Home » Protakos » Mokykimės branginti savo išskirtinumą

Mokykimės branginti savo išskirtinumą

Mokykimės branginti savo išskirtinumą

2017 m. parlamentarai nutarė paskelbti Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metais.  Lietuvos piliakalniai jau seniai laukia dėmesio. Jau dabar turėtų sukrusti paminklotvarkininkai rajonuose ir pasiūlyti bendruomenėms kuo daugiau įstatymų leidžiamų iniciatyvų. Liepos 6-oji jau yra paskelbta Tautinio kostiumo diena, dabar turėsime visus metus jo grožio demonstravimui, prasmių aiškinimui ir nešiosenos ypatumų pristatymui. Už Tautinio kostiumo metus balsavo 64 Seimo nariai. Anot šio nutarimo iniciatorių, tokiu būdu būtų pabrėžta tautinio kostiumo, kaip vieno tautos ir valstybės simbolių, etninio tapatumo ir nacionalinės kultūros išraiškos formos svarba. Seimas pasiūlė Vyriausybei sudaryti specialią komisiją, kuri iki šių metų rugsėjo 1-osios parengtų ir patvirtintų Tautinio kostiumo metų programą ir pradėtų parengiamuosius darbus, o kitų metų biudžete numatytų lėšų šiai programai įgyvendinti. Seimo pirmininkė L.Graužinienė tikisi, kad naujasis Seimas prisieks vilkėdamas tautinius kostiumus, kaip įprasta daugelyje Skandinavijos šalių.

milda 13

Lietuvos liaudies kultūros centras, nelaukdamas politikų iniciatyvos jau antrą kartą rengia tautinio kostiumo konkursą „Išausta tapatybė“ ir kviečia visuomenę parodyti lietuvių tautinių kostiumų įvairovę ir grožį, pasidalinti savo įgytomis žiniomis, kūryba ir atradimais, kuriuos patiria kiekvienas, besisiūdinantis tautos istoriją atspindinčius rūbus. Pirmame 2015 m. organizuotame konkurse dalyvavo, skirtingų etnografinių regionų, kraštų, vietovių kostiumus demonstravo ir finalą pasiekė per 200 dalyvių. Ir šiemet organizatoriai, žengdami į oficialiuosius 2017-uosius – Tautinio kostiumo metus – kviečia jiems ruoštis jau dabar. Organizatoriai kviečia suaugusiuosius, vaikus, šeimas, folkloro ansamblius, tautinių šokių grupes ir kitus meno mėgėjų kolektyvus dalyvauti konkurse bei puoštis tautiniais rūbais. Konkurso rengėjai siekia, kad visi domėtųsi šiuo tautos ir valstybės simboliu, jo prigimtimi ir kultūrine bei menine verte, per jį pažintų savo kultūrą, patys įsigytų ir kitus paragintų įsigyti su savo kilmės vieta susijusius drabužius, jais vilkėtų valstybės, šeimos, bendruomenės ir kitų tradicinių švenčių metu. Baigiamasis konkurso „Išausta tapatybė“ turas bus filmuojamas birželio 26 d. Bernardinų sode Vilniuje. Kviečiami visi ne tik pasižiūrėti į vilkinčius tautiniais kostiumais, bet ir patiems jais pasipuošti. Valstybės dienos išvakarėse laida bus rodoma per televiziją.

Dalyvių rūbai bus vertinami pagal tai, kaip jie atspindi vieną ar kitą istorinį laikotarpį, regioną, kokią jo dalių: audinių, rankdarbių, siuvinių kokybė. Nugalėtojai bus renkami keliose kategorijose: „Geriausi šeimos tautiniai kostiumai“, „Geriausias asmeninis tautinis kostiumas“, „Asmeninis vaikiškas tautinis kostiumas“, „Geriausias bendrijos tautinis kostiumas“, „Geriausi mėgėjų meno kolektyvo tautiniai kostiumai“. Organizatoriai laimėtojams žada vertingus prizus, bet svarbiausia – besiruošdami daug sužinosite ir tinkamai pasiruošite Tautinio kostiumo metams. Daugiau informacijos apie šį renginį rasite svetainėje www.llkc.lt.

Parengė Dalia Savickaitė

915 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.