Home » Gallery » Pramogos » Nauji Cijonų gyventojai

Nauji Cijonų gyventojai

Nauji Cijonų gyventojai

Antanas KIBICKAS

Cijonai – kaimas Ignalinos rajone, Linkmenų seniūnijoje. Kaimas, kaip kaimas. Keletas trobelių ir trobesėlių. Buvo toks. Dabar į Cijonus važinėja turistiniai autobusai, nors plentas iki Laimos ir Rimo Rakauskų įkurto Paukščių kaimo dar nenutiestas. Tad net dviaukščiams autobusams visą kilometrą per mišką tenka vingiuoti smėlėtu ir duobėtu keleliu.

Turistus traukia čia lizdą susisukusi Laimės paukštė ir Rakauskų augintiniai – daugybė įvairiarūšių paukščių bei gyvulėlių. Gražiai sutvarkytoje sodyboje nuoširdžiai bendraudamas su šeimininkais pasijunti tarsi pasakoje, kurioje daug įdomaus, nematyto ir negirdėto.

Apie Laimos ir Rimo ūkį esame rašę. Kas nėra skaitęs, tas perskaitys, kas nėra pabuvojęs, tas apsilankys. Tam yra priežasčių. Neseniai sodyboje apsigyveno porelė vietiniams gyventojams dar nematytų, ramių ir grakščių gyvulėlių alpakų. Tai ne drambliai, ne žirafos ir ne krokodilai. Alpakos kupranugarių šeimos porakanopinis žinduolis. Jų gimtinė Pietų Amerika. Čilėje, Bolivijoje jie naudojami kaip transporto priemonė, auginami mėsai ir vilnai. Alpakos vilna geresnė nei kašmyras. Ji net 67 kartus šiltesnė nei vilna, nealergizuoja kūno ir neskleidžia specifinio kvapo. Didesni už avis, ilgais kaklais ir mielais snukučiais gyvulėliai minta šienu, o žolę nuskuta it žoliapjove. Naujiems gyventojams Rimas sukalė dvisienį namelį, uždengė stogu, o teritoriją aptvėrė tvora. Alpakos ištvermingi gyvulėliai. Jie ištveria net dvidešimt penkių laipsnių šaltį, nebijo lietaus ir darganos. Apsieina jie ir be nuolatinės priežiūros. O štai meilės reikia. Meilės reikia visiems. Alpakos mėgsta glostymą, švelnumą, tačiau nepatikusį asmenį gali apspjauti arba įspirti. Pietų Amerikos gyventojai alpakas panaudoja ir gyvulių apsaugai. Pavyzdžiui, jei į avių bandą patenka plėšrūnas, alpakos kojomis jį spardo ir veja šalin.

Alpakų yra įvairių spalvų. Cijonų alpakas – rudas, patelė, kuri netrukus turės palikuonį – juoda, garbanota galva. Veriantis didelių akių žvilgsnis įdėmiai stebi pasaulį. Patelės kojos apaugusios ilgoka vilna, tad atrodo tarsi vaikščiojanti su veltiniais.

Alpakų gausėja Lietuvoje, Europoje, net Skandinavijos kraštuose. Nereiklūs, ištvermingi kupranugarių šeimos atstovai sparčiai plinta pasaulyje. Jei būtų paskelbti „Mis alpakė“ rinkimai, Rakauskų augintinė be abejo pelnytų medalį.

Gyvulėliai jau spėjo apsiprasti su jiems įrengtu būstu ir teritorija. Patys pasirinko vietą „tualetui“. Ir, jei nuvežtume juos į Ignaliną, jie atbėgs į Cijonus ir atliks gamtinius reikalus. Toks įprotis.

Kol su Rimu Rakausku grožėjomės alpakomis, šeimininkė Laima lesino paukščius. Jais rūpintis jai geriau, nei gyvuliais.Pagal turimų galvijų ir paukščių galvų skaičių, ko gero, esu didžiausias ūkininkas Ignalinos rajone“, – juokauja Rimas Rakauskas. Ironiškas tai juokas, kai žinai, kaip sunku tą ūkį tvarkyti, prižiūrėti. Tačiau, jei darbas yra mielas, tuomet gyvent nesunku. Lengviau ir apie ateitį galvoti.

IMG_8528

Keturragis Jakobo veislės avinas / Antano Kibicko nuotraukos

IMG_8505Alpakų porelė

IMG_8530Šeimininkės Laimos rūpestis – paukščiai

IMG_8500

„Esu didžiausias ūkininkas Ignalinos rajone“, – juokiasi paukščių kaimo šeimininkas Rimas Rakauskas

IMG_8519

IMG_8516

IMG_8501

 

2371 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Anonimas parašė:

    Gerai įdomu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.