Home » Gallery » Aktualijos » Utenos dienos centro vaikams – Izraelio ambasados dovanos

Utenos dienos centro vaikams – Izraelio ambasados dovanos

Utenos dienos centro vaikams – Izraelio ambasados dovanos

Daiva ČEPĖNIENĖ

Gegužės 13 dieną Utenos dienos centre, kuris įsikūręs šeimos ir vaiko gerovės centro patalpose, lankėsi Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon, visuomeninės organizacijos ,,Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė, Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius, Utenos rajono savivaldybės administracijos socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė, centre dirbantys savanoriai. Gegužės 12 dieną buvo minimos 68–osios Izraelio Valstybės Nepriklausomybės metinės. Izraelio ambasada metines pažymėjo kitaip nei įprasta ir lėšas, skirtas paminėti šalies nacionalinei dienai, panaudojo vaikų bei dienos centrų Lietuvoje būtiniausioms kasdienėms reikmėms ir priemonėms. ,,Nusprendėme, kad per gimtadienį smagu ne tik gauti dovanas, bet ir duoti. Todėl kilo idėja bendradarbiauti su organizacijos ,,Gelbėkit vaikus“ dienos centrais. Dalinimasis su kitais yra pati didžiausia vertybė žydams ir judaizmo religijai. Nėra didesnio pasitenkinimo, kaip matyti laimingą vaiką ir šypseną jo veide“, – susirinkusiems sakė svečias Amir Maimon. Visiems vaikams buvo išdalintos asmeninės dovanos – atšvaitai ir daugiafunkcės kuprinės skirtos asmeniniams daiktams ir mokslo reikmenims. ,,Gerai leisti laiką – svarbu, bet labai svarbu yra ir mokytis“, – vaikams sakė Izraelio ambasadorius. Izraelio ambasados inicijuoto projekto dėka Utenos dienos centro vaikai jau džiaugiasi nauju televizoriumi, kompiuteriu, kanceliarinėmis priemonėmis, naujais indais, higienos reikmenimis ir kitomis dovanomis. Ambasadorius Amir Maimon už bendradarbiavimą ir paramą vykdant šį projektą padėkojo įmonėms UAB ,,Senukai“, AB ,,Snaigė“, AB ,,Kauno baldai“ ir kitoms įstaigoms, organizacijoms, o susirinkusiems vaikams padainavo dainą, kurią žydai dainuoja kartu su savo artimaisiais Šabo dieną prieš susėsdami vakarienės. ,,Čia besilankant jau kelintą kartą jaučiama milžiniška spinduliuojanti meilė. Tai ką jūs sugebate skleisti yra nežmoniškai svarbu. Jūs esate didžiulė viltis, kuri veža į priekį ir sugebate vaikams padėti taip, kaip reikia padėti“, – kreipdamasi į Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro kolektyvą, sakė visuomeninės organizacijos ,,Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė.

IMG_0084

Visuomeninės organizacijos ,,Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė / Daivos Čepėnienės nuotraukos

Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius dėkojo ambasados atstovams už jausmingai ir prasmingai įamžintą Izraelio valstybės gimtadienį. Padėkojo ambasadoriui už dovanas Utenos dienos centro vaikams ir įteikė svečiams po knygą „Utena. Miesto spalvos“. Pasinaudodamas proga, mero pavaduotojas pakvietė Izraelio valstybės ambasadorių, kitus ambasados darbuotojus apsilankyti Utenoje su oficialiu vizitu.

Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Diana Deveikienė už ypatingai švenčiamą gimtadienį dalinantis, pagalbą, draugystę, skirtą paramą Utenos vaikų dienos centrui, Izraelio ambasadoriui įteikė padėkos raštą su dienos centrą lankančių vaikų parašais, taip pat puodelį su užrašu: ,,Vaikus globoti garbinga“.

IMG_0097

,,Dienos centras Utenoje, įsikūręs po tuo pačiu Šeimos ir vaiko gerovės centro stogu, veikia jau senokai, tačiau oficialią veiklą kartu su organizacija ,,Gelbėkit vaikus“ šis centras pradėjo 2016 metų balandžio 1 dieną“, – sakė Diana Deveikienė. Anot direktorės, vaikų užimtumui Dienos centre organizuoti skirtos 300 kvadratinių metrų patalpos, kur įrengti muzikos, relaksacijos kambariai, virtuvė, higienos kambariai. Utenos rajono vaikai ir šeimos čia gali gauti nemokamą pagalbą. Šiuo metu Utenos dienos centrą lanko 30 vaikų, taip pat ateina šeimos besidominčios pozityvios tėvystės aktualijomis, ieškančios patarimo ar specialistų konsultacijos. ,,Dienos centras ne tik šeimoms, kurios turi problemų, čia gali lankytis visi. Šis centras dirba iki 20 valandos, todėl ilgiau dirbantys tėvai turi galimybę čia palikti vaikus iki vakaro. Taip pat mes teikiame ir tokią paslaugą – esant poreikiui vaikus paimame iš darželio. Mokyklą lankantys vaikai čia paruošia pamokas, kartu gaminame maistą, taip pat žaidžiame, darome įvairius darbelius, einame į gamtą. Anksčiau dienos centrų veikla buvo orientuota tik į problemų turinčias šeimas, tačiau po truputį įsibėgėja naujovė ir dienos centrai tampa atvira institucija visiškai visiems nežiūrint nei socialinio statuso, nei uždarbio dydžio ar kitų kriterijų. Į dienos centrą gali ateiti vaikai tiesiog norintys laiką leisti turiningai. Čia vietą atranda visi atėję, o būnant visiems kartu nesijaučia nelygybė“, – sakė Dienos centro socialinis darbuotojas Martynas Grunevas.

IMG_0101

1220 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.