Home » Gallery » Aktualijos » Apsišvarinom – Utenos rajone surinkta 42,5 t šiukšlių

Apsišvarinom – Utenos rajone surinkta 42,5 t šiukšlių

Apsišvarinom – Utenos rajone surinkta 42,5 t šiukšlių

Birutė ZABUKIENĖ

Šeštadienį Utenoje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyko akcija „Darom 2016“. Nuo 2008 m. rengiamos akcijos duoda puikių rezultatų: miestai, parkai, miškai tampa švaresni ir gražesni, o žmonės – pilietiškesni. Pagrindiniai akcijos veiklos akcentai – pilietiškumas, savanorystė ir bendruomeniškumas. Kaip pasakojo Utenos savivaldybės Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Kaziliūnienė, visame Utenos rajone buvo 36 tvarkymo taškai. Nors akcija buvo skelbiama šeštadienį, kai kurios įmonės joje sudalyvavo diena anksčiau. Pasak Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus vedėjos Rositos Deveikienės, talkininkauti atvykusios kartu su sūnumi, pastaruoju metu populiaru dalyvauti akcijoje savame rate: įstaigos ir organizacijos prašo skirti plotą ir jį nori sutvarkyti. Šiemet tokius prašymus pateikė kelios organizacijos ir politinės partijos. Prie uteniškių pamėgto Vestuvių kalno šiukšles rinko Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos bei VŠĮ „Gamtos ritmu“ atstovai, socialdemokratai švarino Smėlynės parką, Utenos aplinklosaugininkai kuopė senąjį miesto parką, Utenos sporto mėgėjų klubas šiukšles rinko prie įvažiavimo į Pramonės rajoną Aukštaičių gatvėje, o Nacionalinės mokėjimų agentūros darbuotojai triūsė Smėlynės parko prieigose. Penktadienį Skaistašilio mišką nuo šiukšlių gelbėjo Utenos vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Skaistašilio miškas ir šeštadienį sulaukė pirštinėmis ir šiukšlių maišais apsiginklavusių žmonių – švarinti Skaistašilį pasiryžo apie 60 uteniškių. Jau prieš 10 val. netoli Skaistašilio geranoriškai nusiteikusių talkininkų laukė Utenos miškų urėdijos Utenos girininkijos girininko pavaduotojas Martynas Kemėšius. Jis pasakojo, kad miestelėnai Skaistašilį tvarko nuo pat akcijos pradžios, 2008 m. Šiemet prieš akciją vyras apvažiavo tvarkytiną teritoriją ir sakė pastebėjęs, kad šiukšlių sumažėjo. „Gal šiukšlintojai tapo sąmoningesni ar emigravo?“ – šyptelėjo vyras.

Aktyviausiai akcijoje „Darom 2016“ dalyvavo jaunimas. Į talką Skaistašilio miške susirinko būrys jaunuolių – Utenos visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos Apskritasis stalas (UVJOS) nariai, Šeimos ir vaiko gerovės centro ugdytiniai. Centro socialinis darbuotojas Mantas Jašinas sakė, kad akcijoje dalyvauja ne pirmą kartą, bet šiemet pirmas kartas, kai jis su 11 globotinių dalyvauja kaip Šeimos ir vaiko gerovės centro darbuotojas. UVJOS nariai linksmai dalino pirštines ir šiukšlių maišus – jaunimas parašė gamtosauginį projektą ir gavo finansavimą, tad už 300 eurų nupirko darbinių pirštinių ir šiukšlių maišų. Bene vyriausios amžiumi buvo prekybos centro RIMI darbuotojos. RIMI ambasadorė Utenoje Sonata Skaudienė pasakojo, kad ankstesniais metais organizatorių prašydavo skirti sklypą ir jį tvarkydavo tik RIMI darbuotojai, o šiais metais nusprendė tvarkyti kartu su kitais miestiečiais. „Dirbsim, kiek reikės. Tikimės ne tik surinkti tai, ko neturėtų būti miške, bet ir gerai praleisti laiką“, – sakė Sonata Skaudienė. Kaip sakė Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus vedėja Rosita Deveikienė, Utenos mieste akcijoje „Darom 2016“ dalyvavo 223 žmonės. Kupinus šiukšlių maišus talkininkai krovė pakelėse. UAB „Utenos komunalininkas“

IMG_0046

Birutės Zabukienė ir UAB „Utenos komunalininkas“ archyvo nuotraukos

šiukšles rinko ir akcijos dieną, vežė miškuose rastas „gėrybes“ ir sekmadienį. Kaip pasakojo UAB „Utenos komunalininkas“ meistras Stanislovas Bareikis, visko rasta: ir padangų, ir televizorių, ir mašinų detalių, nekalbant apie plastikinius butelius. Vyras sakė, kad šiemet nemaloniai nustebino padangų gausa miškuose – jų surinkta 12 tonų (praeitais metais buvo 5 t). Iš viso komunalininkai surinko 42,5 tonos šiukšlių. Kaip pajuokavo S. Bareikis, šiukšlių visur buvo, bet daugiausia surinkta Daugailių ir Leliūnų seniūnijose.

20160423_155808

20160423_151429

IMG_0070

IMG_0067

IMG_0076

IMG_0057

1493 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.