida Pakalnienė – noriai rinkdavosi į repeticijas, o su koncertine programa žiūrovams pirmą kartą pasirodė 2007 m. per Atvelykio šventę Utenos kultūros centre. Pirmasis krikštas buvo sėkmingas – klausytojai įvertino puikiai. Prie sėkmės prisidėjo ir akomponuojanti grupė, kurią sudarė sudeikiečiai Audronė Misiukaitė (fleita), Angelė Dikmonienė (mušamieji), Justė Dainytė (smuikas), Gediminas Pamakštys, buvęs operos ir baleto teatro solistas Gediminas Pamakštys grojo klarnetu, o pats meno vadovas A. Driukas virkdė akordeoną.

IMG_0074

Ansamblio sėkmė – jo repertuaras

Ansamblio sėkmė – jo repertuaras. Jį lemia meno vadovas“, – muzikinio gyvenimo niuansus atskleidžia A. Misiukaitė. Per dešimtmetį vokaliniame ansamblyje buvo trys meno vadovai. Pirmasis meno vadovas A. Driukas linko į klasiką, parinkdavo žinomus Šopeno, Ofenbacho kūrinius. „Žinote, J. Ofenbacho „Barkarolę“ iš operetės „Hofmano pasakos?“ – šypsodama klausia A. Misiukaitė. – Platus buvo repertuaras, dainavom ir liaudies dainas, bet fundamentas buvo tikro vokalinio žanro kūriniai“. Maestro ansambliui atidavė daug jėgų: aranžavo kūrinius, kūrė dainas, rašė partitūras. 2011 m. kolektyvas atšventė 5 – erių metų jubiliejų. Kartu tai buvo vieno etapo pabaiga – maestro A. Driukui atsisveikinus su kolektyvu, ansamblio repertuaras pasikeitė. 2012 m. vokaliniam ansambliui ėmėsi vadovauti Osvaldas Macijauskas, puikiai išmanantis liaudies muzikos specifiką. Repertuare pasirodė naujos spalvos, o dainininkės bene pirmą kartą pasipuošė tautiniais kostiumais. Vadovaujant O. Macijauskui, ansamblio repertuare pasirodė populiariausios liaudiškos dainos. „Tais laikais dalyvavom TV laidoje „Duokim garo“, kapelų varžytuvėse „Grok, Jurgeli“, važiavome į tarptautinę kapelų šventę Seinuose (Lenkija), – atsimena ilgametė ansamblio dalyvė A. Misiukaitė. Šiuo metu moteris yra ansamblio meno vadovė. Sprendimą ja tapti moteris priėmė sunkiai: „Kai kolektyvą paliko O. Macijauskas, mane moterys kalbino imtis vadovauti ansambliui. Ne iš karto sutikau. Neseniai buvau palaidojusi mamą, ilgametę Sudeikių kultūros darbuotoją, saviveiklininkę. Dabartinės mano pareigos – mamos pradėto darbo tąsa, duoklė jos atminimui“. Kiekvienas vadovas turi savo matymo prizmę: dabartiniame repertuare vyrauja romantinis stilius. Kaip sakė vadovė, ansamblis dainuoja populiariosios muzikos klasikinį aukso fondą – senas, bet geras dainas. Senos dainos suskamba naujai, nes kiekvienas dainininkas „įdeda“ savo stilių, mąstymą, pasaulio pajautimą. Ansamblis dainuoja ir savo vadovės A. Misiukaitės autorines dainas: vienoms moteris sukuria ir žodžius, ir muziką, kitoms – tik muziką.

IMG_0089

Scenos magija

Iš senojo sąstato liko ištikimiausios dainos mylėtojos, be manęs šešios moterys: Regina Remeikienė, Birutė Kubilienė, Lina Latožienė, Sida Pakalnienė, Vilma Karnuševičienė. Prieš keletą metų į dainininkių gretas įsiliejo Jurgita Pavilonienė. Mums talkina akordeonistė Renata Buzėnaitė ir bosine gitara grojantis Vytautas Sabakonis“, – vardija A. Misiukaitė. Pasak vadovės, per dešimtmetį dainininkės „paaugo“ visomis prasmėmis, scena joms tapo neatskiriama gyvenimo dalimi – net kasdienybėje moterys pasitempusios ir dažnai sulaukia komplimentų, kad „neatrodo kaimietėmis“. Ir laikysena, ir sceninė apranga pabrėžia moteriškumą. Kaip pasakoja vadovė, ansamblio dainininkė Lina Latožienė turi akį, kokia apranga scenoje gražiai atrodo, o kokia netinka – ji ilgai darbavosi kultūros srityje. Scena turi savo magiją: vadovė pasakojo, kad kaskart eidama į sceną jaudinasi. Prieš kiekvieną koncertą. Šitaip – jau dešimt metų. Bet vos po koncerto palieka sceną, vėl norisi į ją grįžti.

IMG_0085

Į repeticijas dainininkės renkasi du kartus per savaitę ir repetuoja pora valandų. „Sudeikiečių gaida“ koncertuoti išsiruošia pora kartų per mėnesį. Utenos rajone ansamblį kviečia kultūros centro skyriai, jis dainuoja per kaimų ir miestelių šventes, kasmet dalyvauja Molėtuose vykstančioje romantinės muzikos šventėje „Rožė ta…“, įvairiuose šalyje vykstančiuose festivaliuose ir konkursuose. Toliausiai koncertinės gijos nusidriekė į Lenkiją. „Kaip kolektyvas mes susigalvojame kelionių: keliavome į Paryžių, plaukėme į Skandinavijos šalis, važiavom į Birštoną, Druskininkus. Turim tokias tradicijas pakeliauti, kai baigiame koncertinį sezoną“, – sako A. Misiukaitė. Paprastai jis baigiamas Sudeikiuose liepos mėnesį. Tuomet miestelyje vyksta Kraštiečių šventė, kurioje ansamblio moterys dovanoja savo dainas miestelio žmonėms ir svečiams.

1649 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.