Home » Gallery » Aktualijos » Utenos krašto garbės piliečio vardas – nusipelniusiam inžinieriui ir mecenatui

Utenos krašto garbės piliečio vardas – nusipelniusiam inžinieriui ir mecenatui

Utenos krašto garbės piliečio vardas – nusipelniusiam inžinieriui ir mecenatui

Kristina SAKAITĖ

Birželio 30 dieną vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje pritarta Utenos krašto garbės piliečio vardą suteikti UAB „Vilava“ generaliniam direktoriui, Daugailių mokyklos bičiulių draugijos pirmininkui, nusipelniusiam inžinieriui Antanui Vilūnui. Siūlant kandidatūrą pabrėžtas A. Vilūno kaip mecenato indėlis organizuojant kultūrinius renginius, aktyvi veikla Utenos kraštiečių klube „Indraja“, aukšti profesiniai pasiekimai, visuomeninė veikla Utenos krašte ir Daugailių seniūnijoje. Siekdamas garsinti arkivyskupo Mečislovo Reinio vardą A. Vilūnas organizavo kelionę į Vladimiro (Ukraina) kalėjimą, kur iš archyvo buvo gauta vertingos medžiagos.

auditorija2

Tarybos narys Marijus Kaukėnas išsakė pastabą, kad Utenos garbės pilietis turi būti žinomas visiems uteniškiams. Reikėtų įdėti skelbimą spaudoje, kad žmonės galėtų siūlyti kandidatūras. Esą dabartinis kandidatas buvo labiau žinomas Daugailių bendruomenei.

Tarybos narys Edmundas Pupinis sakė pritariąs Antano Vilūno kandidatūrai ir priminė, kad mecenatas Mečislovo Reinio vardo įamžinimui skyrė daug pinigų. „Žmogus, kuris dirba tyliai, yra šiek tiek užmirštas. Gerai, kad Daugailių žmonės pristato gerbiamą Antaną. Jo indėliai nemaži, jis finansuoja delegacijas ir pan.“, – sakė E. Pupinis.

Nebediskutuoti dėl kandidatūros siūlė tarybos narys Jonas Spietinis, patikinęs, kad Antaną Vilūną pažįsta nuo 1983 m., šis išties nesąs abejingas Utenos kraštui, jis dalyvauja, remia įvairius renginius.

Už Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimą Antanui Vilūnui pritarta balsų dauguma.

Patarlė sako, kad savame krašte pranašu nebūsi, todėl neapsakomai malonu, kad mano darbai buvo pastebėti“, – po posėdžio apie Tarybos sprendimą „Utenos apskrities žinioms“ sakė A. Vilūnas. Utenos krašte gimęs ir augęs, jis išvyko iš tėviškės prieš daugiau nei 60 metų, tačiau teigia, kad jo tikrieji namai – Daugailiuose. Šuo metu A. Vilūnas vadovauja Vilniaus rajone veikiančiai įmonei.

Aktyvi visuomeninė veikla nesutrukdė daugailiškiui siekti profesinių aukštumų – dar 1989 m. inžinieriui-mechanikui suteikta aukščiausia kategorija.

Mecenatas remia gimtojo miestelio bei Utenos šventes, kasmet skiria piniginę paramą krizių centrui „Angelų pieva“, padeda „Indrajos“ choristams. „Kaip sakė dirigentas Vanagas, choras gyvas, kol juda, todėl norisi suaktyvinti, paskatinti jo veiklą. Muzika man nesvetima, namuose ji nenutildavo. Brolis geriausiai valdė įvairius instrumentus, ir aš buvau kaimo muzikantas: šeštadieniais šokiuose pagrodavau…“ – pasakojo daugailiškis. Energijos nestokojantis visuomenininkas teigė, kad jam paprasčiausiai malonu bendrauti su žmonėmis, o apie mecenavimą pridūrė: „Dalinuosi, ir malonu, kad priima. Kažkada kunigas P. Baltuška pajuokavo: „Ar nebankrutuosi, Antanai? Kol kas skolų neturiu, o įmonė – tarp Lietuvos patikimiausių.“

Utenos krašto garbės piliečio regalijas planuojama įteikti per atlaidus (Škaplierines) Daugailių šv. Antano Paduviečio bažnyčioje.

1387 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.