Home » Gallery » Švietimas » Geriausi rajono abiturientai renkasi farmacijos, psichologijos, politikos mokslus

Geriausi rajono abiturientai renkasi farmacijos, psichologijos, politikos mokslus

Geriausi rajono abiturientai renkasi farmacijos, psichologijos, politikos mokslus

Kristina SAKAITĖ

Prieš dešimtmetį populiarias teisės, vadybos studijas šiemet keičia biomedicinos, socialiniai mokslai. Geriausi Utenos rajono abiturientai rengiasi tapti farmacininkais, psichologais, politikais. Liepos 15 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje buvo pasveikinti aukščiausiais balais valstybinius brandos egzaminus išlaikę gimnazistai. Šiais metais mokslų aukštumas šturmavo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokiniai, geriausiai jiems sekėsi laikyti matematikos egzaminą. Dvi moksleivės už baigiamuosius egzaminus gavo po tris šimtukus. Aušrinė Aglinskaitė geriausiai įvertinta už anglų kalbos, matematikos ir chemijos žinias, o Austėja Petrokaitė maksimalų įvertinimą gavo už lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir anglų kalbos egzaminus. Tarp šimtukininkų – ir Austėja Lasytė, Viktorija Vaickutė, Silvija Ona Mikulėnaitė, Gabrielė Tarailytė, išorinė kandidatė Ieva Mikulėnaitė ir vienintelis vaikinas Martynas Kezys. Absolventas neslėpė besirengiąs programavimo studijoms Kauno technikos universitete. Moksleiviai pasakojo, kad puikiai išlaikyti egzaminus neužtenka vien daug darbo, bet reikia ir talento. Lengviausia jiems sekasi išmokti anglų kalbą.

Adolfo Šapokos gimnazijos direktorius Saulius Brasiūnas pastebi, kad studijuoti į užsienio universitetus išvykstančių jaunuolių mažėja. Iš geriausių Utenos abiturientų tik viena planuoja išvykti ir Škotijoje studijuoti psichologiją.

Mokslo lyderius sveikino Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Gražys, taip pat  Seimo narė Milda Petrauskienė ir Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, kurie linkėjo jiems siekti užsibrėžto tikslo ir profesinių aukštumų, o baigus studijas neužmiršti gimtojo miesto ir grįžti dirbti į Uteną. Taip pat dėkojo juos parengusiems mokytojams ir vylėsi, kad kitąmet šimtukininkų skaičius padvigubės. (Pernai už valstybinius brandos egzaminus Utenos rajono gimnazistai gavo 10 šimtukų, užpernai – 14.).

Šiemet Dauniškio, Adolfo Šapokos, „Saulės“ ir Užpalių gimnazijas baigė 405 abiturientai, 8 iš jų  egzaminų neišlaikė.

DSC_1846

Padėkas šimtukininkams įteikia Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė / Kristinos Sakaitės nuotraukos

DSC_1834

DSC_1835

DSC_1842

DSC_1894

DSC_1884

DSC_1873

DSC_1885

DSC_1896

DSC_1852

DSC_1882

DSC_1917

2031 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.