Home » Gallery » Aktualijos » Narai iš Klykių ežero traukė senus kamuolius ir drabužius

Narai iš Klykių ežero traukė senus kamuolius ir drabužius

Narai iš Klykių ežero traukė senus kamuolius ir drabužius

Šeštadienį įvyko „Utenos alus“ aplinkosauginę iniciatyvą „Būk ištikimas gamtos rėmėjas“ vainikuojantis renginys – Klykių ežero valymo akcija. Kaip praneša akcijos organizatoriai, kartu su profesionalia narų komanda į ežero dugną nėrė ir „Švyturio-Utenos alaus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas. Ežero dugną švarino dar 15 profesionalių narų, o pakrantę sutvarkyti ir įrengti atnaujintą poilsiavietę įrengti padėjo dar per šimtas savanorių.

Klykių ežero valymas2

Visu pirma noriu pasidžiaugti, jog gyventojai aktyviai rūšiuoja. Išsikeltą tikslą, surinkti 10 milijonų taros vienetų, pasiekėme jau per pirmąjį akcijos mėnesį. Taigi tesėjome pažadą ir šiandien surengėme Klykių ežero valymo akciją. Buvome maloniai nustebinti žmonių skaičiumi, kurie sutiko padėti – jų net daugiau nei šimtas. Labai džiaugiamės, kad prisijungė ir nemažai mūsų darbuotojų. Toks aktyvus uteniškių įsitraukimas rodo, jog norime turėti tvarkingas pakrantes ir dar daugiau vietų, kur galėtumėm praleisti vasariškas dienas“, – sakė „Švyturio-Utenos alaus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas.

Renginio metu buvo išvalytas ne tik ežero dugnas, tačiau sutvarkyta ir visa poilsiavietė. Tvarkant aplinką surinkta per 200 kilogramų šiukšlių. Taip pat atnaujinta poilsio zona: išlyginta aikštelė, sutvarkyta pavėsinė, lieptelis, įrengtos naujos persirengimo kabinos, dviračių parkavimo vietos, sūpynės, pastatyti 4 nauji stalai su suoliukais. Savanorių surinktos šiukšlės buvo keičiamos į restorano „Food Lab“ kepamus mėsainius.

Klykių ežero valymas4

Ežero dugne rasta įvairiausių daiktų: nuo sovietinio kamuolio iki drabužių ar vienkartinių indų. Tačiau baigę darbus narai buvo nustebę švariu ežero dugnu. „Dugne nebuvo tiek daug šiukšlių, kiek buvo tikėtasi. Pastebime, jog didėja lietuvių sąmoningumas, visi norime ilsėtis prie tvarkingų pakrančių ir nerdami į ežero dugną neatsitrenkti į išmestą televizorių. Vis tik buvo labai naudinga peržiūrėti ežero dugną ir įsitikinti, kad kraštiečiai ir svečiai galės džiaugtis vandens pramogomis prie švaraus ežero kranto“, – sako Utenos nardymo klubo vadovas Gintaras Biruta.

Klykių ežero valymas1

Daug dėmesio skiriame tvarkydami ežeringas savo krašto vietoves, tačiau visuomet džiugina papildoma pagalba. Esame dėkingi „Utenos alui“ už šią puikią iniciatyva ir tikimės, jog Klykių ežeras taps uteniškių ir Utenos rajono svečių nauju traukos tašku“, – Utenos savivaldybės meras Alvydas Katinas.

„Utenos apskrities žinių“ informacija,  organizatorių nuotraukos

1341 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.