Home » Miesteliai » Į kraštiečių šventę suvažiavo išsibarstę ir tėviškės pasiilgę užpalėnai

Į kraštiečių šventę suvažiavo išsibarstę ir tėviškės pasiilgę užpalėnai

Į kraštiečių šventę suvažiavo išsibarstę ir tėviškės pasiilgę užpalėnai

Daiva ČEPĖNIENĖ

Gegužės 21 dieną Užpalių miestelyje vyko tradicinė, 28-oji kraštiečių šventė. Tą dieną susirinko čia gyvenantys ir tie, kurie kilę iš Užpalių, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių išsibarstę po svetimus kraštus. Jos pradžią paskelbė sporto aistruoliai, savo gebėjimus demonstravę Užpalių gimnazijos sporto aikštyne, vėliau kraštiečiai rinkosi į ,,suvažiavimą“ Užpalių gimnazijos salėje, miestelio skverelyje iškilmingai įteikė regalijas garbės piliečiui. Vakarop miestelėnai linksminosi: klausėsi dainų, šoko, mėgavosi čia pat prekiaujamais saldėsiais, o šventė baigėsi klitą dieną Švč. Trejybės atlaidais Užpalių bažnyčioje.

IMG_0144

28-ąjį kartą į kraštiečių šventę susirinkę užpalėnai garbės piliečiu išrinko Giedrių Indrašių / Daivos Čepėnienės nuotraukos

Tėviškėje pasisemia sveikatos

Į gimnazijos salę susirinkę kraštiečiai vienas kitą šiltai pasveikino, apkabino senai matytus žemiečius ir susėdo išgirsti seniūnijos aktualijų, pasidomėti naujovėmis. Seniūnas Eugenijus Keraminas apžvelgė situaciją seniūnijoje, aptarė problemas, susirinkusiems papasakojo apie planus, numatomus projektus, seniūnijos pasiekimus. Gimnazijos direktorės pavaduotoja Laima Janaudienė pasidžiaugė, kad po parengto Utenos rajono mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų plano Užpaliuose ir toliau veiks gimnazija, užpalėnų gimnazistų pasiekimais. Netolimoje ateityje planuojama renovuoti gimnazijos patalpas, į kurias žadama perkelti miestelio kultūros namus. Aptarta naujo garbės piliečio kandidatūra. ,,Kiekvieną iš mūsų sieja stiprūs ryšiai. Graži gamta, aplinka formavo mumyse gėrio ir grožio jausmus ir blogi žmonės šiame krašte negalėjo užaugti. Turime daug žmonių, garsinančių mūsų kraštą, besistengiančių sugrįžti ir atiduoti duoklę tėviškei“, – susirinkusiems sakė garbės piliečių atstovė Nijolė Rimkevičienė. 2013 metais garbės piliete išrinkta N. Rimkevičienė aptarė ankstesnių garbės piliečių nuveiktus darbus, suteiktą paramą Užpalių miesteliui ir žmonėms. Susirinkę 6 laidos abiturientai, 1954 metais baigę Užpalių vidurinę mokyklą, džiaugėsi, kad jų dar 15. Džiaugėsi esą stiprūs ir juokavo, kad ir negali būti kitaip, nes jų mokykla buvo akmeninė, tuomet veikusi arklidėse, todėl ir jie tvirti lyg akmenys. ,,Tėviškė – brangiausias kraštas. Tai vieta, kur gimei, augai, pastebėjai kiekvieną medelį, krūmelį, išgirdai čiulbantį paukštį. Čia mokslo draugai. Anuomet, kai mokėmės, buvo kitaip nei dabar. Mes neniekindavome vieni kitų, mokslo draugai buvome kaip broliai ir seserys. Tuos laikus gera prisiminti. Likimas nuvedė į Vilnių, dirbau statybos darbų vykdytoju, teko pastatyti daug žymių objektų. Į tėviškę grįžti malonu, gyvendamas ten jaučiu, kad senstu, o grįžęs čia atsigaunu, pajaunėju, atsiranda daugiau sveikatos“, – sakė į kraštiečių susitikimą atvykęs Antanas Vytautas Binkauskas.

,,Aš taip pat esu vilnietis, bet mano dūšia gyvena Užpalių vienkiemyje. Gyvenu 93 metus ir dar gyvensiu, tik kiek – priklausys nuo Dievo ir likimo. Į Užpalius atvažiuodavau dažnai iki tol, kol buvau prisiekęs bitininkas, čia laikiau bites. Dabar jau silpniau vaikštau, todėl didelės perspektyvos dažnai lankyti Užpalius nematau. Čia praleista visa jaunystė, čia mokiausi, čia mano tėvelių kapai. Jaučiuosi užpalėnas ir mirsiu užpalėnu“, – sakė Juozas Leika.

IMG_0156

Padėkos kraštiečiams

Visų susirinkusiųjų nutarimu garbės piliečio vardas suteiktas Giedriui Indrašiui. Aktyvų Užpalių gimnazijos, bendruomenės narį, neabejingą ir dėmesingą kiekvienam žmogui ar jo problemai, naująjį Užpalių garbės pilietį pasveikino ,,Lions“ klubo nariai, gimnazijos bendruomenės atstovai, bendražygiai, šeimos nariai. ,,Dėkoju už šį garbingą vardą. Likimas man lėmė sutikti gerus žmones ir tie visi nuveikti darbai tai mūsų bendri darbai. Užaugau tokioje aplinkoje, kurioje buvau mokomas mylėti tėvynę ir žmogų“, – sakė Giedrius Indrašius. Išreikšdamas padėką savo žmonėms, naujasis garbės pilietis visus vaišino paties iškepta namine duona. Už Užpalių sporto klubo įkūrimą, ilgametį sporto aktyvinimą seniūnas Eugenijus Keraminas įteikė padėkos raštą Kristinai ir Tadui Vaškeliams, padėkos įteiktos ir UAB ,,Žydroji lapė“, UAB ,,Vitula“ už pagalbą rengiant kraštiečių šventę ir aktyvią veiklą prisidedant prie labdaros ir paramos fondo veiklos. Po oficialios iškilmių dalies garbės pilietis šalia kitų, jau žaliuojančių, pasodino savo vardo ąžuoliuką.

IMG_0113

IMG_00611

IMG_0088

IMG_0084

IMG_0145

IMG_0103

IMG_0101

IMG_0102

IMG_0098

IMG_0091

IMG_0135

IMG_0080

IMG_0125

IMG_0126

1831 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Vytautas parašė:

    Užpaliai – mielas kraštas, Užpaliuose visada būna turiningi renginiai, tik gal kartais ne viską pagarsiname žiniasklaidoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.