Home » Gallery » Pramogos » Gatvės muzikos dieną uteniškiai ir sportavo, ir aukojo

Gatvės muzikos dieną uteniškiai ir sportavo, ir aukojo

Gatvės muzikos dieną uteniškiai  ir sportavo, ir aukojo

Kristina SAKAITĖ

Gegužės 27-osios, penktadienio vakarą šalia Utenos kultūros centro įrengtoje nedidelėje scenoje po atviru dangumi skambėjo muzika. Vieniems Gatvės muzikos dienos atlikėjams tai buvo pirmieji pasirodymai viešumoje, kiti demonstravo puikius vokalinius sugebėjimus.

„Po kelių metų pertraukos nusprendėme Utenoje atgaivinti Gatvės muzikos dieną. Visi atlikėjai yra moksleiviai, dauguma jų užsiregistravo patys, kelis mes įkalbinėjome savo talentu pasidalinti su kitais. Tikėjomės, kad viskas vyks iš idėjos, muzikantai bus pasklidę po visą pievą, bet kai kuriems pritrūko drąsos ir įrengėme nedidelę sceną“, – sakė renginio koordinatorė, UVJOS „Apskritojo stalo“ atstovė Silvija Telksnytė.

Scenoje pasirodė vaikinų grupė iš „Saulės“ gimnazijos „Vienišų širdžių klubas“ su Steponu Baniu priešaky. „Pavadinimą pasirinkome atsitiktinai. Kadangi nei vienas grupės narys neturi merginos, tai mums tos  „vienišos širdys“ tarsi prilipo“, – sako vokalistas. Po pasirodymo Steponas neslėpė, kad vienas pirmųjų jo pasirodymų scenoje kėlė jaudulio. Jis, kaip ir grupės būgnininkas bei du gitaristai, savamokslis muzikantas. Grupė savo repertuare kol kas turi tik 2 dainas ir planuoja daug repeticijų.

Renginyje dainavo muzikiniuose televizijos projektuose „Chorų karai“ ir „X faktorius“ dalyvavusi Raminta Staniulytė, taip pat Nomeda Burneikaitė, Arminas Liuima ir kt. Skambėjo populiarioji muzika, repas, akustinės baladės.

Savaite „vėluojantis“ renginys (Gatvės muzikos diena Vilniuje nuskambėjo praėjusį šeštadienį) buvo ne tik muzikinis, bet ir sportinis.

Bėgime „Mes su tavimi“ prie starto linijos stojo per 30 dalyvių. Pernai šiame bėgime varžėsi per 100 bėgikų, regos negalią turintiems vaikams surinkta apie 200 eurų. Šiemet žmonės taip pat galėjo aukoti negalią turintiems vaikams. „Pats sportuoju, lankiau baseiną, sportinius šokius, rankinį. Pavasarį bėgiojant lauke kilo mintis suorganizuoti masinį bėgimą ir taip populiarinti šią sporto šaką tarp uteniškių. Paskui pamaniau, kodėl nesurinkus šiek tiek pinigų ir nepaaukojus jų tiems, kuriems labiau reikia“, – pasakoja gimnazistas Laurynas Katinas, sportines ir kitokias idėjas realizuojantis su bendraminčiais iš UVJOS „Apskritojo stalo“ ir Utenos krepšinio lygos.

Šiek tiek daugiau nei mylią aplink Dauniškio ežerą tarp vyrų greičiausiai įveikė Audrius Mikalajūnas. 1800 metrų įveikęs nugalėtojas juokavo, kad po varžybų reikėtų „normaliai“ pabėgioti. Vaikinas kasdien bėgte įveikia 12 kilometrų. Antras finišą pasiekė sunkiąja atletika užsiimantis Modestas Katinas , trečias atbėgo Dauniškio gimnazijos moksleivis Paulius Deveikis. Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionatuose dalyvaujantis gimnazistas per savo neilgą sportinę karjerą pelnė per 70 apdovanojimų. 

Tarp moterų nepralenkiama buvo 28-erių Gintarė Sukarevičienė (beje, nugalėtojo sesuo). Sportiškos giminės atstovė, informatikos mokslų krypties doktorantė sako, kad bėgiojimas padeda atitrūkti nuo rūpesčių, kasdienybės. Uteniškė dalyvauja bėgimuose Vilniuje, pora kartų įveikė pusmaratonį Kaune – 21 km. Birželio 12 d. vėl planuoja įveikti tokią distanciją. „Sportuoju 5 dienas per savaitę, atlieku įvairius pratimus. Turime neoficialų būrelį Utenoje, apie 40 žmonių, kartu bėgiojame Rašėje, priklausome Lietuvos bėgimo klubui“, – pasakoja G. Sukarevičienė. Koks jausmas bėgte įveikus per 20 kilometrų? Pašnekovė juokiasi: pirmiausia norisi suvalgyti ką nors saldaus, paskui – dvi savaites nebėgioti.

Antrąją vietą tarp moterų laimėjo penkiolikmetė Laura Pervenytė, trečią užėmė jos jaunesnė sesuo Sandra Pervenytė.

Apdovanota ir jauniausia bėgimo dalyvė – dešimtmetė Emilija Butiškytė.

Greičiausiems bėgikams nugalėtojų taures ir dovanėles įteikė Utenos r. savivaldybės atstovas Romualdas Kraulišas, krepšinio klubo Utenos „Juventus“ direktorius Eimantas Skersis ir sporto prekių parduotuvės „Sporto gama“ atstovė.

Ekstremalius kovos menus su akrobatikos elementais demonstravo Dauniškio gimnazijos jaunieji sportininkai.

DSC_1834

Gatvės muzikos diena Utenoje  / Kristinos Sakaitės nuotraukos 

DSC_1801

DSC_1815

DSC_1922

DSC_2027

DSC_1910

DSC_1833

DSC_1954

DSC_1933

DSC_2034

DSC_1959

DSC_1925

DSC_1971

DSC_1888

DSC_1892

DSC_2004

DSC_1807

DSC_1895

DSC_1903

DSC_1830

DSC_1799

DSC_1871

DSC_1854

DSC_1974

DSC_1846

DSC_1850

DSC_1875

DSC_1823

DSC_1988

DSC_1983

DSC_1994

DSC_1887

DSC_1882

DSC_1877

DSC_2050

DSC_2016

DSC_2024

DSC_2056

1888 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.