Home » Protakos » Išausta tapatybė

Išausta tapatybė

Išausta tapatybė

Dalia SAVICKAITĖ

Baigėsi lietuvių tautinio kostiumo „Išausta tapatybė“ konkursas. Tarp nugalėtojų ir Utenos regiono žmonės. Anykštėnas Vilius Paškevičius nugalėjo „Geriausio vyriško kostiumo“, o Zarasų folkloro ansamblis „Seluona“ – „Geriausio folkloro kolektyvo kostiumų“ nominacijoje. Renginį filmavo LRT televizija, žiūrovai konkurso „Išausta tapatybė“ finalą savo televizorių ekranuose galės stebėti liepos 5 d.

Spalvingas renginys vyko Bernardinų sode. Renginio žiūrovai turėjo progą iš arti pamatyti dailius, puošnius, visų regionų lietuvių drabužius, kuriuos demonstravo per 170 konkurso finalininkų, išgirsti kostiumų kūrimo istorijas, nes kiekvienas rūbas – tarsi meno kūrinys, reikalaujantis daug kruopštaus rankų darbo, kantrybės bei kūrybiškumo. Puikiai renginio režisieriaus D. Abario parinktoje kostiumo istoriją ir šiuolaikinį žiūrovą suartinančioje aplinkoje dalyvių pasirodymai padedant režisieriaus padėjėjai G. Čepukonytei buvo jautrūs ir šmaikštūs, skleidžiantys pasitikėjimą savo aprėdais ir šventiški, o tam tikri scenografijos elementai bei rekvizitai liudijo lietuvių praeities ir dabarties ryšį.

Organizatoriai džiaugėsi sulaukę daugybės paraiškų ir įspūdingų tautinių kostiumų nuotraukų iš visos Lietuvos. Konkurso nugalėtojus rinko specialistų, žymių visuomenės ir kultūros žmonių vertinimo komisija: režisierius V. Pauliukaitis, drabužių dizainerė, VDA Kostiumo dizaino katedros profesorė J. Talaikytė, liaudies dainų atlikėja V. Povilionienė, jaunas perspektyvus aktorius ir režisierius P. Markevičius, dailėtyrininkė dr. T. Jurkuvienė. Drabužiai buvo vertinami pagal tai, kaip jie atitinka vieną ar kitą istorinį laikotarpį, regioną, kokia jų dalių – audinių, rankdarbių ir siuvinių – kokybė.

Dalyviai varžėsi keliose kategorijose: prizas už „Geriausius šeimos tautinius kostiumus“ atiteko Garnių šeimai iš Kauno, „Geriausio moteriško tautinio kostiumo“ apdovanojimą gavo kaunietė B. Nemčinskienė, kategorijoje „Vaikiškas tautinis kostiumas“ – vilnietė I. Šivickaitė, „Geriausiais bendrijos tautiniais kostiumais“ paskelbti klaipėdiečių LDK Birutės karininkų šeimų moterų draugijos drabužiai, kategorijoje „Geriausi mėgėjų meno grupės tautiniai kostiumai“ komisijos sprendimu nugalėtoja pripažinta tautinių šokių grupė „Ąžuolas“ iš Garliavos. Aukščiau minėtose nominacijose Utenos regiono žmonės prizus parsivežė į Anykščius ir Zarasus. Pastebėti bei įvertinti buvo ir žiūrovai, atėję į renginį su savo tautiniais drabužiais – jie buvo apdovanoti organizatorių prizais.

Pasitikdamas 2017-uosius, Tautinio kostiumo metus, ir skatindamas visuomenę domėtis nacionalinių drabužių prigimtimi, kultūrine bei menine jų verte, Lietuvos liaudies kultūros centras Tautinio kostiumo konkursą surengė jau antrą kartą. Kitais metais organizatoriai lauks ir jūsų. Laikas pradėti ruoštis!

1012 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.