Home » Nusikaltimai » Ignalinos pasieniečiai sulaikė upe atbridusias dvi irakietes su vaikais

Ignalinos pasieniečiai sulaikė upe atbridusias dvi irakietes su vaikais

Ignalinos pasieniečiai sulaikė upe atbridusias dvi irakietes su vaikais

 

Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė dvi Irako pilietes, kurios, pirminiais duomenimis, nešinos vaikais į Lietuvą iš Baltarusijos neteisėtai pateko perbridusios Dysnos upę.

Pirmadienio vakarą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Tverečiaus užkardos pasieniečiai ties Ignalinos rajono Vosiūnų kaimu pastebėjo ir sulaikė dvi įtartinas moteris ir du nepilnamečius. Ketveriukė slėpėsi prie Vosiūnuose esančių kapinaičių. Nuo čia iki valstybės sienos su Baltarusija – apie 300 metrų.

VSAT pareigūnai atkreipė dėmesį, kad abi moterys iki pusės šlapios. Pirminiais duomenimis, jos į Lietuvą pateko perbridusios Dysnos upę, kurios viduriu šioje vietovėje eina siena su Baltarusija. Apylinkes patikrinęs pasienietis kinologas su tarnybiniu šunimi aptiko žolėje išmintą brydę, vedančią nuo upės sulaikymo vietos link.

Abi moterys pasieniečiams pateikė 25 ir 27 metų Irako pilietėms išduotus pasus. Juose nebuvo Šengeno vizų, suteikiančių teisę legaliai atvykti ir būti bendrijos erdvėje. Irako piliečių pasus turėjo ir abu nepilnamečiai. Užsieniečiai turėjo kuprines bei asmeninių daiktų.

Antradienį ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėję Ignalinos rinktinės pasieniečiai dalyvaujant vertėjui abi irakietes apklausinėjo.

Moterys su vaikais laikinai apgyvendintos Švenčionių užkardoje, kurioje yra įrengtos specialios patalpos tokiems sulaikytiems migrantams.

 

1119 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.