Home » Gallery » Verslas » Patikėjo svajone ir įkūrė žaidimų kambarį

Patikėjo svajone ir įkūrė žaidimų kambarį

Patikėjo svajone ir įkūrė žaidimų kambarį

Birutė ZABUKIENĖ

Daugybę metų „Knygų namai“ Utenoje (senasis pavadinimas – „Vaga“) buvo įsikūrę Tauragnų gatvėje. Kai knygynas praeitų metų rugpjūčio mėnesį išsikraustė į naująjį Verslo centrą ir pastatas liko tuščias, ne vienam šmėstelėjo mintis – stovės tuščias su užrašu „Išnuomojama“ arba duris atvers dar viena dėvėtų drabužių parduotuvė. Ir kaip malonu buvo klysti – balandžio viduryje pastatas pasipuošė balionais ir pakvietė vaikus į žaidimų kambarį „Zyrza“.

Pradžia – daug žadanti

Zyrza vadiname irzlų, nepatenkintą, zirziantį vaiką. „Vaikai, kurie namuose zirzia, turi eiti į „Zyrzą“, – juokiasi viena iš įkūrėjų Aistė Pelakauskienė. Jos bendramintė Edita Ratkevičienė nusako, ko vaikai gali čia tikėtis: „Čia yra vieta, kur vaikai gali šėlioti ir dūkti taip, kaip negali namuose. Vaikai čia turi išsidūkti ir išeiti laimingi. Jie gali nors ant galvos vaikščioti – mes leidžiame vaikams daryti viską, kas nekenkia jiems patiems ir šalia esantiems“. Žaidimų kambaryje jauku, įėjusiems galioja taisyklė: privalu nusiauti batus. O tuomet jau kas kaip: tėvai ar seneliai gali skaityti knygas, svajoti ar netgi nusnūsti, o mažieji stačia galva nerti į burbulų baseiną. Ne tik burbulų baseinai vilioja mažuosius: dviejose žaidimų aikštelėse – batutai, čiuožynės, skraidynės, kliūčių ruožas, sūpynės, kamuoliai, ant kurių užsilipus galima smagiai pašokinėti, o vyresniesiems – populiarūs kompiuteriniai žaidimai. Žaidimų kambario įkūrėjos A. Pelakauskienė ir E. Ratkevičienė pačios augina dukreles, todėl puikiai supranta situaciją, kai tėvai, užklupti neatidėliotinų reikalų, neturi kam palikti vaikų. Jos siūlo paslaugą, kurios iki šiol Utenoje nebuvo: palikti vaikus galima žaidimų kambaryje. „Mes sakome, kad vaikus palikti vienus galima nuo penkerių metų. Tačiau tai – ne absoliuti taisyklė, nes ir jaunesnis vaikas su svetimais žmonėmis gali jaustis drąsiai“, – teigia A. Pelakauskienė. Kaip pasakoja moterys, vaikai greitai susidraugauja, bet smagiausiai laiką leidžia „sava kompanija“: broliai ir seserys, pusbroliai su pusseserėmis ar draugais. Nutinka, kad vaikai iš žaidimų kambario išeina apsiverkę: mat tėvai per anksti pasiėmė. Pasak A. Pelakauskienės, širdį paglosto ir darbą įprasmina vieno vaiko, išsidūkusio žaidimų kambaryje, pasakyti žodžiai: „Šiandien buvo geriausia mano gyvenimo diena“.

DSC_1775

Žaidimų kambario įkūrėjos E. Ratkevičienė ir A. Pelakauskienė / Birutės Zabukienės nuotraukos

Planuoja rengti šventes vaikams

Turime ambicingus ateities planus“, – šypsosi A. Pelakauskienė. Artimiausiu laiku moterys lankytojams pasiūlys ledų, karšto šokolado, spragėsių, cukraus vatos, arbatos, kavos. Jos planuoja organizuoti vaikų šventes: gimtadienius, išleistuves, krikštynas – priklausys nuo lankytojų pageidavimų. Gimtadienio proga galima užsisakyti linksmų personažų: pašėlusią mergaitę Zyrzą, didžiaausį drambliuką ar darbščiąją bitutę. Moterys tikina, kad norėtų padėti skurdžiai gyvenantiems vaikams. „Norime kartas nuo karto palepinti tuos vaikus, kurių tėvai negali to leisti. Artimiausiu metu pakviesime Molėtų vaikų globos namų auklėtinius“, – ateities planais pasidalijo A. Pelakauskienė. Nustebino: o kodėl būtent Molėtų?

DSC_1771

Molėtiškės vietą rado Utenoje

Abi moterys gyvena Molėtuose, todėl pirmiausia duoklę nori atiduoti gimtajam kraštui. „Mes esame senos draugės, bet jaunos mamos“, – juokiasi E. Ratkevičienė. Abi moterys baigė socialinės pedagogikos studijas ir ieškojo vietos gyvenime. Net nebežino, kuriai pirmai kilo mintis įkurti žaidimų kambarį. Nuo svajonės iki jos įgyvendinimo prabėgo dveji metai. „Tie dveji metai – ne mūsų laikas buvo. Atrodė – pinigų nėra, tinkamų patalpų irgi neradom. O vėliau viskas tarsi savaime išsisprendė, – pasakoja A. Pelakauskienė. – Mus palaikė vyrai: remontas – jų rankų darbas“. Idėja pareikalavo daug investicijų. Pasak moterų, įsikūrimas kainavo ne kelis – keliasdešimt tūkstančių. Ir jos negalvoja – atsipirks neatsipirks. „Mes tiek tikim savo idėja, kad negalvojam apie nesėkmes. Žaidimų kambarys mums ne verslas, o malonumas ir savęs įprasminimas“, – teigia E. Ratkevičienė. Ant vienos sienos – užrašas „Neauklėkite vaikų. Jie vis tiek bus panašūs į Jus. Auklėkite save“. Moterys sako: tuose užrašuose esame mes. Jos norėtų visas sienas nusėti linksmomis, bet susimąstyti verčiančiomis mintimis.

DSC_1769

Autorės nuotraukos

Smagu nerti į burbulų baseiną

Sveiki atvykę į žaidimų kambarį

Nuo čiuožynės – į baseiną

Pramogų netrūksta

3581 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.