Home » Gallery » Veidai » Laisvalaikio pomėgis – gamta ir atradimai

Laisvalaikio pomėgis – gamta ir atradimai

Laisvalaikio pomėgis – gamta ir atradimai

Nida TREINYTĖ

Daugelis iš mūsų turime laisvalaikio pomėgių, kurie mums leidžia pajusti džiaugsmą išreiškiant save kūryboje. Menas atrandamas paprastuose dalykuose, kurie yra arčiausiai mūsų širdies. O širdis linksta prie gamtos, gyvūnijos, augmenijos ir lietuviško peizažo. Apie savo pomėgį, laisvalaikį gamtoje fiksuojant džiugias akimirkas kalbiname jauną fotografą uteniškį Tomą Ivašauską.

Tomas  (1 of 1) (1)

Tomas Ivašauskas

 Pradėjo

fotografuoti įkvėptas gamtos

Tomas vaikystėje su visa šeima daug laiko praleisdavo gamtoje ir kaime. Miela atsikėlus rytais būdavo klausytis čiulbančių paukščių ir medžių ošimo, užuosti pievų, gėlių ir miškų aromatą, stebėti gamtą įvairiu paros bei metų laikotarpiu. O ji išties turtinga – kur tik pažiūrėsi, pilna paukščių, drugelių, triūsiančių vabalų bei į kiemą atklystančių žvėrelių. „Todėl, manau, kad polinkį kurti, džiaugtis gamtos grožiu perėmiau iš gamtos, tapau jos vaiku. Pritarimo, paskatinimo ir palaikymo savo pomėgiui sulaukiau ir iš tėvų. Pradžioje į pirmuosius bandymus fotografuoti žiūrėjau kaip į lengvą žaidimą. Palaipsniui pastebėjau, kad kadrai tampa vis įdomesni, gražesni, todėl žaidimas tapo neatsiejama laisvalaikio dalimi. Fotografavimas – pats geriausias hobis ir pramoga. Tu gamtoje pailsi, ,,pasikrauni“ gerų emocijų visai savaitei, o jeigu dar ir kadras geras gaunasi, tai ir nosį užrietęs gali vaikščioti“, – juokauja Tomas.

1

Tomo Ivašausko nuotraukos

Kantrybė ir laukimas

Fotografuojant gamtoje judančius objektus svarbiausia yra kantrybė ir laukimas. Smulkius ir mažus paukštelius dažniausiai fotografuoja sode. Paukšteliai, pajutę net menkiausią judesį, tuoj pat nuskrenda. „Pastebėjau, kad po kiek laiko jie būtinai sugįžta į tą pačią vietą“. Tomui tenka ,,pratupėti“ net kelias valandas po medžiu ar kitose vietose, kol sulaukia tinkamos akimirkos. Ilgiausiai yra tekę laukti objekto net tris valandas. Pasak fotografo, kantrybės jam pakanka, o laukimas nė kiek nevargina. Svarbiausia – gera nuotaika, tinkama bei patogi apranga ir maskuotė. Na, žinoma ir visuomet darbui paruoštas fotoaparatas stipriai pritvirtintinas ant trikojo. Apima neapsakomas malonumas, kai ilgai laukęs pagaliau sulaukia tinkamo, vienintelio ir puikaus kadro. Tarsi norisi padėkoti paukšteliui, kad jis sugrįžo į tą pačią vietą ir leido save įamžinti visu gražumu. Tomas domisi ir skaito knygas apie Lietuvos gamtą, paukščius, drugius, todėl tinkamo kadro ieško tam tikrose paukščių, vabzdžių ar gyvūnų populiacijos vietovėse.

stirna

Fotografo aura

Negaliu paneigti, kad visi paukščiai ar gyvūnai yra labai baikštūs, o vos tik pamatę artėjantį žmogų, išsigąsta ir puola slėptis – pasakoja uteniškis. – Fotografuoti dažnai važiuoju į Rašės mišką. Koks jis turtingas! Esu sutikęs ir briedžių, ir stirnų, ir zuikių. Pastaruosius teko fotografuoti iš toliau, o zuikis ėmė ir atbėgo prie pat. Apsidairęs atsisėdo šalia manęs, pradėjo ėsti žolytę ir leidosi fotografuojamas į valias. Kiek teigiamų emocijų patyriau. Dabar atšilus orams ir prasidėjus pavasariui, mano tikslas – gervės. Jos irgi gyvena Rašės miške esančioje pelkėje. Sėlinsiu pagal jų skleidžiamus garsus ir kantriai lauksiu, kol pamatysiu bent vieną gražuolę, dar geriau – besiporuojančią šeimą. Jei myli gamtą ir eini pas ją be piktų kėslų, tai ir tu būsi mylimas, ir tau bus atsakyta tuo pačiu. Dažnai tenka nusišypsoti, kai fotografuojant drugelius jie nutūpia man ant rankų ar fotoaparato. Jaučiame vieni kitų teigiamą aurą“.

38

Kūrybiniai ieškojimai

T. Ivašausko fotografijose pastaruoju metu dominuoja lietuviškas kraštovaizdis. Širdžiai artimi kaimo vaizdai, rytai – paskendę rūkuose, ežerų veidrodinis paviršius alsuojantis vandens ramybe. Fotografas sako, kad įkvėpimas ateina nepastebimai. Apimtas jo net nepastebi, kaip tirpsta laikas ir kas vyksta aplinkui. Visa siela pasineria į kūrybinius ieškojimus ir fotografavimo procesą, kuris yra labai įdomus. Bando ir naujas fotoaparato galimybes. Ateityje nori įamžinti dar išlikusį senojo kaimo architektūrinį paveldą: vienkiemius, kaimo gatveles, trobas, klėtis ir kt. Gyvenimo tempas pakankamai greitas, pilnas įtampos, bereikalingų emocijų, todėl reikia surasti laiko atokvėpiui. Esant galimybei, Tomas sėda į automobilį ir važiuoja ieškoti grožio, kuriam yra neabejingas.

8

Pasak pašnekovo, personalinei parodai esąs dar nesubrendęs. ,,Verdu“ ieškojimų ir kūrybos procese. Vis bandau, atrandu. Noriu, kad darbai būtų prasmingi, gražūs ir nuoširdūs. Kaupiu geriausius variantus ateičiai ir laukiu tinkamo momento. Stebiu profesionalų darbus, mokausi iš jų. Esu sukūręs internetinį puslapį-galeriją ,,Fotografuojam Utena“ skirtą uteniškiams ir jų fotografijoms talpinti. Savo darbus sėkmingai siunčiu į portalą Grynas.lt, efoto.lt, naturephoto.lt, ir 500px.lt, kurios yra viešinamos internetinėje erdvėje“.

15

1654 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.