Home » Nusikaltimai » Telefoniniai sukčiai aukas viliojo neegzistuojančiais automobiliais

Telefoniniai sukčiai aukas viliojo neegzistuojančiais automobiliais

Telefoniniai sukčiai aukas viliojo neegzistuojančiais automobiliais

Utenos rajono apylinkės teisme pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje 6 asmenys kaltinami sukčiavimu veikiant organizuotoje grupėje. Įkalinimo įstaigoje bausmes už kitus nusikaltimus atliekantys jauni vyrai kaltinami apgavę 9 pirkėjus, pervedusius avansą už neva jų parduodamus, tačiau iš tiesų neegzistuojančius automobilius.
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, o jį kontroliavo Utenos apylinkės prokuratūros prokurorai.
Tyrimas buvo pradėtas po to, kai į teisėtvarkos pareigūnus užpernai kreipėsi žmonės, nesėkmingai bandę įsigyti automobilius pagal skelbimus interneto portaluose. Paskambinę skelbime nurodytu telefono numeriu pirkėjai išgirsdavo, kad už patrauklią kainą siūlomas automobilis dar neparduotas, tačiau būtina sumokėti avansą. Į tariamo automobilio savininko nurodytą banko sąskaitą pervedę nurodytą sumą, žmonės liko apgauti – šis telefonu nebeatsiliepdavo.
Į policiją nuo 2014 metų rugsėjo iki 2015 metų gegužės kreipėsi 9 nukentėjusieji, iš viso telefoniniams sukčiams pervedę 2 tūkst. 326 eurus.
Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad pinigus už neegzistuojančius automobilius iš pirkėjų viliojo grupė pataisos namuose bausmę atliekančių nuteistųjų. Avansui pervesti jie nurodydavo tuo metu laisvėje buvusio savo bendrininko, 33 metų G. K. banko sąskaitą. Vos tik pinigai būdavo pervedami, pastarasis iškart juos bankomatuose paimdavo ir perduodavo bendrininkų nurodytiems asmenims. Dalį šių pinigų kaltinamieji vėliau išleisdavo pirkiniams įkalinimo įstaigos parduotuvėje.
Už sukčiavimą veikiant organizuotoje grupėje Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę iki 8 metų.

LR prokuratūra

1063 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.