Home » Sveikata » Erkės. Kaip nuo jų apsisaugoti?

Erkės. Kaip nuo jų apsisaugoti?

Erkės. Kaip nuo jų apsisaugoti?

 

Lietuvoje erkių daug. Šiemet jau kovo mėnesio pradžioje buvo užfiksuoti pirmieji įsisiurbimai. Ligos, kuriomis užsikrečiama įsisiurbus erkei, yra sunkiai išgydomos, kai kurios jų palieka pėdsakus žmogaus gyvenime visam laikui. Kaip išvengti šių parazitų, kaip nuo jų apsisaugoti? Apie tai pasikalbėjome su keliais Utenos apskrities gyventojais, kurie noriai pasidalino savo nuomonėmis.

 

eleonora

Eleonora Zabulienė

Niekada ankščiau erkės nebuvo tokios pavojingos, kaip šiomis dienomis. Pamenu laikus, kai eidavome į mišką be jokios baimės, o jei ir įsisiurbdavo lengvai išsitraukdavome ir negalvodavome apie jokias grėsmes sveikatai. Deja, šiandien erkės yra labai aktyvios ir piktybinės. Kaip nuo jų saugausi? Neinu į mišką. Man jau 81 metai, tad į mišką nebėra sveikatos eiti. Tačiau, žinoma, mano dukra pasiskiepijusi, o ir anūkės skiepijasi.

 

Gytis BeikusGytis Beikus

Mano darbas uždarose patalpose, tad į gamtą ar miškus pakliūnu labai retai. Nesu pasiskiepijęs. Manau, geriausias apsisaugojimas nuo erkių yra tinkama apranga, šviesūs drabužiai. Tinkamai apsirengiu ir nepalieku galimybės joms pralįsti kur nereikia.

 

 

 

svetlana v.

Svetlana V.

Mano šeima mėgsta grybauti ir uogauti. Turime du sūnus, kurie taipogi dažnai būna kaime, apsuptame miškų ir nepjautų pievų, tad kasmet būtinai skiepijamės. Neįsivaizduoju, kaip dar kitaip galima būtų apsisaugoti nuo erkių. Yra daug liaudiškų būdų, tačiau jų nemėginau, nelabai tikiu, kad liaudies patarimai dabar padėtų, kai jos tokios aktyvios ir pavojingos. Skiepai kainuoja nemažai, tačiau sveikata dar brangesne, ypač vaikų.

Laura finozonok

Laura Finožonok

Auginu sūnų, šiuo metu gyvename Saldutiškio miestelyje. Vasaros metu ar rudenį keliaujame į gamtą pailsėti ar pagrybauti. Niekada nedvejojau dėl skiepų, tad mano vaikas paskiepytas, pati dar nepasiskiepijau, bet erkės kažkaip manęs nepuola. Matyt, joms esu neskani… Visada protingai susikamšau drabužius, apsižiūriu grįžusi į namus, ar neįsisiurbė. Saugotis reikia, nes jos tikrai pavojingos, daug žmonių užsikrečia. Ankščiau to nebuvo.

Indrė Užkurėlė

Mes visada važiuodami į gamtą velkamės ryškesnius drabužius, taip pastebėti erkes kur kas lengviau ir laiku jas nusiimti… Taipogi naudojame purškalus skirtus joms atbaidyti.

Kristina Tilindytė

Aš rekomenduoju naudoti purškalus. Natūralios priemonės, tokios kaip gvazdikėlių aliejus tikrai nepadėjo. Visada būtina kruopščiai apžiūrėti kūną, nepamirštant patikrinti ir galvos odos. Dažnai erkės randamos netikėčiausiose kūno vietose, tad būtina gerai apsižiūrėti ir aptikus nedelsiant jas pašalinti.

Ieva

Mes saugomės valgydami daug česnako. Dar naudojame arbatmedžio ir citrinžolės aliejų purškalą, kol kas buvome saugūs, tad galėčiau teigti, jog tai apsaugo.

Tadas V.

Esu skaitęs, kad gerai padeda acto purškalas. Pasigaminti jį namuose labai paprasta ir nieko nekainuoja, kadangi kiekvienoje virtuvėje rasime acto ir vandens, tereikia sumaišyti, susipilti į buteliuką ir einant į mišką apsipurkšti drabužius. Mėgstu žvejoti, tad tikrai šiemet reiks išbandyti šį visai nemokamą variantą. Nesu pasiskiepijęs, iki šiol radęs erkę ją išsitraukdavau, tačiau žmonių susirgusių būtent nuo erkės įkandimų daugėja, tai verčia sunerimti.

Kalbino ir fotografavo Edita DAUJOTIENĖ

1335 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.