Home » Gallery » Aktualijos » Tik 100 mokyklinio amžiaus uteniškių galės stovyklauti nemokamai

Tik 100 mokyklinio amžiaus uteniškių galės stovyklauti nemokamai

Tik 100 mokyklinio amžiaus uteniškių galės stovyklauti nemokamai

Daiva ČEPĖNIENĖ

Besibaigiant mokslo metams, dar sėdėdami mokyklos suoluose vaikai nekantraudami laukia ir planuoja vasaros atostogas. Tėvams, o gal ir patiems vaikams, norisi, kad ilgųjų atostogų laikas būtų praleistas turiningai. Taigi, dauguma tėvų stengiasi padėti vaikams susiplanuoti atostogas, kad jie, ilsėdamiesi nuo mokslo, nesėdėtų visą vasarą ,,sulindę“ į internetą ar tingiai drybsotų prieš televizorių. Norisi, kad vasarą vaikai užsiimtų įdomia veikla, ieškotų, atrastų, pažintų, stiprintų savo žinias. Mokslininkai yra pastebėję, kad vaikams, kurie vasarą turėjo galimybę prasmingai paatostogauti, ko nors išmokti, rudenį prireikia mažiau laiko įsitraukti į ugdymo procesą. Neformaliojo švietimo programos vasaros metu padeda vaikus lavinti netradiciniais metodais, o tam palankiausia vieta – vasaros stovykloje. Vaikų vasaros poilsiui šiais metais Lietuvoje bus skiriama per 1 mln. eurų. Stovyklose organizuojamos edukacinės programos bus remiamos ES fondų lėšomis. Beveik dvigubai daugiau vaikų vasaros stovykloms planuoja skirti savivaldybės – 708 000 eurų, praeitais metais buvo skirta tik 392 000 eurų. Švietimo ir mokslo ministerija vaikų vasaros poilsiui 2016–2020 metais numato skirti daugiau kaip 2 mln. eurų iš administruojamos ES fondų paramos.

Pasak Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojo Alvydo Gražio, stovyklos finansuojamos iš savivaldybės biudžeto remiantis dviem šaltiniais: vaikų vasaros poilsio finansavimu ir jaunimo užimtumo programa. Utenos rajono savivaldybė šiais metais vaikų vasaros poilsio stovykloms skyrė 6 000 eurų. ,,Dėl vaikų vasaros poilsio organizavimo stovyklose, savivaldybei buvo pateikti 6 projektai. Finansavimas skirtas 3 iš jų, socialiai remtinų šeimų vaikams: Utenos Dauniškio gimnazijos organizuojamai turistinei stovyklai, Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro vasaros stovyklai ir Utenos rajono Sudeikių mokyklos-daugiafunkcio centro stovyklai“, – pasakojo vedėjo pavaduotojas Alvydas Gražys. Kaip teigia Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas, 10 dienų stovykloje kainuoja – 175 eurus, viena vaiko diena stovykloje – 17.50 eurų, į šią sumą įeina vaiko priežiūra visą parą, užimtumo, veiklų organizavimas, maitinimas. Šiemet Utenos rajono savivaldybė finansuos ir nemokamą poilsį stovyklose užtikrins tik 100 vaikų. Stovyklautojų šią vasarą laukia naujovė. Utenos r. Sudeikių mokykla-daugiafunkcis centras organizuoja vaikų vasaros stovyklą ,,Alaušiukai“ 5 hektarų plote kempingo teritorijoje, šalia Alaušo ežero. Ši stovykla skiriama 5–8 klasių socialiai remtinų šeimų mokiniams. Anot Romualdo Kraulišo, Sudeikių daugiafunkcis centras jam priklausančioje teritorijoje priims ne tik stovyklaujančius vaikus, bet ir kitus norinčius apsistoti poilsiui prie Alaušo ežero su palapine. Šioje stovykloje mokiniai mokysis turiningai leisti laisvalaikį, sveikai gyventi, lavinti pomėgius meno, sporto, pažinimo srityse, galės pakeliauti maršrutu apie Alaušo ežerą, aplankyti piliakalnius, gražiąsias Sudeikių teritorijas, ilsėtis tvarkinguose paplūdimiuose, poilsiavietėse.

IMG_0001

Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojas A. Gražys / Daivos Čepėnienės nuotrauka

Anot specialistų, tikimasi, kad Sudeikių mokyklos-daugiafunkcio centro stovykloje šalia vaikų stovyklaujančių nemokamai taip pat galės prisijungti ir poilsiauti kartu ir kiti susimokėję už paslaugą. Taip pat čia veiks dienos stovykla, vaikų rudens, žiemos, pavasario, vasaros atostogų metu, kurioje praleidę visą dieną, sudalyvavę įvairiose dienos veiklose vakarais vaikai grįš į namus. Dauniškio gimnazija kaip ir kasmet šią vasarą organizuoja vaikų stovyklą Tauragnuose. Ši stovykla ne tik pažintinė, čia vaikai galės dalyvauti ir įvairiuose socialiniuose projektuose: susipažinti su vietos bendruomene, lankyti pagyvenusius žmones, tvarkyti aplinką ir pan. Savivaldybės finansuojamoje Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro stovykloje dalyvaujantys vaikai ugdys savo socialinius įgūdžius ir pilietiškumą, mokysis lavinti savo valią ir ištvermę.

Jaunimui organizuojamos ir kitos rajono savivaldybės Jaunimo užimtumo programos finansuojamos stovyklos: VšĮ „Mokyklų tobulinimo centro“ vasaros stovykla ,,Renkuosi mokyti!“ Sudeikiuose, Utenos jaunųjų archeologų klubo ,,Vasaros archeologijos stovykla 2016 Dubingiuose“, Lietuvos šaulių sąjungos plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės mobili vasaros vaikų stovykla ,,Vyžuonos 2016“, plaukimo klubo ,,Linksmasis delfinas“ ,,Sporto ir sveikatingumo stovykla Alytus – 2016“, Utenos lengvosios atletikos klubo stovykla ,,Pakeliui į Lietuvos čempionatą“, UVJOS ,,Apskritasis stalas“ stovykla ,,Jaunimo zona XIV“ Aukštaitijos nacionaliniame parke.

1558 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.