Home » Kultūra » Lenktynininkas Benediktas Vanagas – apie Dakarą, makaronus su varške ir užsispyrimą

Lenktynininkas Benediktas Vanagas – apie Dakarą, makaronus su varške ir užsispyrimą

Lenktynininkas Benediktas Vanagas – apie Dakarą, makaronus su varške ir užsispyrimą

Lenktynininkas Benediktas Vanagas

Daiva ČEPĖNIENĖ

Balandžio 25 dieną Utenos A. M. Miškinių viešojoje bibliotekoje lankėsi garsus autosporto lenktynininkas Benediktas Vanagas. Šis charizmatiškas, ambicingas, trykštantis energija autolenktynininkas, taip jį pristatė susirinkusiems Linas Bražionis, buvo inauguruotas A. M. Miškinių viešosios bibliotekos globėju. Kaip sakė bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė, vykdant projektą ,,Bibliotekos pažangai 2“, jau šeštus metus Lietuvos viešosiose bibliotekose vyksta perversmai, o šio projekto vienas iš tikslų, tai, kad bibliotekos globėju tapusi asmenybė savo vardu, autoritetu globotų, užmegztų ryšį su vietos žmonėmis ir skatintų visuomenę naudotis viešąja biblioteka.

Pabendrauti su garsiuoju autosporto meistru susirinko pilnutėlė auditorija jaunų ir kiek vyresnių uteniškių. ,,Aš gimęs Vilniuje, bet mano tėvai kilę iš Utenos apylinkių, todėl čia jaučiuosi vietinis ir visi čia mes vieno kraujo“, – sakė lenktynininkas. Benediktas pasakojo, kad vaikystėje valgydavo mamos gamintus makaronus su varške, o išvirtu obuolių kompotu susitepdavo plaukus ir formuodavo ,,ežiuko“ šukuoseną. Dėl savo pernelyg didelio užimtumo praleisdavęs daug pamokų. Nors tai darydavęs ne dėl diskotekų ar kitų linksmybių, tuo visai nesididžiuojąs. Šis žinomiausias ralio lenktynininkas dar lankydamas vaikų darželį svajojo vairuoti didžiulį sunkvežimį. Būdamas 18 – 19 metų Benediktas jau turėjo užsidirbęs pinigų šiam brangiam sportui, nusipirko lenktyninį automobilį – geltoną Škodą Felicią, kuri tuomet kainavo 24 000 litų. ,,Būdamas 18 – 19 metų buvau Vilniaus kelių siaubas, bet tuo metu jaučiausi geriausiu vairuotoju. Man užteko proto susirasti trenerį ir su juo išvažiuoti į Kačerginės Nemuno žiedą. Po dienos treniruotės manęs treneris paprašė pravažiuoti, kaip galiu greičiausiai. Ir aš labai greitai važiavau, o tada treneris paprašė leisti trasą įveikti jam. Mano treneris 3,3 km trasą įveikė 10 sekundžių greičiau nei aš. Ta diena buvo pati sudėtingiausia mano gyvenime, nes aš supratau, kad visa tai, ką mokėjau, iki tol visiškai nieko nereiškia. Tada ir prasidėjo mano, kaip lenktynininko karjera. Treniruodamasis nuvažiavau daug tūkstančių kilometrų, o po 2 metų aš jau buvau tarp greičiausių lenktynininkų trasoje. Tokia buvo pradžia“, – pasakojo B. Vanagas.

Anot Benedikto Vanago, visus svajonių automobilius jis jau yra turėjęs, o didžiausią greitį, 1000 km per valandą yra pasiekęs – skrisdamas lėktuvu. Vienintelis prietaras kuriuo jis tiki tai – pasiruošimas, bet gerbdamas savo gerbėjus į lenktynes visada vežasi krepšį jų padovanotų talismanų. Paskutinio Dakaro ralio trasą įveikęs lūžusia ranka ir nutrūkusiais rankos raiščiais, dažnai cituojantis Vinstoną Leonardą Spenserį Čerčilį, savo autoritetais įvardinantis Michaelį Schumacherį, Koliną Makrėjų, Ričardą Aleksanderį Burnsą, Benediktas Vanagas sako, kad vienintelė savybė, kuri reikalinga žmogui norinčiam pasiekti savo tikslą, tai – užsispyrimas. ,,Gyvenime viskas įmanoma, tik tu pats pasirenki: arba tu geri alų, valgai ,,čipsus“ ir rašai komentarus delfyje, arba tu esi profesionalas. Esu toks pat kaip visi ir mano darbas taip pat yra rutina. Mano darbo diena Dakare tokia: 6 – 7 valandos ,,saunoje“. Kai automobilyje 70 – ties laipsnių temperatūra, apsirengęs sportiniais drabužiais, su pirštinėmis, šalmu dirbi ,,pirtyje“, turi 3 litrus vėsaus vandens atsigaivinimui. Važiuoji 200 km. per valandą greičiu ten kur nėra kelio, turi koncentruoti dėmesį, nes menkiausia klaida gali nulemti liūdną baigtį“, – apie daugelio jaunuolių svajonių profesiją pasakojo Benediktas. Susirinkusiems jaunuoliams garsusis lenktynininkas įvardino ir dar vieną ,,neblogai“ apmokamą profesiją. Tai šturmano profesija. Anot B. Vanago, 10 greičiausių šturmanų Dakare uždirba nuo 50 000 iki 100 000 eurų už vienas rungtynes. Ne vienerius metus, Utenoje ,,Halls Winter Rally“ lenktynių organizavimu besirūpinantis, sumanęs ir vieną didžiausių Lietuvoje masinių sporto renginių ,,Velomaratoną“, B. Vanagas kaip savo ateities misiją įvardino – geresnius rezultatus Dakare.

IMG_0066Daivos Čepėnienės nuotraukos

Taigi po šilto pabendravimo su susirinkusiais uteniškiais, A. M. Miškinių viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta šio naujojo bibliotekos globėjo knygų lentyna. Anot B. Vanago, knygos neišmoko, bet padeda pasitikrinti tai ką tu jau žinai, tačiau tai nereiškia, kad knygų nereikia skaityti. Paskutinė B. Vanago perskaityta knyga apie Vinstoną Leonardą Spenserį Čerčilį. Benedikto Vanago lentynoje jo rekomenduojamos perskaityti knygos: lenktynininko atsineštoji knyga ,,Vieno Dakaro istorija“. ,,Ši knyga – tai daugiau nuotraukų albumas, joje mažai tekstinės informacijos“, – sakė B. Vanagas. Antuano de Sent Egziuperi ,,Mažasis princas“, Paulo Coelho ,,Alhemikas“ ir kitos.

IMG_0042

IMG_0047

1437 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.