Home » Sveikata » Kad padėtų žmogui, gydytojas pasitelkia ir netradicinius gydymo būdus

Kad padėtų žmogui, gydytojas pasitelkia ir netradicinius gydymo būdus

Kad padėtų žmogui, gydytojas pasitelkia ir netradicinius gydymo būdus

Birutė ZABUKIENĖ

Gydytojas Juozas Valatka uteniškiams (ir ne tik) gerai žinomas – dermatovenerologu Utenos konsultacinėje poliklinikoje dirba ne vieną dešimtmetį. Jis gali papasakoti, kaip laikui bėgant „keičiasi“ pacientų ligos, pataria nesižavėti ir nešvaistyti pinigų reklamuojamiems vaistams, o norintiems turėti gražią ir sveiką odą, pirmiausia reiktų pakeisti valgymo įpročius. Tam, kad padėtų pacientui, imasi netradicinių gydymo metodų, o labiausiai nemėgsta piktų žmonių.

Švara ir graži oda – neatskiriami dalykai. Vyrauja prieštaringos nuomonės: vieni ragina praustis rytą vakarą, kiti teigia, kad besaikis odos šveitimas netgi kenkia sveikatai. Jūsų nuomone, kaip dažnai žmogus turėtų praustis?

Reikia žiūrėti pagal odos sausumą: jei oda sausa, praustis reikėtų kas antrą trečią dieną, jei oda nesausa – galima kasdien. Kas linkę prakaituoti, ryte vakare dera palįsti po dušu – kitos išeities nėra.

Priminkite pagrindines odos priežiūros taisykles.

Odos prausimas ir maitinimas. Kokia žmogaus oda, sausa ar riebi, daugiausia lemia genai. Riebią odą pasausina įvairūs plovikliai, o sausą odą reikia pamaitinti. Tam tarnauja įvairūs kremai. Galima į vonią įlašinti kokosų aliejaus, juo tepti kūną – gerai maitina odą ir neteko girdėti, kad sukeltų alergiją.

Graži švari oda – kiekvienos moters svajonė. Ką patartumėte?

Norintiems turėti gražią odą, reikia vartoti mažiau gyvulinių riebalų, baltymų, daugiau daržovių, vaisių, kad organizme būtų šarmų ir rūgščių pusiausvyra. Nevalgyti kepto maisto, pieno produktų, saldumynų. Dar geriau bent porai savaičių tapti veganu (veganai – žmonės, nevalgantys mėsos, žuvies, pieno produktų, kiaušinių, medaus, želatinos ir t. t.). Ne tik oda pagražėja, bet yra atvejų, kai išnyksta rimtos odos ligos, pavyzdžiui, žvynelinė. O gal patiks ir nuspręsite būti veganu. Tuomet reiktų kartas nuo karto pasitikrinti kraują, kad jis „nenusėstų“.

Ar patvirtintumėte teiginį, kad odos būklė išduoda vidaus organų ligas?

Kai ką galima nustatyti. Išgeriančių žmonių oda ir akių obuoliai būna gelsvi – rodo kepenų ligas, anemiją rodo išbalusi oda.

Artėja basučių sezonas ir žurnaluose, TV ekranuose mirga reklama: pirkite tą ar aną produktą ir išsigydysite pėdų ar nagų grybelį. Ar tikrai reklamuojami vaistai tokie veiksmingi?

Pridėkime – ir atseit 99 proc. pagydo. „Excilor“, „School“, „Mycosan“ ir panašios priemonės mano praktikoje dar nė vieno paciento nagų grybelio neišgydė. Šios priemonės galėtų padėti nebent vienerių ar dvejų metų vaikučiui, kurio ploni, peršviečiami nagučiai. Gydytojai iš senų laikų rekomenduoja „Loceryl“ laką – šis vaistas vertas dėmesio, išbandytas laiko ir patikimiausias. Plačiai reklamuojami vaistai – rūgštys, kurios grybelio nelabai „ima“. Bet žmonės vis tiek pasiduoda reklamai ir perka.

Ar verti dėmesio maisto papildai skirti plaukų, nagų, odos grožiui? Gal jie – tik komercinis triukas?

Dažniausiai šie papildai verti dėmesio ir veikia efektyviai. Atlikti tyrimai, įrodantys jų veiksmingumą.

Saulė – šilumos ir šviesos šaltinis, bet kartais ji tampa priešu. Kada taip nutinka?

Saulė žmogui sveika: gaminasi vitaminas D, antioksidantai. Tiems, kas saikingai mėgsta saulę, mažėja vėžio rizika. Bet jei nematęs saulės visą dieną praleisi pajūryje – odos nudegimas garantuotas.

Ar pacientai su odos onkologiniais susirgimais yra dažni jūsų kabineto svečiai?

