Home » Gallery » Verslas » NT biuro franšizė – lengvesnis būdas pradėti verslą

NT biuro franšizė – lengvesnis būdas pradėti verslą

NT biuro franšizė – lengvesnis būdas pradėti verslą

Statistika skelbia, kad apie 80 proc. Lietuvos gyventojų norėtų pradėti savo verslą. Tačiau daugumą stabdo baimė, kad nepasiseks ar idėjoms įgyvendinti reikalingų lėšų stoka. Drąsiau stoti prie nuosavo verslo vairo gyventojams būtų, jei jie žinotų, kad investicijos atsipirks, dar geriau – jei būtų paskaičiavę, per kiek laiko. Įgyvendinti norą imtis sau įdomios veiklos minimaliai rizikuojant siūlo nekilnojamojo turto (NT) agentūrų tinklas „Capital“. Prie franšizės pagrindu veikiančios komandos prisijungti ir tapti didžiausios Baltijos šalyse NT agentūros dalimi gali kiekvienas motyvuotas būsimas verslininkas.

Pavyzdžiui, Vitalijus Lialis savo gimtajame mieste biurą „Capital Panevėžys“ franšizės pagrindu atidarė prieš pusantrų metų. Prieš tai vyras dirbo visai kitoje srityje – komunikacijos bendrovėje, tačiau dabar jo vadovaujamame biure – jau penki profesionalūs NT brokeriai. Tiesa, vyras stačia galva į naują sritį nenėrė – prieš pradedėdamas savo NT verslą, jis skaičiavo, ar planas atsipirks, jam apsispręsti padėjo ir žmona Inga, kuri turi ilgametės darbo su NT patirties. Apsisprendimą V. Lialiui palengvino agentūros „Capital“ atstovai – franšize susidomėjusiam panevėžiečiui buvo pasiūlyti įrankiai bei skaičiuoklės, kurie padėjo įvertinti būsimo verslo struktūrą, atsiperkamumą, sudaryti verslo planą.

Išsiaiškinti, kaip veikia NT agentūra ir pritaikyti jos paslaugas Panevėžyje, buvo visai paprasta. Kad ir kaip ironiškai skambėtų, tačiau sunkumai prasidėjo, kai patys ėmėme ieškoti patalpų savo verslui. Teko apibėgti visą miestą, kelis kartus jau buvome beveik suradę patalpas, bet iškildavo nenumatytų aplinkybių ir paieškos prasidėdavo iš naujo. Galų gale radome variantą, kuris nebuvo tobulas, bet įdėjus šiek tiek pastangų tapo puikiu biuru. Dabar patys padedame žmonėms lengviau rasti, parduoti ar išnuomoti NT“, – pasakojo V. Lialis.

Įsivažiuoti panevėžiečiui taip pat padėjo kolegos iš kitų „Capital“ biurų – kad darbo pradžia būtų sklandi, naujokas galėjo naudotis agentūros paruoštomis sutartimis, reklaminiais maketais, šablonais ir kitais iš anksto apgalvotais bei paruoštais įrankiais. Dabar V. Lialis džiaugiasi ne tik augančiu biuru ir patenkintų klientų skaičiumi, bet ir anksčiau nei suplanuoti 16 mėnesių atsipirkusiomis investicijomis į verslą.

NT agentūros „Capital“ steigėjų sukurtas franšizės modelis ją daro prieinamą didesniam potencialių pirkėjų ratui, nes pardavinėjamos yra atskirų biurų franšizės, nors pasauliniai NT grandai ieško regiono franšizės pirkėjo, kuris norėtų steigti padalinius visoje šalyje ar regione. „Capital“ biurų steigėjais lengvai gali tapti apie nuosavą verslą galvojantys žmonės bei savo biurą norintys turėti brokeriai ar NT besidomintys šios srities naujokai. „Capital“ atstovai pabrėžia, kad tik verslininko ambicijos ir siekiami rezultatai nulemia reikalingų pradinių investicijų sumą – vieniems pakanka įsteigti įmonę, susitvarkyti dokumentus ir susirasti kuklų biurą, kiti nori galingesnio starto ir daugiau reklamos. Paprastai savo verslui pradėti prireikia 8–15 tūkst. eurų. „Capital“ franšizės paketą sudaro visos NT verslo pradžiai ir valdymui reikalingos sistemos bei paslaugos.

Capital“ atstovai taip pat griauna mitą, jog NT brokerių paslaugos reikalingos tik didmiesčiuose. 9-iuose Lietuvos miestuose veikiančių agentūrų „Capital“ specialistai pastebi, kad NT rinka aktyvi ir mažesniuose šalies miestuose, tik veikia kiek kitaip nei Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje. Pavyzdžiui Ukmergėje butų ar namų dairosi Vilniuje dirbantys ir pigesnio būsto, kad ir atokiau nuo sostinės, ieškantys gyventojai. Į Alytų krypsta žvilgsniai tų, kurie ieško antrojo būsto – sodybos gamtoje. Panevėžyje ar Šiauliuose jaučiamas užsienyje padirbėjusių ir į gimtinę grįžtančių žmonių susidomėjimas NT.

NT agentūra „Capital“ veiklą pradėjo 2013 m. vasario 1 d. Šiuo metu „Capital“ yra didžiausias Baltijos šalyse NT biurų tinklas. Lietuvoje franšizės pagrindu veikia 20 NT brokerių biurų, kuriuose dirba daugiau nei 230 NT brokerių. „Capital“ vardu veiklą vykdo vertintojai „Capital vertinimas“, paskolų brokeriai „Capital Credit“ ir „Capital Matininkai“. Savo duomenų bazėje „Capital“ turi per 73 tūkst. aktyvių klientų ir jiems gali pasiūlyti daugiau kaip 7 tūkst. įvairių objektų. Vien per 2015 metus buvo parduota turto daugiau kaip už 117 mln. eurų ir įvykdyti 2665 sandoriai. Tai yra 72 proc. daugiau nei 2014-aisiais.

VILNIUS-03

1778 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.