Vėžys vėžiui nelygu. Rimtas dalykas – melanoma, nes ji plinta į kitus organus. Per savo darbo praktiką susidūriau su 8 šios ligos atvejais. Yra susirgimai, kurie laikomi odos vėžiais, bazaliomos ir karcinomos, bet jos – labiau odos defektas, neplinta į kitus organus. Tokias negyjančias žaizdas išoperuoja ir paprastai viskas būna gerai. Piktoji melanoma būna ruda, didesnė nei 5–7 mm, dantytais kraštais pailga dėmė, iškilusi virš odos. Keičiasi jos dydis ar spalva.

Ar dažnai sulaukiate pacientų priekaištų? Juk kaltų ieškojimas palengvina kančias.

Pasitaiko: vaistai nepadeda – kaltas gydytojas. Žmogaus sveikata 80 proc. priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo, 10 proc. nuo paveldėjimo ir tik 10 proc. nuo medikų. Nepadeda vaistai – reikia keisti gyvenimo būdą, pirmiausia mitybą. Ką valgome – tokios ir ligos. Neturiu galvoje sunkių ir paveldimų ligų, kuomet organizmas pats save niokoja – tuo atveju veikia kiti „mechanizmai“. Bet odoje pakitimai, dažniausiai alergijos, dažniausiai būna dėl mitybos. Arba – kitos ligos yra užkrečiamos.

Turite galvoje venerinius susirgimus?

Jų smarkiai sumažėjo. Anksčiau per mėnesį būdavo dvidešimt – trisdešimt atvejų, dabar – keli. Žmonės saugosi, bijo venerinių ligų, AIDS. Galiu pasakyti tik tiek – Utenoje gyvena 7 žmonės, sergantys AIDS. Bet jie gydosi Vilniuje, mes jų nematėme.

Palyginkite – ligos anksčiau ir dabar.

Anksčiau žmones kamuodavo pūliniai, grybeliai odoje, galvoje. Dar ne taip seniai žmonės labai sirgdavo niežais, kasdien ateidavo bent po penkis žmones, dabar – per mėnesį tiek. Dabar padaugėjo alergijų.

Girdėjau, kad taikote ir netradicinius gydymo metodus.

Kai kuriems žmonėms padeda Su džok metodas. Jo esmė tokia: žmogaus delne yra kokio organo ar kūno dalies taškai. Jei kurio organo veikla sutrikusi, to organo atitikmens taškai delnuose bus skaudūs. Masažuojant taškus, į sergantį organą siunčiamas impulsas, skatinantis sveikti. Šiuo metodu, pasitelkęs akupunktūrą, esu gydęs sunkia egzemos forma sirgusį žmogų. Dėl egzemos žmogui tekdavo dukart metuose gydytis ligoninėje. Po poros akupunktūros seansų situacija žymiai pagerėjo. Akupunktūra padeda, kai liga nepasiduoda gydoma tradiciniais vaistais.

Jūs praktikuojate ir gydymą Folio metodu.

Folio metodas – iš rankų pirštų galima sužinoti kiekvieno organo energetinę būklę. Taip galima nuspręsti, kokios bėdos žmogų kamuoja. Folio aparato pagalba galima nustatyti, ar tinka žmogui skiriami vaistai. Kartu su daktaru Gintaru Rasteniu iš Anykščių buvome Folio metodo kursuose. Vėliau daktaras Rastenis pradėjo dirbti privačiai. Remdamasis Folio metodu, jis pacientams skiria homeopatinius žirniukus. Tirdamas žmogų Folio metodu, dažniausiai randu, kad bėdos prasideda nuo žarnyno. Žarnynas išsibalansuoja dėl antibiotikų poveikio. Ir nepadeda jokie jogurtai. Reikia bent mėnesį pagerti gerųjų bakterijų.

Visgi netrūksta skeptikų – gydyti Folio metodu gali žmogus, neturintis medicininio išsilavinimo.

Žiūrint, kieno rankose Folio aparatas. Pasitaiko, kad naudodamas Folio aparatą, žmogus prekiauja maisto papildais. Dažniausiai tai yra komercijos reikalas. Aš nieko nepardavinėju, aš skiriu preparatus tik iš vaistinės. Kai kuriais atvejais žarnyną „tvarkau“ su gerosiomis bakterijomis ir žmogus pasveiksta, kartais pacientams su adatėlėmis reikia paaktyvinti atitinkamus taškus, dar kitiems tereikia paprasto tepaliuko.

Kokia taisykle vadovaujatės darbe?

Padėti žmogui. Visokiais būdais.

Kas sunkiausia gydytojo darbe?

Pikti žmonės. Tokie, kurie nieko savo gyvenime nenori keisti, tik reikalauja per mėnesį ar du išgydyti juos su vaistais.

Dėkoju už pokalbį.

5401 Iš viso matė 4 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Mantas parašė:

    Kuo daugiau tokių medikų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.